Bizim Hikaye

Bizim Hikaye Final Yapıyor? (Kesin Bilgi) Kaçıncı Bölümde, Ne Zaman Final Yapacak?

Fox TV ekranlarında bu yıl 2. sezonuna başlayan Med Yapımın üstlendiği ve uyarlama olarak gelen Bizim Hikaye final yapıyor. Dizi neden final yaptığını ve kaçıncı bölüm de veda edeceğini bu yazımızda enine boyuna yazıp tartışacağız. 

İlk başladığı günlerden bu reytingleri almasında elbette bir çok sebep var. Bunlara da değinip, sonrasında ise bizim hikaye ne zaman final yapacağını kaçıncı bölümde ekranlara veda edeceğini açıklayacağız. Hazırsanız başlayalım. 

Bizim Hikaye Final mi?

Shameless dizisinin uyarlaması olarak Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve o zaman Perşembe günlerinin reyting rekortmeni olan Vatanım Sensin isimli dizi, harika işler çıkartırken, bizim hikaye başlamış ve adım adım reyting yıldızı diziyi finale kadar götürmüştü. Geçtiğimiz sezon finalinde oldukça iyi kapatan dizi, gelecek sezon için iyi reytingler beklerken bazı olaylar nedeni ile finale sürüklendi. Benim tespit ettiğim final sebeplerinden bazıları;

  • Bir Zamanlar Çukurova dizisinin başlaması
  • Avlu kitlesini artırması
  • Çarpışma dizinin başlaması
  • Hikaye oldukça amacından sapması  

Bizim Hikaye Final Haberi Geldi

Yukarıdaki dört önemli sebeplerden belkide en önemlisi, dizi anlattığı hikayeyi yada uyarlama olayını seyirci beğenmedi. Oysa fakir ve gururlu Filiz, ailesi için çırpınan ve acı çeken bir karakter olarak iyi kitlesi oluşmuştu. Lakin Fikri’nin zengin olması, sonrasında yaşanan olaylara seyirci inanmadı yada benimsemedi.

İkinci önemli sebep ise, Bir Zamanlar Çukurova dizisinin başlaması ve 10 reyting üzerinde bir orada izlenmesi, elbette bir çok diziyi izleyenlerin bir zamanlar Çukurova dizisine kaynamasına neden oldu. En çok kan kaybını ise bizim hikaye dizisi verdiğini görüyoruz. 

Bizim Hikaye Ne Zaman Final Yapacak?

Aslında ben bu sorunun cevabını yaklaşık olarak 1 ay önce yazdığım [pembebuton]Bu Sezon Final Yapacak Diziler[/pembebuton] isimli yazımızda detaylıca anlatmıştım. Bazı olaylardan dolayı bu sezon kesinlikle final yapacağını söylemiştik. Gördüğüm kadarı ile bu gün bana gelen bilgi de benim verdiğim haberleri doğrulamasından dolayı bu haberi sizlere duyurmak istedim. Bizim Hikaye Dizi Resmi resmi

Normal yayın akışı devam etmesi halinde 30 Mayıs 2019 Perşembe günü ekrana gelecek olan 72. bölüm de final yapacak. Herkesin aklında acaba final nasıl olacak? Yada final de neler yaşanacak diye merak ediyor. Şahsen uyarlama olduğu için nasıl biteceğini bende merak etmiş olsam da bazı tahminlerim var. Barış ile Filiz bir kere mutlu olarak diziye veda edecekler. Aşk ve Mavi dizisinin final yaptığını hatırladım. Final sahnesinde tüm çalışanlarla poz verip veda etmişlerdi. Belki bu dizide de böyle harika bir bitiş olabilir. İzleyip göreceğiz.

Bu arada dizi İnternet ortamında devam eder mi? soruları gelmeden cevap vereyim. Şu an için basına yansıyan bir anlaşma yok. Lakin, Fox TV’nin yeni açtığı platforma dahil eder mi derseniz, kesinlikle etmez. Çünkü dizide çalışan yani oynayan kişi fazla ve uyarlamaya da ayrıca para verilecek. İnternet de bu masrafların karşılanması çok zor gözüküyor. Bu sebeple devam etmeyeceğini düşünüyorum.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu