Bizim Hikaye

Bizim Hikaye Tülay Neden Yok? Hangi Dizide Oynayacak?

Bizim Hikaye sevenlerine yeni bir haberle sizlerleyiz. Yeni sezonda Bizim Hikaye’de Tülay’ı göremeyeceğiz. Çünkü oyuncunun yeni bir dizi ile anlaşması söz konusu. Bizim Hikaye Tülay niçin yok diye merak edenler için detaylar yazımızda.

Bizim Hikaye Tülay Niçin Yok? 

Mf Yapım imzalı sevilen dizi Bizim Hikaye yeni sezonda da seyirci ile birlikte olacak. Yeni oyuncuların diziye dahil olduğu gibi önceki sezon dizide olan oyunculardan da diziye veda edenler olacak.

nesrin cavadzade resmi4

Diziye veda edecek olan isimlerin başında Tülay karakterine hayat veren Nesrin Cavadzade geliyor. Oyuncu La Casa De Papel adlı dizide rol alacak. Dizide İstanbul adında bir karaktere hayat vereceği konuşulan Nesrin Cavadzade kimdi gelin hep birlikte hatırlayalım.

Nesrin Cevadzade Kimdir? 

Filiz’in fedakar arkadaşı can dostu Tülay’a hayat veren isim Nesrin Cavadzade. 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya gözlerini açan güzel oyuncunun boyu 1.70’dir. 11 yaşına gelene kadar Bakü’de yaşayan Azeri oyuncu, daha sonra annesi ile beraber kültür başkentimiz olan İstanbul’a yerleşmişlerdir.

11 yaşına kadar hiç Türkçe bilmeyen güzel oyuncu Türkiye’ye gelince bu konuda sıkıntı yaşamış ve dördüncü sınıf yerine Cent Koleji’nde birinci sınıftan başlamıştır. Dil konusunda oldukça başarılı olan Nesrin Cavadzade çok kısa bir sürede Türkçe’ye hakim olmuş ve okulunda da büyük başarı elde etmiştir.

nesrin cavadzade resmi

Lise hayatında ise tiyatro konusunda istekli olan Cavadzade, okulun tiyatro kulübünde yer almıştır. Lise yıllarında Türkmen Düğünü adlı bir de oyun sergilemiştir. Rol aldığı bu tiyatro oyununu Şişli’de bulunan Tiyatro Kara’da da büyük bir kitle önünde sergilemiştir.

Marmara Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunu olan oyuncu daha sonra Şahika Tekand Studio’da oyunculuk konusunda eğitim almıştır. İngilizce ve Rusça’ya oldukça hakim olan Cavadzade dizi sektörüne Yersiz Yurtsuz dizisiyle girmiştir.

nesrin cavadzade resmi6

Bu dizi ile adını duyuran Cavadzade Cemal Şan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Dilberin Sekiz Günü adlı filmdeki başarı sayesinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü hak etti. 2011 senesinde Al Yazmalı adlı dizide yer alan oyuncu, Güzel Günler Göreceğiz, Yangın Var filmlerinde başrolde yer aldı.

İkinci defa En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan güzel oyuncu, Son Mektup, Annemin Şarkısı, Küçük Ağa, Görüş Günü Kadınları, Samanyolu, Acı, Gitmek: Benim Marlon ve Brandom, Pazar-Bir Ticaret Masalı gibi yapımlarda rol almıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu