Bizim Hikaye Yardımsever Arkadaş Tülay Kimdir?

Başrollerinde Hazal Kaya,  Burak Deniz ve Reha Özcan gibi oldukça popüler olan oyuncuların bulunduğu Bizim Hikaye renkli hikayesi ve usta oyuncuları ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Her geçen hafta reytinglerde zirveye tırmanan Bizim Hikaye’de Filiz’in biricik arkadaşı Tülay’ın gerçek adı nerelidir, boyu kilosu nedir, hangi dizilerde oynadı gibi pek çok sorunun cevabı haberimizin devamında…

Nesrin Cavadzade Kimdir?

Filiz’in fedakar arkadaşı can dostu Tülay’a hayat veren isim Nesrin Cavadzade. 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya gözlerini açan güzel oyuncunun boyu 1.70’dir. 11 yaşına gelene kadar Bakü’de yaşayan Azeri oyuncu, daha sonra annesi ile beraber kültür başkentimiz olan İstanbul’a yerleşmişlerdir. 11 yaşına kadar hiç Türkçe bilmeyen güzel oyuncu Türkiye’ye gelince bu konuda sıkıntı yaşamış ve dördüncü sınıf yerine Cent Koleji’nde birinci sınıftan başlamıştır. Dil konusunda oldukça başarılı olan Nesrin Cavadzade çok kısa bir sürede Türkçe’ye hakim olmuş ve okulunda da büyük başarı elde etmiştir.

Lise hayatında ise tiyatro konusunda istekli olan Cavadzade, okulun tiyatro kulübünde yer almıştır. Lise yıllarında Türkmen Düğünü adlı bir de oyun sergilemiştir. Rol aldığı bu tiyatro oyununu Şişli’de bulunan Tiyatro Kara’da da büyük bir kitle önünde sergilemiştir. Marmara Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunu olan oyuncu daha sonra Şahika Tekand Studio’da oyunculuk konusunda eğitim almıştır. İngilizce ve Rusça’ya oldukça hakim olan Cavadzade dizi sektörüne Yersiz Yurtsuz dizisiyle girmiştir. Bu dizi ile adını duyuran Cavadzade Cemal Şan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Dilberin Sekiz Günü adlı filmdeki başarı sayesinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü hak etti. 2011 senesinde Al Yazmalı adlı dizide yer alan oyuncu, Güzel Günler Göreceğiz, Yangın Var filmlerinde başrolde yer aldı. İkinci defa En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan güzel oyuncu, Son Mektup, Annemin Şarkısı, Küçük Ağa, Görüş Günü Kadınları, Samanyolu, Acı, Gitmek: Benim Marlon ve Brandom, Pazar-Bir Ticaret Masalı gibi yapımlarda rol almıştır.

Bizim Hikaye Tülay Kimdir?

Bizim Hikaye’de alkolik bir babaya sahip olan Filiz’in biricik arkadaşıdır Tülay. Zorda kaldığında canından çok sevdiği kardeşlerini bırakabileceği tek kişidir. Filiz’e de kardeşlerine de kol kanat geren biridir. Hemşirelik okurken staj yatığı yerdeki eşyaları çalınca mesleğini yapamamış bu nedenle engin bir sağlık bilgisine sahiptir. Kenar mahallede yaşayan Tülay’ın bir de erkek arkadaşı vardır. Annesinin ise bu durumdan haberi yoktur. Filiz ve Barış’ın aralarında başlayan kıvılcımı yangına çeviren sözleriyle Filiz’in üzerinde büyük etkisi vardır.

Nesrin Cavadzade Fotoğrafları

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bizim Hikaye Yardımsever Arkadaş Tülay Kimdir? (1 Yorum)

 1. ??????
  ? CANTANEM?
  ??????
  ? NURTANEM?
  ??????
  ? BİRTANEM?

  ?????????
  ?? DENİZİİM? ?
  ?????????

  SAAT 00:00 VEEEEEE 2⃣8⃣ YAŞINDASİN

  VEEEEE ARTİK MUMLARI ÜFLEYE BİLİRSİN✌✌tam zamanı

  ??? Sevgili misafirler “çocukları pistten alalim lutfen”
  DENİZİMİN Doğum günü pastası geliyor
  ???????

  ?????? ??

  Ufledigine göre

  ???????

  Ee kalabalıgiz ancak Yeter bu pasta ???

  ???????????

  10 ay oldu… Seninle tanışalı… yumuşacık kalbine dokunup içindeki masumlugunu,çocuksu yuregini kendi yüreğimde hissedeli… zamanla kalbime işledi kalbindeki samimiyet ve zamanla olmazsa olmazim oldun…İyi Kİ VARSIN ????
  ???????????
  Ben farklı dinledim seni, ben gibi… Sen farklı dinledin beni, ben gibi… Eksiksizdi herşeyimiz, başkalarına anlatılanlar gibi değil. Sen bana arkadaş geldin, sonra dostum oldun…İYİ Kİ VARSIN ????
  ???????????
  Bugün senin doğum günün Bebeğim…İYİ Kİ DOĞDUN ????
  ???????????
  Dileğim bu yıl dilediğin tüm isteklerin ve tüm dileklerin gerçek olsun. Her yeni gün, bir önceki günden daha güzel, daha huzurlu, daha bol kazançlı, daha sağlıklı ve isteklerine uygun seni mutlu edecek şekilde olsun!
  Bak senin için yazıyorum şimdide de. Sadece bir dakika için seni düşünen birinin olduğunu hisset… Şimdi bu hisse sımsıkı sarıl ve ümidini koskoca bir yıl boyunca hiç yitirme! İYİ Kİ TANİSMİSİM SENİNLE ????

  ???????????
  Canım benim, Doğum Günün Kutlu Olsun. En kötü günlerin geçmiş olsun.
  ???????????
  Sensiz bir hayatta kime gerçekten “dostum” diyebilirdim bilmiyorum. Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Aramıza mesafeler, saatler yollar olsa da bil ki yüreğinde, yanındayım… Senin gibi dosta sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Dünyada eşsiz bir güzellik varsa o da senin kalbindedir. Hayatının bundan sonrası kalbinin güzelliği gibi geçsin.
  Yeniden başlayalım hayata ne dersin bugün? Silelim herşeyi, tüm sıkıntıları… Yeni dertler açalım başımıza, yeni belalara bulaşalım. Yeni kazıklar yiyelim hayattan.Ne dersin? ???
  ???????????

  İyi Kİ HAYATİMDASİN, İYİ Kİ TANİMİSİM, İYİ Kİ BENİM CANIM KANIMSIN ????

  ???????????

  İYİ ki DOĞDUN..

  Seni tahmin edemeyecen kadar çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok SEVİYORUM
  ????????????????????????????????????????????
  ???????????