Börü Dizisi Konusu ve Karakterleri

Star Tv ekranlarında askeri içerikli dizi daha izleyiciyle buluşma hazırlığında. Önümüzdeki aylarda Star Tv ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan Börü günümüzde Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan esinlenerek ortaya çıkarılmış bir dizi. Oyuncu kadrosunun büyük çoğunluğu Dağ filminde seyirciye tanıdık. Ummalı çalışmalar sonucu çekimleri yapılan dizide oyuncular üç aylık bir eğitime tabi tutulmuş. BÖRÜ timini oluşturan oyuncular da oldukça başarılı oyunculardan seçilmiş. Börü’nün ilk tanıtım fragmanın yayınlanması ise 15 Temmuz gecesinde yapılarak izleyicide merak uyandırmıştır. Dizinin birer saatlik altı bölüm olarak yayınlanması ardından final olarak planlanan bölümün ise sinemalarda gösterime girmesi bekleniyor. Final bölüm için 2018 sonbahar sezonu düşünülüyor. Peki bu dizinin konusu nedir karakterleri kimlerdir işte ayrıntılar

Börü Oyuncu Kadrosu Resmi

Börü Dizisi Konusu

Star Tv ekranlarında çok yakında izleyiciyle buluşacak merakla beklenen dizisinin konusu da merak edilen arasında. Türkiye’nin sınırında terörle mücadele edilirken ülke içinde de gizli düşmanların ortaya çıktığı bir ortamda Börü timi vatan için elinden geleni yapan bir timdir. Yaşananlar karşısında dimdik durmaya çalışan farklı hikayelere sahip ama ortak amaca – vatanı koruma – hizmet eden bir tim. Geçen dört senenin olaylarından esinlenerek ve pek çok Özel Harekatçı ile röportajlar yapılarak gerçekçilik için gerekli ortamlarda çekimler yaparak bizleri etkileyecek olan dizide karakterler de bizleri derinden sarsacak cinsten.

Börü dizisi seri şeklinde ekranlarda olacak. Sinema filmi şeklinde bir final yapan ilk mini seri de olacak olan Börü bakalım izleyiciden beklediği ilgiyi yakalayabilecek mi.

Börü Dizisi Karakterleri ve Oyuncu Kadrosu

Dağ dizisinden çoğunu tanıdığımız oyuncular bu defa konu olarak benzese de günümüze yakın tarihi bizlere farklı bir açıdan anlatan Börü dizisinde bizlerle olacaklar.

Ahmet Pınar (Barbaros Cepni)

Börü Oyuncu Kadrosu Ahmet Pınar Resmi

Börü dizisinde Barbaros Cepni karakterine hayat veren Pınar, buz hokeyi eğitmenliği ve atış teknikleri konusunda eğitmenlik yapmaktadır. Daha önce Cesur Yürek Selamsızlar Bandosu, Milat, Menekşe Vadisi, İğde Güzeli’nde oyunculuk yapan Pınar, en son olarak Dağ 2’de oynamıştır.

Ahu Türkpençe (Asena)

Börü Oyuncu Kadrosu Ahu Resmi

1977 yılında Samsun’da dünyaya gelen güzel oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı. Daha önce Azad, Yedi Numara dizilerinde rola alan oyuncu İstanbul  Masalı dizisiyle adından söz ettirdi.

Serkan Çayoğlu (Kaya)

Börü Oyuncu Kadrosu Serkan Çayoğlu Resmi

1987 Almanya doğumlu oyuncu ekonomi bölümü mezunudur. Önceleri modellik de yapan oyuncu oyuncu eğitimi alarak bu sektöre yönelmiştir. Kuzey Güney, Zeytin Tepesi gibi dizilerde rol alan oyuncu 2014 senesinde Kiraz Mevsimi adlı tv dizisinde oynamıştır. En son olarak ise Hayatımın Aşkı dizisinde Demir Cerrahoğlu’na hayat vermiştir.

Murat Arkın (Kemal Boratov)

Börü Oyuncu Kadrosu Murat Arkın Resmi

1975, İstanbul doğumlu olan oyuncu sinemanın sevilen devlerinden Cüneyt Arkın’ın oğludur. Babasının mesleğinden ötürü çocukluk yıllarında oyunculuğa başlayan oyuncu daha önce Pis Yedili, Harem gibi dizilerde rol aldı. 2014 yılında Panzehir filminde oynayan oyuncu en son olarak Dağ 2 filminde Arif karakterini canlandırdı.

Emir Benderlioğlu (Turan)

Börü Oyuncu Kadrosu Emir Benderlioğlu Resmi

1979 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezundur. Heykelcilik konusunda eğitim alan Benderlioğlu daha sonra grafik bölümüne geçiş yaptı. Trt tanıtım koordinatörlüğü yapan oyuncu Alper Çağlar ile tanışarak hayatında yeni bir sayfa açtı. Bukalemun, 4 saat, Karaburgu, Panzehir filmlerinde başrol oyunculuğu yapan oyuncu Camgöz filminde de rol almıştır. En son olarak ise Dağ 2 filminde rol almıştır.

Fırat Doğruloğlu (Börü Timinin Lideri)

Börü Oyuncu Kadrosu Fırat Doğruloğlu Resmi

1974 Hatay-İskenderun doğumlu olan oyuncu, lise yıllarında tiyatroya başladı. 2009’da Haneler dizisinde oynayan oyuncu, 2012 yılında yönetmen koltuğunda Alper Çağlar’ın oturduğu Dağ filminde Yaşar Yüzbaşı karakterine can verdi.

Can Nergis

Börü Oyuncu Kadrosu Can Nergis Resmi

1985 yılında İstanbul’da doğup büyüyen oyuncu üniversite için Londra’ya gitmiş ve eğitimini burada tamamlamıştır. Sekiz yıl Tayland’da modellik yapan oyuncu 2011 yılında Türkiye’ye geri dönmüştür. Her Şeye Rağmen, Dila Hanım, Paşa Gönlüm gibi dizilerde oynadıktan sonra 2014-2015 yılında Arka Sokaklar dizisiyle adından söz ettirmiştir. Beş dil bilen oyuncu Maral ve Tatlı İntikam’da da rol almıştır.

Armağan Oğuz (Murat)

Börü Oyuncu Kadrosu Armağan Oğuz Resmi

Bedii Akın

Börü Oyuncu Kadrosu Bedi Akın Resmi

Melis Hacic (Zeynep)

Melis Hacic Resmi

Mesut Akusta (İrfan)

Mesut Akusta Resmi

Özge Gürel (Gökçe Demir)

Özge Gürel Resmi 1

 

Ozan Ağaç

Börü Oyuncu Kadrosu Ozan Ağaç Resmi

Gürol Tonbul

Börü Oyuncu Kadrosu Gürol Tombul Resmi

Börü Dizisi Tanıtım Fragmanı

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın