Dizi Haberi

Börü Dizisinde Okunan Şiir

Star Tv ekranlarının 28 Şubat Çarşamba günü ekranlara gelmeye başlayacak olan güçlü oyuncu kadrosu ve etkileyici fragmanlarıyla büyük etki uyandıran ve merakla beklenen Börü dizisinde okunan şiirin adı nedir? Bu sorunuzun cevabını haberimizin devamında bulabilirsiniz…

Börü Dizisi 1. Bölümde Okunan Şiir

Star Tv ekranlarında 28 Şubat Çarşamba günü itibariyle izleyiciyle buluşacak olan, merakla beklenen Börü dizisinin konusu da merak edilen arasında. Okunan şiiri sizlerle paylaşmadan önce öncelikle konusu hakkında kısa bir bilgi verecek olursak; Türkiye’nin sınırında terörle mücadele edilirken ülke içinde de gizli düşmanların ortaya çıktığı bir ortamda Börü timi vatan için elinden geleni yapan bir timdir.

Yaşananlar karşısında dimdik durmaya çalışan farklı hikayelere sahip ama ortak amaca – vatanı koruma – hizmet eden bir tim. Geçen dört senenin olaylarından esinlenerek ve pek çok Özel Harekatçı ile röportajlar yapılarak gerçekçilik için gerekli ortamlarda çekimler yaparak bizleri etkileyecek olan dizide karakterler de bizleri derinden sarsacak cinsten.

Börü Dizisi Resmi 1

Börü dizisi diğer pek çok diziden farklı olarak seri şeklinde ekranlarda olacak. Sinema filmi şeklinde bir final yapacak olan dizi ilk mini seri de olma özelliğine sahip. Uzun süredir beklenen Börü bakalım izleyiciden beklediği ilgiyi yakalayabilecek mi bu sorunun cevabını hep beraber zaman içerisinde göreceğiz. İşte sizler için tanıtım fragmanında yer alan Ziya Gökalp’ın yazdığı şiiri sizler için paylaşmak istedik. İşte o şiir:

Ziya Gökalp- Türk Oğullarına Şiiri

“Düşman yine öz yurduna el attı

Mezarından atan kılıç uzattı

Yürü diyor, hakkı zulüm kanattı

Atilla’nın oğlusun sen unutma!

 

Medeniyet deme, duymaz o sağır

Taş üstünde taş kalmasın durma kır

Kafalarla düz yol olsun her bayır

Atilla’nın oğlusun sen unutma!

 

Koş, Plevne yine al bayrak taksın

Gece gündüz Tuna suyu kan aksın

Yaksın kahrın, bütün Balkan’ı yaksın

Atilla’nın oğlusun sen unutma!”

İşte Ziya Gökalp’ın şiirinin olduğu vatan için kalplerin attığı kahraman Özel Harekat Timi Börü’nün heyecan dolu dakikalarına şahit olacağımızın sinyalini veren Börü Fragmanlarından bir tanesi. 

Börü Tanıtım Fragmanı

Ziya Gökalp-Türk Oğullarına Şiiri Videosu

 

 

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu