Oyuncu

Burak Tozkoparan Kimdir? Kaç Yaşında? Fenomen Oyuncu

“Kırgın Çiçekler” dizisiyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Burak Tozkoparan kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Hangi dizi ve filmde rol aldı? Burak Tozkoparan hakkında merak edilenler yazımızda sizlerle.

Burak Tozkoparan 4 Kasım 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Okan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunudur. Akrep burcu olan oyuncu aslen Rizelidir.burak tozkoparan resmi

Hem oyuncu hem de müzisyen olan Burak Tozkoparan, son olarak geçtiğimiz yıl yayınlanan “Sesinde Aşk Var” adlı filmde başrolde yer almıştır. Filmde hem oynamış hem de sesiyle herkesin beğenisini bir kez daha kazanmıştır.

Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi’nde öğrenci iken katıldığı 14. Liseler Arası Müzik Yarışmasında baterist çalma konusunda birinci olmuştur. Bu yarışma sayesinde Okan Üniversitesinde yüzde yüz burslu olarak eğitim almıştır.burak tozkoparan kimdir resmi

“Pervane” grubunda baterist olarak çalışmış olan Burak Tozkoparan, oyunculuk ile de kariyerine yeni renk katmıştır. “Paramparça” dizisi ile sektöre adım atan oyuncu dizide Ozan karakterine hayat vermiştir.

“Hesapta Aşk” filmiyle de film sektöründe adını duyuran oyuncu filmde Mert rolüyle de büyük beğeni kazanmıştır.

Burak Tozkoparan Dizileri ve Filmleri

Paramparça (Ozan) – 2014 / 2016

Hesapta Aşk (Mert) – 2016

Kırgın Çiçekler (Komiser Ali) – 2017 / 2018

Sesinde Aşk Var (Rüzgar) – 2019

Burak Tozkoparan Sevgilisi

“Kırgın Çiçekler” dizisinin yayınlandığı yıl, adı Biran Damla Yılmaz ile anılsa da oyuncu röportajlarında sevgilisi olmadığını dile getirmiştir.

Burak Tozkoparan Boyu Kilosu Burcu

Akrep burcu olan oyuncu 180 cm boyunda ve 74 kg ağırlığındadır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu