Can Yoldaşım

Can Yoldaşım 13 Bölüm Özeti (12 Ağustos Perşembe) “Paranın Makbuzu Nerde”

Can Yoldaşım 13 Bölüm Özeti ve fragmanı sizlerle. Bu bölüm Kanal 7 ekranlarında 12 Ağustos Perşembe Can Yoldaşım 13 bölüm olarak ekrana gelecektir. Bu haberimizin içeriğinde;

 • Can Yoldaşım 13 bölüm özeti
 • 12 Ağustos Perşembe Can Yoldaşım Özeti
 • Can Yoldaşım 13 Bölüm Fragmanı
 • 12 Ağustos Can Yoldaşım Neler Olacak
 • 13 Ağustos Cuma Can Yoldaşım 14 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Sorularını detaylı olarak cevaplayacağız. Gelin öncelikle 12 Ağustos Can Yoldaşım 13 Bölüm Özeti vererek konuya başlayalım.

=> 13 Ağustos Cuma Can Yoldaşım 14 Bölüm Özeti ve Fragmanı için tıklayınız.

Can Yoldaşım 13 Bölüm Özeti

Bölüm Santos, Suraj’ın çırağının getirdiği kapaklı tencereyi açmaya çalışması ile başlar. Suraj tencerenin içinde Sandiya’nın yapamadığı helvası olduğunu bildiği için panik olurken, Santos da içerisinde ne olduğunu merak eder. Suraj hemen araya girip annesinin dikkatini dağıtmaya çalışır. Lakin başarılı olmaz. Tam da bu sırada evin çeşmesinden su sesi gelince tüm aile suyun geldiği yere giderken, Santos elindeki tencereyi Sandiya’ya verip mutfağa götürmesini ister.

“Arkadaşlar Kanal 7 ile bölümleri eşitlemek için belli bir kısmı dünkü bölümden anlatılmıştır. Yazının devamında yeni bölüme ait konular da var. Okumaya lütfen devam edin”

Suraj derin bir nefes alır. Zira Santos helvayı görmüş olsaydı başlarının belaya gireceğini çok iyi bildiği için hemen Sandiya’nın elindeki tencereyi alıp onu kendisi götürmek istediğini söyler. Lakin Sandiya’nın iş yapacağı tutar ve vermeyeceğini söyler. Sandiya tencereyi mutfağa götürdüğünde içindeki ne diye bakında hemen kendi yaptığı helva olduğunu anlar. Suraj eşi Sandiya’nın yanına gelip şöyle der.

“Seni dükkanda gördüm. tapınağın önünde yaptığın helvayı puta sunuyordun. Ağladığını ve sıkıntı içinde olduğunu fark edince, sen gittikten sonra helvanın tadına baktım. Santos’un beğenmeyeceğini anladığım için tatlıyı yeniden yaptım!”

Diye durumu açıklar. Sandiya eşine teşekkür etmesi gerekirken, ani bir çıkış yaparak yemek yapma görevi kendisinin olduğunu, bu sınavı Santos kendisine yaptığını açıklar. Sormasında sınavı kaybetmek de kazanmak da olduğunu söylese de Suraj araya girip eşler her zaman birbirlerine yardım etmesi gerektiğini, annem Santos’un da bu meselede hem gelinin sevebilmesi hem de sinirlenmemesi için tatlının harika olması gerektiğini açıklar.

Can Yoldaşım 13 Bölüm Özeti (12 Ağustos Perşembe) Paranın Makbuzu Nerde

Suraj ile Sandiya arası ne zaman düzelecek diye beklerken, Sandiya’nın bu çıkışı ikili arasında ki meseleyi bir kat daha açar. Bir kaç saat sonra Santos’un evinin sabit telefonu çalar. Santos telefonu açtığında arayan kişinin ABD’ye giden Sandiya’nın yengesi Ankita olduğunu anlar.

Santos, gelinlerini ailelilerine karşı küçük düşürdüğü gibi onları yüceltmesini de çok iyi biliyor. Hemen Ankita’ya, Sandiya’nın bugün herkese yaptığı helvanın lezzetinin harika olduğunu söyler. Ankita bu konuda çok mutlu olduğunu söyledikten sonda Sandiya ile konuşmak istediğini söyler.

Santos “Gelin! Gelin! Seni yengen çağırıyor” der. Sandiya hem şaşırır. Hem de mutlu olur. Ankita, Sandiya herkesin içinde telefonla konuştuğunu bildiği için bazı şeyleri açık açık söylemek yerine şifreli söyler. Suraj’a polis olma hayalinden ve yarım kalan eğitiminden bahsetmesini ister.

Kardeşine ettiği kötülüklerin belki de farkında olan Ankur kardeşi Sandiya ile telefonda konuşmak istediğini söylese de Sandiya abisi ile konuşmayacağını açık açık söyler. Lakin bunu daha sakin bir yere geçip söyler ki, ailesi ile arasında bir sıkıntı olduğunu duyurmak istemez.

Ankita, ne yapıp edip meseleyi aileye açmasını ister. Sandiya da ailenin eğitime asla değer vermediğini, bu aileye eğitimden bahsetmek anlamsız olacağını dile getirse de Ankita ısrar edince, Sandiya yengesinin hatırana konuyu açacağını söyledikten sonra görüşmeyi bitirir.

Sandiya telefonu kapatır kapatmaz arkasını döndüğünde onu gözleri fal taşı gibi açılmış bir şekilde bekleyen Santos’u görünce Sandiya da şok olur. Zira ablası ile eğitim meselesi hakkında konuşmuş, üstelik Santos’un eğitime karşı olduğunu bile söylemiştir. Sandiya, Santos’un bu konuşmaları duyduğunu düşünüp panik olur.

Santos ise gelinin gözlerinden yaşlar döküldüğünü görünce içinden şöyle düşünür.

“Yakın zaman da anne ve babasını feci bir patlamada kaybetti. Bu hayattaki tek akrabası olan abisini de yakın zamanda ABD’ye gönderdi. Kesin bu çektiği acılar yüzünden ağlıyor”

Santos bu düşüncelere Sandiya’nın yanına gider. Ona dikkatlice baktıktan sonra “Gelin çok yorma kendisini. Şimdi git dinlen. Akşama işlerimiz var.” deyince Sandiya, Santos’un konuşmaları duymadığını anlar.

Santos belasında kurtulan Sandiya odasında “Bu aile bana eğitimimi devam ettirme konusunda bana yardım eder mi” diye derin düşüncelere dalar. Pencereden Suraj’ı fark eder. Suraj’ın bu zaman kadar kendisine yaptığı iyilikler bir bir aklına gelir. “Beni destekleyecek bir kişi varsa o da bu ailede Suraj” diye düşünür. Eğitim meselesini Suraj’a anlatmayı düşünür. Hemen güdüp tatlı dükkanında sakin sakin mevzuyu anlatmak ister. Alt kata geldiğinde Mohit’i fark eder.

Can Yoldaşım 13. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Can Yoldaşım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Mohit alt katta ileri de çok kazanacağı ve meslek olarak bilgisayar üzerine yoğunlaşacağını ama annesi eğitim almasına karşı çıktığı konusunda arkadaşı ile konuşur. yengesi Sandiya Mohit’in yanına gelir.

Sandiya eğitim konusunda sıkıntı çektiği için ailede bir kişi eğitime yönelirse kendi önün de açılacağını düşünüp Mohit’e şöyle der.

“Düğün öncesinden bir miktar para biriktirmiştim. Eğer istersen o parayı senin bilgisayar kursuna verebilirim. Bunun için bir şartım var. Bu meseleden Suraj ve Santos’un haberi olması gerekiyor.”

Diyerek Mohit’e destek olacağını, lakin meselden ailenin haberi olmasını ister. Mohit hem annesi hem de abisini çok iyi tanıdığı için yengesi Sandiya’ya şöyle der.

“Eğitim konusunda hiç bir fikri olmayan ve tek gerçeğin para olduğuna inanan annem, asla beni bilgisayar kursuna göndermez. O benim tatlı dükkanında işe başlamamı istiyor. Abim ise eğitim konusunda hiç bir fikri yok. O nasıl bana destek olsun?”

Mohit tüm bunları açıkladıktan sonra yengesinden parayı gizlice vermesi halinde okula gidip kayıt olacağını ve bilgisayar eğitimi alabileceğini söyler. Sandiya, Santos’un ne kadar dengesiz biri olduğunu bildiği için ailesinden habersiz bunu yapamayacağını söyler.

Can Yoldaşım 13 Bölüm Özeti - Sandiya Yemeği Götürür

Suraj’ın çırağı Chotu, akşam kadar yetiştirmesi gereken büyük iş aldıklarını, bu nedenle Suraj’ın akşam yemeğine katılamayacağını haber verince, Santos gelinine yemeklerin bir kısmını Suraj’a götürmesini emreder.

Suraj dükkanda iş yaparken batılı ve bir o kadar şımarık giyimli tipler Suraj’ın dikkanına gelir. Dükkânda Chotu’den maden suyu isterler. Chotu maden suyunu vermese de gelen müşteriler içinde normal su olduğunu söyleyip Chottu’yu suçlar.

Suraj’ın dükkânına gelen sosyete kızlardan biri saçlarını tatlının içine koyarken Chottu fark eder. Kız tatlının içinden saç kılı çıktığını söyleyince Chotu kendisi saç kılını koyarken gördüğünü söyler. bunun üzerine müşteri Chotu’ya tokat atmak isterken Suraj yetişir.

Suraj çırağına kimsenin el kaldıramayacağını söyler. Gelen müşteri de sinirlenip tatlıyı çöpe dökmek ister. Suraj buna asla izin vermeyeceğini açıklayınca, müşteri parasını verdiğini, istediğini yapacağını söyler. Suraj hemen adamın parasını iade edip tatlısını geri alır. Sorasında dükkanına gelen kızlara Suraj şöyle der.

“Böylesi kızlara eğitim veriyorlar. Sonrasında hadlerini aşıyorlar. Bu tip kızlara asla eğitim verilmemeli”

Sandiya ise Suraj’a yemek götürmek için Suraj’ın dükkanına gittiği için her şeyi an ve an izler. Suraj’ın eğitime ne kadar karşı olduğunu, daha doğrusu kızların okutulmaması gerektiğini kendi gözleri ile görmüş olur. Sandiya sinirle yemekleri vermeden eve gelir. Evin hizmetçisi yemekleri götürmesini, aksi halde Santos’un kızacağını söyler. Meenakshi, Sandiya’nın Suraj’a yemek vermediğini anlar.

12 Ağustos Perşembe Can Yoldaşım Bölüm Özeti

Sandiya Suraj’ın dediklerini düşünürken, Mohit’in en azından okuması için ona para verir. Hayallerinin peşinden gidip okumasını ister. Ortalığı karıştırmak isteyen Meenakshi, evin hizmetçisine Sandiya’nın Suraj’a neden yemeği götürmediğini sorar. Chaturi cevap verirken meseleyi Santos duyar ve kıyamet kopar.

Santos sinirle gelinin yanına gidip ona ağzına gelen hakaretleri söyler. Ev halkı Santos’a sakin olmasını isterken, Santos hemen Mohit’den ABD’yi aramasını, Ankur’a meseleyi anlatacağını söyler. Vikram araya girip Amerika ile görüşmek çok pahalı dese de bu Santos’a geri adım attırmaz. Mohir yengesinin ne kadar iyi biri olduğunu bildiği için telefon etmek istemez. Lakin Santos ortalığı ayağa kaldırır.

12 Ağustos Perşembe Can Yoldaşım Bölüm Özeti - Sandiya Suraj ile Tatlı Dağıtır

Sandiya abisi ile son gürüşmesinden “Sen benim için öldün! Benim hayatıma bir daha asla karışma” dediği o sözleri hatırlayınca mesele abisine yansıyacağı için Sandiya masada duran yemekleri alıp Suraj’a götürür. Santos hemen peşinden gider. Sandiya’ya masayı kurmasını ister. Suraj, Sandiya’nın hem moralinin bozuk hem de ağladığını fark edince, evde yalnış bir şeylerin olduğunu anlar.

Sandiya ağlaya ağlaya yemekleri hazırlar. Santos bununla da kalmaz. Suraj’a vantilatör açmasını ister. Suraj gerek yok dese de Santos emir verir. Sandiya hiç bir şeye cevap vermeden sadece söyleneni yapar. Suraj akşam gelemeyeceğini, işleri çok uzadığını, tatlıları teslimata Chotu ile götüreceğini söyler.

“Chotu’ya bugün benden izin. Sen tatlıları Sandiya ile götüreceksin!”

Bunu duyan Sandiya şok olur. Suraj gerek olmadığını, kendisi yapacağını söylese de Santos öfkeli bakışlarla Suraj’ı da susturur. Santos hemen Sandiya’nın eve gidip yemeğini beş dakika içinde yemesini, beş dakika sonra kocasının yanına gelmesini emredince, Sandiya ağlaya ağlaya mutfağa gider. Meenakshi de fırsattan istifade edip “Biz bu evde geliniz. Hizmetçiden farkımız yok. Yemeğini ye. Yoksa Santos tekrardan sinirlenir.” diyerek adeta iyi gibi kendsiini gösterip, Sotos’u kötüler.

Chavvi, Mohit’in yanına gidip geçen gün Meenakshi’nin ailesini ararken elleri titremediğini ama bugün Sandiya’nın ailesini ararken hem ağır hareket ettiğini hem de ellerinin titrediğini sorgular. Lakin Mohit buna cevap vermez.

Sandiya yemeğini yedikten sonra Suraj ile birlikte tatlı dağıtmaya gider. Mohit de parayı koyduğu dolabı kilitleyince, Chavvi Mohit’in bir şeyler karıştırdığını anlar. Santos’a dolabı temizlemek istediğini ama Mohit’in dolabı kilitlediğini söyler. Mohit bunu üzerine kardeşine para meselesini biraz da değiştirerek anlatır.

Suraj sakin bir yere motosikletini çekip ona neden böyle ağladığını sorsa da cevap vermez. Bir polis memuru motosikletini yanlış yere park ettiğini bahane edip rüşvet ister. Suraj korkudan rüşveti verince Sandiya polis memuruna şöyle der.

“Hani makbuzu nerede?”

Polis memuru şok olur.

Can Yoldaşım 13 Bölüm özeti burada son buldu. Devamı Can Yoldaşım 14 bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

12 Ağustos Can Yoldaşım Neler Olacak

 • Sandiya Santos’un şantajına boyun eğecek
 • Suraj’ın yemeğini götürecek
 • Santos Sandiya’nın gece boyu Suraj ile birlikte tatlı dağıtmasını isteyecek
 • Suraj ile Sandiya motosikletle gece boyunca tatlı dağıtacak
 • Suraj, Sandiya’ya neden üzgün olduğunu soracak
 • Polis memuru Suraj’dan rüşvet isteyecek

Can Yoldaşım 13 Bölüm Fragmanı

Yukarıda 12 Ağustos Perşembe Can Yoldaşım 13. Bölüm özeti verilen dizinin fragmanı verilmiştir. İşte 12 Ağustos Can Yoldaşım 13 Bölüm fragmanı..

Can Yoldaşım 14 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Can Yoldaşım 13 Bölüm özeti sonrasında gelecek bölüm de neler olacak sorusunu oldukça merak ediliyor. İşte bir sonraki bölümde 13 Ağustos Cuma günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Can Yoldaşım 14 Bölüm fragmanı yayınlanmıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

 1. Of bunlar ne zaman birigyorlar kiz ne zaman suraji seviyor ya salak sandiya sen ya suraja hak etmiyorsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu