Can Yoldaşım

Can Yoldaşım 16 Bölüm Özeti (15 Ağustos Pazar) Suraj’ın Yardımı!

Can Yoldaşım 16 Bölüm Özeti ve fragmanı sizlerle. Bu bölüm Kanal 7 ekranlarında 15 Ağustos Pazar Can Yoldaşım 16 bölüm olarak ekrana gelecektir. Bu haberimizin içeriğinde;

 • Can Yoldaşım 16 bölüm özeti
 • 15 Ağustos Pazar Can Yoldaşım Özeti
 • Can Yoldaşım 16 Bölüm Fragmanı
 • 15 Ağustos Can Yoldaşım Neler Olacak
 • 16 Ağustos Pazartesi Can Yoldaşım 17 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Sorularını detaylı olarak cevaplayacağız. Gelin öncelikle 15 Ağustos Can Yoldaşım 16 Bölüm Özeti vererek konuya başlamadan önce bu bölümün ana konusu “Suraj’ın Sandiya’ya akıllıca yardımı” öne çıkacak. İşte detaylar.

=> 16 Ağustos Pazartesi Can Yoldaşım 17 Bölüm Özeti ve Fragmanı için tıklayınız.

Can Yoldaşım 16 Bölüm Özeti

Sontos’un öfkelenmesi ile başlar. Sandiya ondan yemek yemesini istese de o reddeder. Suraj tüm gerçeği Sandiya’ya anlattığı için Sandiya kaynanası Suraj’ın önünde ellerini birleştirip, neden oy kullanmamın evde yasak olduğunu bilmediğini, bundan dolayı affetmesini ister. Santos ise hiç bir şey olmamış gibi oturup yemek yemesini ister. Meenakshi de Sandiya’yı bu kadar çabuk affetmesine sinir olur. Santos Sandiya’nın ellerine bakıyor. Ona yatmadan önce krem sürmesini ister.

“Aslında Santos da gelinine verdiği cezadan pişman olsa da konumu gereği geri adım atmamıştır.”

Ertesi gün Sandiya çamaşırları asarken Suraj gelir. Suraj çamaşırların suyunda biraz ıslanır. Sandiya Suraj’ın ıslandığını görünce yüzünden hafif bir gülümseme olur. Suraj eşine teşekkür eder.

“Annemi anlayıp ondan özür dilemen beni onure etti. Bu konuda sana çok teşekkür ederim.”

Diyerek durumdan ne kadar memnun olduğunu dile getirir. Suraj daha sonra içeri girer. Mohit abisinin yüzündeki ıslaklığı görünce ne olduğunu sorar. Suraj yüzünü yıkadığını söyler. (Yalan söylüyor. Sandiya ıslattı ama bunu bilerek söylemedi)

Can Yoldaşım 16 Bölüm Özeti (15 Ağustos Pazar) Suraj'ın Yardımı
Can Yoldaşım 16 Bölüm Özeti – Suraj ile Sandiya Gece Yemek Yapar

Santos, Suraj’a bakarken komşusu ve lafçı kadın Dhaissa gelir. Dünkü su taşıma mevzusunda Sandiya’nın bilerek mi su taşıdığını, yoksa ceza için mi diye sorar. Santos da gelini bilerek taşıdığını, beş parmağında beş marifet olduğunu söyledikten sonra yarın akşam Sandiya tarafından hazırlanacak yemeklerden yemesi için lafçı komşusunu davet eder. Komşu Dhaissa “Tamam gelirim” deyince Santos gelini Sandiya’yı çağırır.

“Gelin bize yarın akşama harika bir sofra hazırla. Sofrada misafirimiz olacak!”

Deyince Sandiya önce yutkunur. Daha sonra “Tamam” demekle yetinir.

Sandiya hemen odasına gidip yemek tarifleri kitabını ararken, artık bu stresi kaldıramadığı için bugün çok iyi yemek yapıp, günün sonunda yemek yapmayı bilmediğini Santos’a açıklamayı düşünür.

Sandiya odasında yengesi Ankita’nın gizlice verdiği tarif defterine bakarken, odaya Chotu ile Suraj gelir. Bir şey arıyor gibi etrafa bakınır. Sandiya ne aradığını sorar. Suraj da aradığı malzemeyi söyleyince, Sandiya mutfakta olduğunu, hemen getireceğini söyler. Bu sırada tarif defterini gizlice yatağın üzerine saklar.

Suraj odada defterleri görünce tatlı sarmak için kullanacaklarını, odada ne kadar kitap varsa toplamasını ister. Chotu tüm kitapları toplar. Bu sırada Sandiya’nın tarif defterini de alıp dükkana götürür.

Suraj ile Chotu dükkana gider. Cjhotu dükkâna götürdüğü defterleri bir bir yırtıp, tatlı saracak şekilde ayarken, Sandiya da evde tarif defterini arasa da bulamaz. Panik olur. Suraj’ın dükkanında müşterisi gelir. Suraj, Chotu’dan kağıt vermesini ister. Chotu, Sandiya’nın tarif defterinden bir parça verir. Suraj adam tatlıyı verirken, gözü kağıtta yazanlara kayar. Hemen orada bir tarif olduğunu anlar. Adam başka bir kağıt sarıp tatlıyı verdikten sonra Chotu’nun elindeki defteri okumaya başlar.

Suraj, Sandiya’nın yemek yaparken malzemeleri tam olarak bilememesi ve uzun uzun düşünmesi, tatsız helva yapması, kıvamını tam tutturamamasını bir araya getirince, Sandiya’nın hiç yemek yapmadığını anlar.

Sandiya yemek defterini bulamayınca artık yalanı sürdürmenin de bir anlamı olmadığını düşünür. Artık gerçekleri açıklayıp bu eziyetten kurtulmak isterken, diğer taraftan Santos komşulara rezil olacağı için bir yolunu bulup yemek yapmayı da ister.

Suraj tatlıcı dükkanında Sandiya’nın hiç bir yemekten anlamadığını anlayınca ne yapacağını kara kara düşünür. Chotu bu sırada Laddo’nun nasıl yapılacağını sorar. Suraj tarif edince Chotu şöyle der.

“Usta sen tatlıcı dükkânı boş ver. Sen aşçılık okulu aç. Çok detaylı ve anlaşılır anlatıyorsun!”

Deyince Suraj’ın kalına güzle bir fikir gelir. Koşarak eve gider. Bu sırada Sandiya da Santos’un odasının önüne gelir. Ona önemli bir şey diyeceğini söyler. Sandiya yemek yapamayacağını söylese de Santos anlamaz. Suraj hemen eşinin yanına gelir. Santos bu defa ikisinin yanına gelir. Bugün ne yemek hazırlayacağı konusunda fikir alışverişinde bulunduğunu söylerken, Santos gelinine hangi yemekleri yapmasını açıklar.

Can Yoldaşım 16. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Can Yoldaşım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Vikram ile Meenaksih gece bilerek geç saatler de eve gelir. Zira dükkan iş yapmıyor manası ile paraları cebe attıkları için eve de geç gelirler. Bugün de yine aynı taktiği yaparlar. Karanlıkta odalarına giderken Santos ışığı yakar.

“Evin giderleri için tüm kazancını ver!”

Deyince Vikram önce boş cebini yoklar. Santos hemen sinirlenir. Paraları dükkânda unutup unutmadığını sorgular. Bunun üzerine Vikram bu defa para olan cebinden kazancını çıkartır ve Santos’a verir. Meenakshi sessizce “Bu benim kaynanam tam bir gardiyan” derken, Santos da “Yarın çok daha fazla para vereceksin!” der. Zira Chotu, Vikram’ın çok para kazandığını söylemiş, Santos da gizlice Chotu’nun söylediklerini kontrol edince, Vikram ailesinden para sakladığını anlamıştır.

Can Yoldaşım 16 Bölüm Özeti - Sandiya Özür Diler
Can Yoldaşım 16. Bölüm Özeti – Sandiya Santos’dan Özür Diler

Akşam Suraj, Sandiya’nın yemek yapmayı bilmediği için ona yardım teklif etmek istese de Helva meselesinde habersizce yardım ettiğinde Sandiya ona çok kızdığını hatırlar. Sandiya da Suraj’dan yardım istemeyi düşünür. Lakin oy verirken, Suraj kendi başına karar alıp oy vermesini sağlamış, lakin evde adeta kıyamet kopmuştu. Bunları hatırlayan Sandiya, eşinden yardım isteyemez.

Suraj Sandiya’ya nasıl yemek yapacağı konusunda yardım edeceğini düşünürken, duvarda asılı olan resme bakınca aklına yetimhanedeki çocuklar gelir. Sandiya’yı uyandırır. Yetimhanedeki çocuklara yemek hazırlayacağını ama yardıma ihtiyacı olduğunu söyler. Sandiya gece geç olduğunu, yarın yardım edeceğini söylese de Suraj ısrar eder. Suraj ile Sandiya gizlice evden çıkarken, Meenakshi de kendi dükkanlarında ki pahalı sarilere el koymaya karar verirler.

Suraj ile Sandiya evden çıkarken mümkün olduğunca sessizce çıkarkalar. Dükkana geldiklerinde Suraj’ın çırağı Chotu geceleri orada uyumaktadır. Suraj Chotu’yu bile rahatsız etmeden Sandiya’nın komşulara hazırlayacağı menüyü bildiği için aynı menüyü yapar. Nasıl yapacakları konusunda özel tüyolar verirken, Sandiya da bunları tek tek not alır.

15 Ağustos Pazar Can Yoldaşım Bölüm Özeti

Sandiya ile Suraj yetimhanedeki çocuklara yemek yapmaya devam ederler. Sandiya bir ara elindeki tabağı düşürür. Chotu uyanır. Lakin uyuyor numarası yapar. Suraj bunu fark edince gülümser.

Suraj’ın babası çok yediği için midesi ağrıdığını söyler. Santos da ilaç Sandiya’nın odasında olduğunu, gidip onlardan istemesini ister. Arun (Suraj’ın babası) hanımına sen de gel dese de Santos gelmez. Arun Sandiya’nın odasına girince ikisini de içeri de olmadığını fark eder. Santos bunu görmesin deyip kapıyı kapattığında Snatos gelir. Arun midesi geçtiğini bahane edip Santos’a kapıyı açtırmaz.

Suraj ile Sandiya da yetimhanedeki çocuklara yemekleri dağıtır. Suraj ayak üstü geçen ki çayın acı olma sebebi çok fazla çay attığı için acı olduğunu, bu konuda dikkat etmesini ister.

15 Ağustos Pazar Can Yoldaşım Bölüm Özeti - Suraj ile Sandiya Yetimhanedeki Çocuklara Yemek Götürür
15 Ağustos Pazar Can Yoldaşım Bölüm Özeti – Suraj ile Sandiya Yetimhanedeki Çocuklara Yemek Verir

Sandiya akşama lafçı komşunun geleceği ve ailesinin itibari için önemli olan yemekleri yapmaya başlar. Her bir yemeğin her bir aşamasında akşam Suraj’ın söylediklerini tek tek hatırlar. Yüzünde tebessüm oluşur. Suraj ise dükkanda Snaidya’nın bunu yapıp yapamayacağını çok ama çok merak eder.

Suraj bir ara dükkanı Chotu’ya bırakıp eve gelir. Santos da gelinin başındadır. Suraj, Sandiya’nın tatlıya şeker koymayı unuttuğunu fark edince öksürüp gözleri ile Sandiya’ya işaret eder. Lakin Sandiya anlamaz. Daha sonra Suraj şöyle der.

“Sandiya, Daissa tatlı da şekerin çok olmasını sever. Bu konuya dikkat et!”

Deyince Sandiya şeker koymadığını fark edip gülümserken, Santos da lafçı komşusu şekerli tatlıları çok sevdiğini söyler.

Can Yoldaşım 16 Bölüm özeti burada son buldu. Devamı Can Yoldaşım 17 bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

15 Ağustos Can Yoldaşım Neler Olacak

 • Sandiya Santos’dan özür diler
 • Santos gelinini affeder
 • Santos Lafçı komşusuna akşam yemeğe davet eder
 • Santos yemekleri Sandiya’nın hazırlamasını ister
 • Sandiya tarif defterini kaybeder
 • Suraj tarif defterini görüp içini okur
 • Suraj Sandiya’nın yemek yapmayı bilmediğini anlar
 • Yetimhanedeki çocuklara yemek yapması konusunda Sandiya’dan yardım ister
 • Suraj akşam ki menüyü gece tatlı dükkanında yapıp Sandiya’ya gösterir.

Can Yoldaşım 16 Bölüm Fragmanı

Yukarıda 15 Ağustos Pazar Can Yoldaşım 16. Bölüm özeti verilen dizinin fragmanı verilmiştir. İşte 15 Ağustos Can Yoldaşım 16 Bölüm fragmanı..

Can Yoldaşım 17 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Can Yoldaşım 16 Bölüm özeti sonrasında gelecek bölüm de neler olacak sorusunu oldukça merak ediliyor. İşte bir sonraki bölümde 16 Ağustos Pazartesi günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Can Yoldaşım 17 Bölüm fragmanı yayınlanmıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu