Oyuncu Kadrosu

Çarpışma Veli Cevher Kim? Gerçek Adı Ne? (Çarpışma Dizisi Veli)

22 Kasım Perşembe günü ilk bölümüyle ekranlara gelecek olan Ay Yapımın iddialı yapımı Çarpışma dizisinin kötü adamı Veli Cevher karakteri olacak. Çarpışma Veli Cevher karakteri ve Veli’yi canlandıran oyuncu hakkında merak edilen tüm detayları yazımızdan bulabilirsiniz.

Çarpışma Dizisi Veli Cevher

Çukur’un yapımcısı olan Ay Yapımın yeni sezonda ekranlara gelecek dizilerinden bir tanesi olan Çarpışma dizisi 22 Kasımda ilk bölümüyle ekranlara gelecek. Çarpışma fragmanlarıyla dikkat çektiği kadar hikaye örgüsüyle de iddialı olduğunu hissettirmekte.

Bunu en iyi şekilde görebilmek adına elbette Çarpışma 1. bölümü bekleyeceğiz lakin karakter detaylarıyla dizi başlamadan sizleri bilgilendirmek isteriz. Çarpışma dizisinde Veli Cevher, dizinin karanlık adamı. Polisin sürekli peşinde olduğu, karanlık işleriyle bilinen Veli Cevher yaptığı hiçbir işin ardında iz bulunmayacak şekilde işini halleder.

Acımasız bir kişiliğe sahip olan Veli Cevher dünyada güvendiği tek bir kişi olmadığını da açık açık dile getirir. Dizinin ana karakterlerinden olan Veli Cevher’e yaptıkları nedeniyle dizi izlerken hep kızacağız. [mavibuton]Çarpışma Haydar[/mavibuton] kim olduğunu öğrenmek için mavi butona tıklayınız.

Çarpışma Veli Cevher’in gerçek adı ise Onur Saylak. Geçtiğimiz sezonda Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan “Vatanım Sensin” adlı tarihi dizide Enver karakteriyle daha sonra Yanık Efe karakteriyle ekrandaki seyircilerden oyunculuğuyla tam not alan Saylak, o dizide olduğu gibi Çarpışma dizisinde kötülüğüyle nam salacak bir karakterle bizlerle olacak.çarpışma dizisi veli kim onur saylak resmi Onur Saylak’ı yakından tanıyacak olursak; başarılı oyuncu 1977 doğumlu yani 41 yaşında. 180 cm boyunda olan oyuncu 2011 yılında oyuncu Tuba Büyüküstün ile dünya evine girmiş ve bu evliliğinden ikizleri dünyaya gelmiştir. Maya ve Toprak adında evlatları olan oyuncu bu evliliğini 2017 yılında sonlandırma kararı almıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Fizik Bölümünde üniversite yaşamına adım atsa da daha sonra Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesinde Kamu Yönetimi Bölümünde eğitim almaya başladı.

Üniversitedeyken tiyatro ile tanışan oyuncu asıl mesleğimi buldum dercesine bu bölümde eğitim almaya karar vermiştir. Bilkent Üniversitesinde Tiyatro Bölümünde eğitimin tamamlayan oyuncu  Ted Koleji’nde tiyatro konusunda ders vermiştir. Sunuculuk deneyimi bulunan oyuncu yer aldığı pek çok tiyatro oyununun ardından dizi sektörüne eski eşiyle baş rolü paylaştığı “Gönülçelen” adlı dizi ile adımı atmıştır.

“Mavi Dalga” adlı filmindeki başarısıyla ödüle layık görülen usta oyuncu “Hayat Ağacı” adlı dizide rol aldıktan sonra yine Tuba Büyüküstün ile “Rüzgarın Hatıraları” adlı filmde birlikte rol almıştır.

“Hatırla Gönül” “Ağır Roman Yeni Dünya, “Sensiz Olmaz”, “Nefes”, “Sonbahar”, “Kod Adı Kaos”, “Asi” gibi pekçok dizi ve filmde rol alan oyuncunun hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler için oyuncuyla yapılmış bir röportaj ile sizlere veda edelim istedik. İşte o video;

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu