Oyuncu Kadrosu

Çatı Katı Aşk Filozof Emin Bakın Kim!

Furkan Andıç, Ezgi Şenler, Yiğit Kirazcı, Nilay Deniz gibi isimlerin kadrosunda olduğu Çatı Katı Aşk Filozof Emin kimdir sorusunun yanıtını sizler için derledik.

Burak Tamdoğan Çatı Katı Aşk dizisinde Filozof Emin karakteriyle izleyici karşısında olacak.cati kati ask filozof emin kimdir resmi

Usta oyuncu dizide bakış açısıyla izleyiciyi düşündürmeyi hedefleyen bir karakter. Bu karaktere ise son olarak “Hercai” dizisinde konuk oyuncu olan usta oyuncu Burak Tamdoğan hayat verecek.

Çatı Katı Aşk Filozof Emin Gerçek Hayatı Bilgileri

Ocak 1971 yılında Başkentte hayata gözlerini açan oyuncu  oğlak burcudur. “Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü” mezunudur.burak tamdogan resmi

Üniversite eğitimine Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünde başlamış ama oyunculuk üzerine kendini yetiştirmeye karar vererek tiyatro bölümünde eğitim almaya karar vermiştir.

Lisans eğitimini bitirdikten sonra Ankara Sanat Tiyatrosunda hem oyunculuğu hem yönetmenliği ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. burak tamdogan kimdir resmi

İlk defa kamera karşısına “Ferhunde Hanımlar” dizisinde bölüm oyuncusu olarak sektöre adım atmıştır. aradan yedi yıl geçtikten sonra “Bizim Evin Halleri” dizisinde yine bölüm oyuncusu olarak kendisini izleme fırsatı bulmuştuk.

Yine uzun bir aradan sonra 2004 yılında “Avrupa Yakası” dizisinin birinci sezonunda bölüm oyuncusu olarak dizi kadrosuna dahil olmuştu.

İlk sinema deneyimi ise “Beynelmilel” sinema filminde “Samet Üsteğmen” rolünü canlandırmıştı. Dikkatleri üzerine çekmesi 2007 yılında yayınlanan “Parmaklıklar Ardında” dizisinde “Osman Zeybek” karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Yıldızının parlaması 2014 yılında “Kara Para Aşk” “Hüseyin” karakteri ile yıldızı parlamıştır. 2017 yılında “Şansımı Seveyim” sinema filminde “Kör Hafız” rolünü başarı ile canlandırmıştır. Analar ve Anneler adlı dizide Salih Ağa karakteri ile de büyük beğeni almıştır.

Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan “Mehmed Bir Cihan Fatihi” adlı dizide Şahabettin Paşa’ya hayat vermiştir.

Tiyatro üzerine de eğitim veren Tamdoğan ilgi alanları olan psikoloji ve tiyatroyu bir araya getiren tiyatro eğitimleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Sesi de oldukça güzel olan oyuncu TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Elimi Bırakma” dizisinde rol almıştır. Son olarak “Hercai” dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu