Oyuncu Kadrosu

Çatı Katı Aşk Saadet Kimdir? Celal’in Annesi

Çatı Katı Aşk Saadet Kimdir? Gerçek adı ne, kaç yaşında, rol aldığı diziler ve daha fazlası yazımızda sizlerle!

Kanal D ekranlarında bu hafta başlayacak olan Çatı Katı Aşk dizisinde Saadet, Celal’in annesidir. Mutfak denilince ilk akla gelen isim olan Saadet, ölmeden Ayşen ve Demir’in de evlendiklerini görmeyi çok ister. Çatı Katı Aşk Saadet karakterine bakın hangi usta isim hayat verecek!

Çatı Katı Aşk Saadet Gerçek Adı Hayatı

Çatı Katı Aşk Saadet karakterine Bedia Ener hayat verecek. Tam adı Bedia Ener Öztep olan usta oyuncu 15 Haziran 1954 yılında Uşak ilimizde hayata gözlerini açmıştır. İlk kez kamera karşısına 182 yılında “iffet” isimli sinema filmi ile geçmiş olsa da öncesinde seslendirme sanatçılığı yaptığı için 1961 yılında ilk seslendirmesi ile bu sektöre girdi diyebiliriz.cati kati ask saadet resmi (1)

Bir çok dizi ve sinema filminde yer alması ile zaten halkın Bedia Ener’in sesine aşina olmasının yanı sıra dönemin en popüler dizilerinden Mahallenin Muhtarları isimli dizide rol alması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.bedia ener resmi

2006-2010 yılları arasında 5 sezon boyuncu Yaprak dökümü isimli dizide Nehir hanım karakterine hayat vermiştir. 2017 yılında ekrana gelen “dostlar Mahallesi” isimli dizide “Behiye” karakterine hayat vermişti. 2018 yılında “İç Oyun” isimli sinema filminde yer almıştı. Son olarak “Canevim” dizisinde Hacı Anne karakterine hayat vermiştir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu