Yarışma Programları

Chefs’ Arena Reytingleri Nasıl? Tuttu Mu? İzlendi Mi?

Kanal D ekranlarında 30 Kasım 2019 Cumartesi günü başlayan ve en iyi Şeflerin kıyasıya yarıştığı Chefs’ Arena reytingleri beklentilerin altında kaldı. Chefs’ Arena final mi yapacak? İşte detaylar.

Kanal D geçtiğimiz yıl KHK ile evlendirme programlarının yasaklanması ile yönünü yemek ve gelin kaynana programlarına çevirdi. Bu konuda da Gelinim Mutfakta programı ile ciddi bir başarı yakaladı. Şimdi bu başarısını Cumartesi günü akşam reytinglerinde diziler geçmek için çabalayacak.

İlk bölümü ile Kanala D ekranlarına 30 Kasım 2019 Cumartesi günü gelen program seyirciden gereken ilgiyi maalesef göremedi. Bu konuda programın bir çok eksik yanları olduğunu daha ilk dakikadan gördüğünü ve buna devam etmesi halinde kesinlikle kısa süre içinde Chefs’ Arena final yapar.

Chefs’ Arena Reytingleri Nasıl?

Pınar İshakoğlu ile Sinan Büdeyri takım kaptanları aynı zaman baş baş şef olarak karşımıza çıkan programda kurguya göre Batuhan Piatti’nin restoran sahibi olduğu yemek ve yarışma programında her hafta birinci olan takım nakit 10.000 TL ödülle ödüllendirildiği ve en kötü performansı gösteren yarışmacı da işten kovulduğu bir kurgu içerisinde başladı.Chef Arena Reyting - 30 Kasım 2019

Cumartesi günü yayınlanan programa da Total reytinglere baktığımıza Chefs’ Arena 48. sırada 1.08 reyting oranı ile kendisine yer buldu. Chef Arena Ab Reyting - 30 Kasım 2019

İzlenme oranlarında bir başkasına olan Chef Arena AB reyting oranına baktığımızda 0.97 reyting oranına ile ancak kendisine 41. sırada yer bulabildi.Chef Arena Abc1 Reyting - 30 Kasım Cumartesi

Son olarak bir başka reyting kategorisi olan ABC1 reytinglerine baktığımız da 1.19 reyting oranı ile 36. sırada yer alarak yeni başlayan programlar arasında en kötü başlangıçlar arasında şimdiden yer aldı bile.

Chefs’ Arena Final Mi?

İlk bölümden sonra aldığı reytingleri hem kanal hem de yapımcı elbete analiz edecek ve neden tutmadığı ile bir aksiyon alacaktır. Yıllardır bu sektörde birlerce program haberleri sizlere aktarmanın verdiği tecrübe ile bu reytinglerle ulusal kanallardan herhangi birinde tutunması asla mümkün olmadığını rahatlıkla görebiliyoruz. chefs Arena final - görsel

Bu reytingler programın maliyetini bile karşılayamadığı açıkça görüyoruz. 8 bayan ve 8 erkek yarışmacıların yarıştığı programda gelirlerin giderleri aştığı programın daha fazla devam etmeyeceğini bir kaç bölüm içinde kısa sürede finale gideceğini düşünüyoruz.

Chef Arena Neden Final Yapar?

  • Kurgu oldukça yanlış
  • Patronun işten kovma söylemleri çok itici
  • İlk bölümde kim yemek yaptı kim ceza aldı anlamadık
  • Patron Batuhan Piatti’nın söylemleri çok itici
  • Yemek yapmaları çok sık durdu
  • Koca koca adamları çocuk gibi azarlamaları çok yanlış

Ülkemiz de milyonlarca insanın işsiz gezdiği bir ülkede programın kurgusunu işten kovmak üzere yapılması en baştan yanlış. Milyonlarca insanın iş bulmak için çabaladığı ve evine ekmek götürmek için her türlü zorluğa katlandığı bir dönem de patronun iki de bir de sizi işten kovarım söylemleri zenginin fakiri ezmesi bu ülkede asla tutmayacak programların en başında gelir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu