Çukur Dizisi Aliço Kimdir? Gerçek Adı Nedir? İşte Detaylar

Show Tv ekranlarının sevilen  dizisi Çukur’da en ilgi çekici karakterlerden birisi hiç kuşkusuz Aliço karakteri. Peki Aliço kimdir? Gerçek adı nedir? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? Kısaca oyuncu ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm sorularınızın cevabı haberimizin devamında…

Çukur Aliço Kimdir?

Çukur dizisinde kuşkusuz en ilgi çekici karakterlerden biri Aliço. Askeriyede başına gelen bir olaydan dolayı rahatsızlık yaşamış olan Aliço, çöp toplayıcılığı ile uğraşmaktadır. Sayıları aklında tutmak güzel bir özelliktir ama Aliço bu konuda adeta dahidir. Gördüğü plakaları dahi unutmaz. Çöp toplayıcılığı yaptığı için mahallede ne oluyor ne bitiyor her şeyden haberi vardır.

Çöplerden kim ne pişirdi onu bile bilir. En sevdiği şey ise Saadet’in nefis çorbasıdır. Yamaç Çukur’a döndüğünden beri Aliço’nun bu özellikleri onun gözünden kaçmaz ve yaşadığı sıkıntılarda başvurduğu isim Aliço olur. Kısaca Aliço Yamaç’ın duymayan kulağı görmeyen gözü olur bir nevi. Peki kimdir bu oyuncu? Çukur dizisinde Aliço‘ya hayat veren isim Rıza Kocaoğlu.

Çukur dizisinde oynadığı Aliço karakterini öyle güzel bizlere yansıtıyor ki hayatımda gördüğüm en iyi oyunculardan biri desem yalan olmaz. 19 Mart 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açan ünlü oyuncu, yine İzmir’de bulunan 9 Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezundur. 2001 senesinde Bana Şans Dile adlı sinema yapımıyla kamera karşısına geçen oyuncu, Avrupa Yakası, Seni Çok Özledim, Organize İşler,  Kuzenlerim, Şöhret, Emret Komutanım, Elveda Rumeli, Ezel, Sonsuz, Kuzey Güney, Karadayı, Av Mevsimi, Filinta, İçerde ve İstanbul Sokakları adlı yapımlarda da adından söz ettirmeyi başarmıştır. 

Rıza Kocaoğlu Resimleri

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Çukur Dizisi Aliço Kimdir? Gerçek Adı Nedir? İşte Detaylar (4 Yorum)

 1. Tamam tamam birşey demiyorum of ya özür dilerim defnemmmm
  Napiyordun uzun bugün bizde ayıptır söylemesi annem kızartma yaptı da onu yedik ve şimdide SEN ANLAT KARADENİZ’i
  İzliyoruz siz izliyor musunuz izliyorsunuz evet deyin yeterli tatlılarım

 2. Ne dedin Defne? halla halla düzgün birşeyler yazın yani türkçe türkçe hayvan dilini bilmiyoruz canım benim
  (Ooooooooooo laf soktum defne buda sana kapak olsun

 3. Çukur dizisinde daha çirkin (tövbe tövbe). Allah günah yazmasın. Ama şimdi daha güzel,yakışıklı yaaaa

  Birde birşey diyeceğim ama neden yorum yazarken (atıyorum ) Rabisim diye başlıyorsunuz cümleye anlamıyorum. ??? offf sinirim bozuldu yaaa aaaâaaaa!