Çukur

Çukur Dizisi Cengiz Kimdir? [Çağatay’ın Babası Cengiz]

Çukur dizisi Cengiz karakteri yakın zamanda dizinin kadrosuna katılacak. Tabi Cengiz dediğimiz de bazıları acaba kim diye merak edebilir. Yakın zamanda kendisini İstanbul’un sahibi olduğunu iddia eden ve bunu Yamaç’a koca koca gemileri yakarak ne denli güçlü olduğunu kanıtlama çalışan Çağatay’ın babası Cengiz karakteri dizinin oyuncu kadrosuna katıldı.

Aldığımız haberlere göre Çukur Cengiz karakterine hayat vermesi için önemli bir oyuncuya teklif gittiği haberleri kısa süre içinde sosyal medya başta olmak üzere yayıldı. Teklif giden oyuncu daha önce yine Çukur dizisinin de yapımcısı olan Ay yapım imzalı ve baş rolde Kıvanç Tatlıtuğ’un yer aldığı Çarpışma dizisinde usta oyuncu izlemiştik.

Çukur Dizisi Cengiz Kim

Çukur de tüm İstanbul da artık kılıçlar çekildi. Bu sezon Yamaç ve ekibi artık kendilerine saldırı beklemeden tüm düşmanlarını bir bir bertaraf etmek için harekete geçti. Ancak Yamaç da küçük adamlarla uğraştığının farkına Çağatay karşısına çıkması ile işleri daha da büyüdü. Çağatay her ne kadar Yamaç’a direk saldırmadan gücünü gösterip kendisinden aldığı altınları racon keserek istese de Yamaç, durmayacağını ve Çağatay’ın a karşısında olacağını gösterdi.Çukur Cengiz - Çağatay'ın babası - (Musa Uzunlar)

Şimdi kadroya Çağatay’ın babası Cengiz de dahil oldu. Tabi Bu cengiz de oğlu ile bir mi olacak? Yoksa oğlunu mu bitirmek için geldi? Şimdilik bu kısım sır gibi saklandığını söylemem gerek. Cengiz’in gelmesi ile artık şu kesin Yamaç ve adamlarının işi bir kat daha zorlaşacaktı. Sözlerimi uzatmadan diziye yeni katılan oyuncu ve karakteri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Çukur Dizisi Çağatay’ın Babası Cengiz’in Gerçek Adı

Son zamanlarda önemli projelerde yer alan usta isim, Show TV’nin sevilen dizisi olan Çukur dizisi Cengiz karakteri olarak karşımıza çıkacak oyuncunun gerçek adı Musa Uzunlar.

1959 senesinde tatil şehrimiz Antalya’da dünyaya gözlerini açan usta oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Aslen Niğdeli olan oyuncunun en çok adını duyduğumuz dizi Poyraz Karayel dizisi olmuştur.musa uzunlar resmi 1

Bursa, İstanbul ve Ankara Devlet Tiyatrosunda oyunculuk dışında yönetmenlik de yapmış olan usta oyuncu Devlet Tiyatroları Spor Kulubü ve Opere ve Bale Çalışanları Vakfında da yöneticilik deneyimine sahiptir.

Poyraz Karayel‘de canlandırdığı Bahri Umman rolüyle hafızalarda yer etmiştir. Daha önce rol aldığı pekçok dizi, sinema filmi ve tiyatro bulunan oyuncunun rol aldığı birkaç yapımı hatırlayacak olursak; Kurtlar Vadisi Gladio, Açlığa Doymak, Karanlıklar Çiçeği, Kurtlar Vadisi Pusu, Yağmur Zamanı, Merdoğlu, Ateş Dansı, Süper Baba, Geçmiş Bahar Mimozaları, Nilgün, Hayal Kurma Oyunları…2017 senesinde ise adını sıka duyduğumuz Recai Cingöz adlı yapımda yer almış olan oyuncu 73 kilo ve 1,80 boyundadır.

Çukur Cengiz Karakterinin Geldiği Bölüm

Her oyuncunun kadroya katıldığı bölümü not aldığımız için dizi hakkında arşiv niteliğinde olması açısından Ali Sürmeli 3. sezon da kadroya katıldı.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu