Oyuncu Kadrosu

Çukur Dizisi Fahri Kim? Diriliş’in Emir Bahattin’i Çukur’da

Çukur Dizisi Fahri karakteri geçtiğimiz sezon TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul Dizisinde Emir Bahattin karakteri olarak karşımıza çıkmıştı. Şimdi Çukur kadrosunda izleyeceğiz.

Çukur dizisi 3. sezon 12. bölümü ile Show TV ekranlarında 9 Aralık 2019 Pazartesi günü yine aksiyon dolu sahneleri ile geldi. Yaklaşık üç bölümdür Azer kardeşinin intikamını almak için Çukur da bulunan kızları kaçırmış ve Yamaç’ı köşeye sıkıştırmak için elinden geleni yapar. Çukur Dizisi Fahri - Ali Savaşçı

Azer bu hamlesi ile Yamaç’ın Çukur haklı tarafından;

“Sen daha bizim kızları koruyamıyorsun. İstanbul’a nasıl talip oluyorsun”
Çukur Halkı

düşüncesini yerleştirip, Yamaç’a olan içerideki güveni kırmaya yönelik adım atar. Çukur halkı arasında kızı kaçırılan ve zamanında İdris baba ile çatapat yapan ama evlendikten sonra bu ileri bırakan Fahri, artık gözü yolda kızını beklemek istemediğini Yamaç’ın yüzüne söylediği anda kızlarının geldiğini görünce çok mutlu oldu. Kısaca Çukur dizisi Fahri karakteri çukur halkından biridir. İdris babanın da eski arkadaşıdır. 

Çukur Dizisi Fahri’nin Gerçek Adı 

En son diriliş Ertuğrul dizisinde çok önemli bir karakter olan Emir Bahattin karakterine hayat veren başarılı oyuncu yeni sezonda çukur dizisinde Fahri karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Ali Savaşçı’dır.Çukur Fahri - Ali Savaşçı

Ocak 1973 yılında hayata gözelerini açan oyuncu oğlak burcudur. İlk kez kamera karşısına 2000 yılında “Yedi Numara” isimli dönemin popüler dizilerinde oynaması ile adını duyurmaya başlayan Ali Savaşçı ilk sinema filmini de 2004 yılında “Gönül Yarası” isimli sinema filminde “Hademe” karakterine hayat vermesi ile ilk sinema deneyimini de yaşamıştı.

2000 yılında beri 20 projede yer alan Ali Savaşçı Diriliş Bahattin karakterini canlandırmadan önce en son 2016 yılında “Muhteşem Yüzyıl Köşem” dizisinde “Tahir” ağa karakterini canlandırmıştı.

Çukur Fahri karakteri ile bölüm oyuncusu olarak katıldığı dizide ilerleyen bölümler de dikkat çeken bir karakter olabilir. Takip etmenizi öneririm. Zira sıradan bir oyuncunun canlandıracağı bir rol için usta oyuncunun yer alması, ilerleyen bölümlerde bir işlere kalkacağını düşünüyoruz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu