Çukur

Çukur Dizisi İdris Koçovalı Kimdir? Gerçek Adı Ne? İşte Detaylar

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlediği dizi Çukur 23 Ekimde Show Tv’de izleyici ile buluşacak. Çukur dizisinin önemli karakterleeinden olan İdris Koçovalı nasıl biridir? İdris Koçovalı’yı kim canlandırıyor. Gerçekte  adı ne? daha önce hangi dizilerde oynadı? İşte detaylar…

ukur idris resmi 5

Çukur Dizisi İdris Koçovalı Kimdir?

Show Tv’de 23 Ekimde izleyici ile buluşmaya hazırlanan Çukur adlı dizinin önemli karakterlerini bir bir tanıtmaya devam ediyoruz. Şimdiki tanıtacağınız Koçova ailesinin Reisi ve babası olan  İdris Koçovalıdır. İdris Koçovalı Çukuru yöneten racon sahibi bir liderdir. İdris Koçovalı için Çukur yaşama sebebidir. İdris sanıldığının aksine herkese kapısını açmaya çalışan yardıma ihtiyacı olan Çukur halkına yardımı esirgemeyen cömert bir adamdır. İdris Çukuru güllük gülistanlık gibi herşey yerli yerinde değil mevcut Koçovalıların egemenliklerini istemeyenler türlü türlü plan yapanlara karşı  İdris Koçovalı, hem Çukur’da  egemenliğini devam ettirmek hem de ailesini korumak için büyük mücadeleler verecek. Bu mücadeleyi verirken oğullarının desteğini görecek. Ancak sonradan mahallesine dönen ve sadece intikam almak isteyen Celasun başını ağrıtacağa benziyor.

ukur idris resmi 7

Çukur (İdris Koçavalı) Ercan Kesal Kimdir?

Çukur adlı dizide İdris Koçovalı karakterine hayat veren oyuncu Ervçcan Kesal’dir. Ercan , 1959 yılında Nevşehir’in turistik ilçesi Avanos ‘ta hayata gözlerini açmıştır. Eğitim hayatının ilk bölümlerini doğduğu ilçede başlar. Lise eğitimini almak için şehre gelir burada eğitimini tamamlar. Üniversite olarak ise doktorluk mesleğini seçer.

ukur idris resmi 6

Bu alanda Ege üniversitesini bitir. Anadilinin çeşitli il ve ilçelerinde doktorluk hizmetini yapar. Üniversite yıllarında şiire merak salar ve bu merakı ileri yaşlarına kadar devam ettir. Sıradan bir doktor olmasa da yine de i.imizden biri olarak hayatına devam ederken 2002 senesi içerisinde “Uzak”  adlı filimde oynadığı rol hayatını değiştirir. Daha sonra bir çok dizi ve filmlerde rol aldı. Sadece oyu culuk ile de yetinmeyen Ercan bey kendisine ait 3 kitap çıkardır. Son olarak 2015 yılı yapımı “Bunaltı” adlı sinema filminde “doktor” rolü ile karşımıza çıkmıştı.

Ercan Kesal Resimleri

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu