Çukur

Çukur Dizisi Murtaza Kim? Yamaç’ın Yeni Düşmanı Murtaza Kim?

Çukur Dizisi Murtaza karakteri 3 sezon 6. bölümde dizinin kadrosuna yeni bir oyuncu olarak katıldı. Yamaç babasının intikamını almak için tüm düşmanlarını alt etmeyi başardıktan sonra daha güçlü ve sınırı olmayan bir düşman ile karşı karşıya kalacak.Çukur Murtaza Resmi - Ferit Kaya

Çukur Murtaza uzun süredir Çukur’un adını duyduğunu ve gelip görmenin ve kendisini tanıtmanın zamanı geldiğini söyleyip aynen şu ifadelere yer vermiştir;

“Çukur da Çukur. Çukur Da Çukur. Heybetli bir giriş yapalım da kiminle uğraştıklarını anlasın bu …”

Çukur Murtaza - Ferit Kaya

Sözleri ile kendisini kanıtlamak ve asıl düşmanın kendisi olduğunu göstermek için en savunmasız yerde mahkemeye giden ailelerini dışarıda bekleyen kadın ve çocuklara dahi saldırmaktan geri durmayacak olan Mumraza ve bu karaktere hayat veren başarılı oyuncunun kim olduğu, bu yazımız da sizleri beklemektedir.

Çukur Dizisi Murtaza Kimdir?

Yamaç’ın yeni ve belkide en korkusuz düşmanı olacak olan Murtaza karakteri ile Yamaç arasında kıyasıya bir mücadele geçecek. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz sezon karakuzular mahalleye el koymuştu. Ancak bu sezon karakuzulardan kimse kalmadı. Bu sezon birbirinden farklı düşmanlarla mücadele edecek olan Yamaç ve Koçovalılar, en çok da Murtaza’yı bertaraf ederken zorluk yaşayacak.

Dizide Murtaza karakteri olarak karşımıza çıkan oyuncunun gerçek adı Ferit Kaya’dır. 24 Şubat 1984 tarihinde Diyarbakır ilinin, Eğil ilçesinde dünyaya gelen Ferit, 1.80 boyunda ve 68 kilo ağırlığındadır. Genel itibari ile yer aldığı dizi ve filmlerde kötü karakteri canlandıran oyuncu, bu her defasında gerçek gibi inandırmayı başarmıştır.

İstanbul’da yaşamını sürdüren Ferit oyunculuk üzerine “Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü” alanından mezun olmuştur. Daha önce “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisiyle adını duyurmayı başaran Ferit bu zaman kadar bir çok dizi ve filmlerde yer almıştır.

Ferit Kaya’nın (Çukur Murtaza) Yer Aldığı Dizi Ve Filmler

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinden sonra Emanet, Zeynep’in Sekiz Günü, Mavi Gözlü Dev, Güneşin Oğlu, Alinin Sekiz Günü, Merdiven Altı, Gecenin Kanatları, Beş Şehir, Erkekler Ağlamaz, Menekşe ve Halil, Yersiz Yurtsuz, Karamel, Kül ve Ateş, Bu Kalp Seni Unutur Mu, Kötü Yol gibi yapımlarda rol almıştır.Çukur Dizisi Murtaza - Ferit Kaya

Adı Efsanede başarısı ile göz doldurmuştur. Son olarak Aşk Ve Mavi dizisinde Faysal karakterine bir sezon boyunca başarı ile canlandırmıştır. Geçtiğimiz sezon ise Fox TV ekranlarında reyting kurbanı olan “Bir Deli Rüzgar” dizisinde Kemancı Ali karakterine hayat vermişti. Şimdi yeni sezonda çok önemli bir karakterini (Çukur Murtaza) canlandıracak.

DEVAMINI OKU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı