Çukur

Çukur Dizisi Yavuz Çoban Aliço’nun Babası Mı? Çukur Yavuz Kim?

16 Eylül 2019 Pazartesi günü üçüncü sezonun ilk bölümü ile yeniden ekranlara dönen Show TV’nin popüler dizisinde yeni sezon başında birbirinden önemli isimler katılmaya halen devam ediyor. Bu yazımız da Çukur dizisi Yavuz Çoban karakterini tanıtacağız. Zira Aliço, Yavuz’a ilk olarak komutanım, daha sonrada baba diye hitap etmişti.

Çukur Dizisi Aliço'nun babası YavuzÇukur dizisi Yavuz Aliço’nun gerçek babası mı? Hem şahsi fikrimi hem de analizlerimi siz değerli okurlarıma aktarırken dizide Yavuz Çoban karakterine hayat verecek usta oyuncuyu sizlere tanıtacağız. Hazırsanız koltuğunuzun arkasına yaslanın ve keyifle makalemizi okumaya devam edin.

Çukur Dizisi Yavuz Kim?

Geçtiğimiz sezon finalinde yüzünü göstermeyen birisi Aliço’yu almış ve bağ evi diye tabir edilen bir yere götürmüştü. Bu konuda bir çok senaryo yazılsa da hiç kimsenin aklına Aliço’nun bir ailesi olduğu akıllara gelmedi. Şahsen benim dahi aklıma gelmemişti. Lakin Koçovalıların yanında olan ve geçmişi adeta sır perdesi olan bir tek Aliço olduğunu bir çok kez dile getirsem de hain olmayacağını söylemiştim. Şimdi Yavuz’un gelmesi ile Yani Aliço babam dediği adamın gelmesi ile yeniden kartlar dağıtılacak diyebilirim. 

Çukur dizisinde gelen Yavuz, Aliço’yu çocuk yaştan itibaren kesin nişancı olarak yetiştirmiştir. Ancak çocuk yaşında Aliço kafayı yememiş ve şu anki hali ile alakası olmayan sağlıklı bir birey imiş. Ancak aradan geçen ve yaşanan olaylar sonrasında Aliço kağıt toplamaya ve Yavuz dediği yada babam dediği adadan kurtulmayı başarmıştır.

Çukur Dizisi Yavuz Çoban (Salih Kalyon) Resmiİlerleyen bölümler de Yavuz bir şekilde Aliço’yu etkileyip, Çukur’a ve Yamaç’a karşı kullanır mı? Şahsen bu dizi de olmayacak denilen her şey olmaya başladı. Yamaç babasını vuracak diye öncesinde söylenmiş olsaydı, sanırım buna kimse inanmazdı. Tıpkı onun gibi Aliço da belli bir süre Yamaç ve Koçovalılara karşı düşmanlık edebilir. Konuyu dağıtmayalım ve dizide Yavuz Çoban karakterine hayat veren usta ismini gerçek adı Salih Kalyon’dur.

Salih Kalyon Kimdir?

1 Ocak 1946 yılında Ağrı ilimiz de dünyaya gelmiştir. Şu an 73 yaşında olan Salih Kalyon’u bizler Bizimkiler dizisindeki rolü ile hafızalara kazınmıştır. Bizimkiler dizisinde Sedat karakterini 13 sezon boyunca hayat veren başarılı isim, ilk defa kamara karşısına 1976 yılında “Nereye Bakıyor Bu Adamlar” isimli sinema filminde sıradan bir balıkçı olarak başladığı bu sektörde 96 ayrı projeye adını yazdırmayı başarmış, Türk dizi ve sinema tarihinin unutulmazları arasına girmiştir.

Ankara Sanat Tiyatrosunda oyunculuk ve tiyatro eğitimleri alan Salih Kalyon son zamanlarda yer aldığı son 5 projesinde baktığımızda;

  • 2018 – Aşk Bu Mu?
  • 2017 – Şevkat Yerimdar
  • 2017 – Sümela’nın Şifresi 3
  • 2017 – Salur Kazanı: Zoraki Kahraman
  • 2017 – Düğüm Salonu

Oldukça aktif bir oyunculuk hayatı olan başarılı isim Salih Kalyon, yeni sezonda Çukur dizisi Yavuz Çoban karakterine hayat verecek.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu