Çukur Efsun Kim? Çukur Dizisi Baykal’ın Kızı Efsun’un Gerçek Adı

YAZI İÇERİĞİ

16 Eylül 2019 Pazartesi günü ikinci sezonun ilk bölümü ile yine Show TV ekranlarında karşımıza olacak fenomen dizinin oyuncu kadrosuna Çukur Efsun karakteri ile yeni bir isim dahil oldu. Ortalığı kasıp kavuracak olan Efsun, bu sezon adından sıkça söz ettirecek bir karakter olacak.ukur Dizisi Efsun Damla Sönmez - Çukur Efsun Kim? Çukur Dizisi Baykal'ın Kızı Efsun'un Gerçek Adı

Çukur dizisi Baykal’ın kızı Efsun olarak karşımıza gelecek olan güzel oyuncu kim olduğunu ve daha önce hadi dizi ve filmlerde oynadığını, sizlere bu yazımızda tek tek açıklayacağız. Hazırsanız, başlayalım. 

Çukur Efsun Kim?

Geçtiğimiz sezonda Pazartesi günleri Söz dizisi ile reyting yarışından galip olarak çıkan sevilen dizi rakibini final yapmasında dahi neden oldu. Pazartesi günü rakipsiz bir şekilde harika bir seyirci kitlesi ile ilk sezonunu noktalayan başarılı dizide gidenler olduğu gibi yeniden gelenlerde olacak. Bu yazımızda Çukur Efsun karakteri kim olduğunu, sizlere tanıtacağız.ukur Baykaın Kızı Efsun Damla Sönmez - Çukur Efsun Kim? Çukur Dizisi Baykal'ın Kızı Efsun'un Gerçek Adı

Bayka’ın Kızı Efsun; karakteri ile diziye dahil olan güzel oyuncu, beyefendi olarak bildiğimiz, Baykal’ın intikamını Koçovalılar’dan almak için gelecek. Bildiğiniz üzere Koçovalılar, yani Yamaç, beyefendi olarak bildiğimiz karakteri öldürmüştü. Ancak sezon içerisinde Beyefendinin mekanında hareketlenme olduğu için Baykal’ın mezarını açtırıp bakmışlardı. Lakin orada Baykal’ın cesedini bulamamışlardı.

Şimdi Baykal’ın cesedi nasıl taşındığını da açıklayacak bir biçimde Efsun karakteri ile karşımıza olacak olan güzel oyuncunun gerçek ismi Damla Sönmez’dir.ukur Efsun Damla Sönmez - Çukur Efsun Kim? Çukur Dizisi Baykal'ın Kızı Efsun'un Gerçek Adı

Damla Sönmez, daha önce Yasak Elma dizisinde Zeynep karakterini canlandırmıştı. Dizide Alihan ile birlikte Amerika’ya giderek dizinin kadrosundan çıkmıştı. Alihan karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu Mucize Doktor dizisinde başarılı bir cerrah karakterini canlandıracağı haberleri duyulduktan sonra, Yasak Elma da rol arkadaşı Damla Sönmez’in de yeni projesi merakla bekleyen hayranlarına iyi bir haber Çukur dizisinden geldi.

Efsun karakteri ile izleyeceğimiz Damla Sönmez, 3 Mayıs 1987 yılında İstanbul ilimiz de hayata gözlerini açmıştır. Saint Joıseph Fransız lisesini tamamladıktan sonra Paris de bulunan Sobborne Üniversitesinde Tiyatro bölümünü tamamlamıştır. 2010 yılında 15. Sadri alışık ödüllerinde “umur veren oyuncu” ödülünü almıştır. 2009 yılında ise 46. uluslararası altın portakal film festivali ey iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır.

21 Altın kaza da en yi kadın oyuncu, 25 Adana film festivalinde; En iyi kadın oyuncu ödüllerine layık görülen Damla sönmez, ilk defa kamera karşısına ise 2004 yılında “Camdan Pabuçlar” isimli dizide Gülçin karakteri ile sektöre adım atmıştır.

Sadece oyuncu değil aynı zamanda yönetmenliğe de geçtiğimiz yıl “İkizler Memo-Can” isimli dizide yardıncı yönetmen olarak, karşımıza çıkmıştı. 2004 yılından bu yana toplam da 32 ayrı projeye adını yazdırmayı başaran Damla Sönmez, 33. projesi de Çukur dizisi Efsun karakteri ile olacak.Eklenme Tarihi:

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM