Çukur Mete Kimdir? Gerçek Adı Nedir? İşte Detaylar

Aras Bulut İynemli ve Dilan Çiçek Deniz’in başrollerini paylaştığı Perihan Savaş, Ercan Kesal gibi tecrübeli oyuncuların yer aldığı Çukur’da  heyecan bitmiyor. Çukur dizisi oyuncularına bir yenisi daha eklendi. 

Çukur Dizisi Mete Kim?

Çukur dizisinde Celasun’un arkadaşı Mete karakterine hayat veren isim Sarven Çankar. 1989 senesinde kültür başkentimiz İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Sarven Çankar, Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk konusunda eğitim almış olan oyuncu, Kapalıçarşı’da mücevher tasarımcılığı üzerine bir dükkan açıp abisi ve kuzeni ile çalışma hayatına atılmıştır.

Arkadaşı Prenses Perfinya adlı bir dizide rol alınca dizinin yönetmeni Semir Aslanyürek’in dikkatini çeken Sarven Çankar, 7 Avlu adlı sinema filminde bir Ermeni olan Sevan karakterine hayat vermiştir.

Ümit Çırak’a ait olan Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesinde iki sene boyunca ders alan oyuncu, İstanbul’da dünyaya gelen aslen Ermeni olan Türk bir oyuncudur. Daha önce Hayat Yokuşu, Prensese Perfinya, Umutsuz Ev Kadınları, Aşk Zamanı adlı yapımlarda yer almıştır. Son olarak Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizide Mert karakterine hayat vermiştir. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın