Bir Deli Rüzgar

Çukurdere Azim Kimdir?

Fox Tv de yakına başlayacak olan Çukurdere dizisinde Azim karakterine kim hayat verecek? Azim karakterinde neden oyuncu değişikliğine gidildi?

Çukurdere Azim Karakteri Kim Canlandırıyor  Kimdir?

Faz tv de çok yakında başlaması beklenen Çukurdere; Fox Tv ekranlarının sevilen dizisi O Hayat Benim kadrosu yeni bir dizi ile ekip olarak seyirci karşısında. Sevilen ekibin oynadığı dizi Çukurdere Mahallesinde yaşayan pavyonda şarkıcılık yaparak ekmek parası kazanma derdinde olan Mahsude Çukurdereli ve beraber yaşadığı iki kızının hayatını anlatmakta. Azim karakterini ise daha önceden Ali Sürmeli’nin oynayacağını sizlere duyurmuştuk. Ancak aldığımız son bilgiler doğrultusunda Ali Sürmeli Çukurdere setinde yaşadığı sorunlar nedeni ile setten ayrılmıştı. Yapımcı ve oyuncu ajansı ile görüşülüp Azim karakterine uygun bir oyuncu arayışı hız kazandı.

söz 16 ekim resmi2

Çünkü dizi çok yakında izleyici ile bulaşacak olması oyuncu seçiminde daha acele etmeleri gerekti. Bu sırada Söz dizisinde “Yıldırım Kutlu” yani “Büyük Beyi” canlandıran Cihan Ünal dizide Yavuz Üsteğmen tarafından yakalanmış Ancak Büyük bey Yavuz Üsteğmen’e silah Çekince Yavuz komutan tarafınden öldürülmüştü. Cihan Ünal Söz dizisindeki macerası da burada bitmişti. Çukurdere senaryosunda Azim karakteri yaşça büyük ama yere bastığında yeri titretecek bir bakışta olması gerektiğinden teklif Yapımcı tarafından hemen Cihan Ünal’a teklif gönderildi. Cihan Ünal Senaryo’da oynayacağı karakterin nasıl biri olduğunu inceleyip bu role kendini uygun bulduğunu bildirmesi üzerine Çukurdere dizisinin yeni Azim Karakteri Cihan Ünal oldu. Cihan Ünal Kimdir? Kaç yaşındadır? Daha Önce Hangi Dizilerde rol aldığını merak ediyorsan yazımızın devamını okuyabilirsiniz

Cihan Ünal (Çukurdere Azim)

Fox Tv’nin alışılmışın dışında “o hayat benim” adlı dizinin neredeyse bütün oyuncuları ile yeni bir dizi ile ekranlarıan taşıyacak. Bu da normal olmayan bir durum. 1964 Yılında Kastamonu’nun sarımsakları ile ünlü Taşköprü ilçesinde hayata gözlerini açar. Babası öğretmen olduğu için Bir çok il gezme imkanı olan Cihan İlk okul eğitimini Kırıkkale’de, Orta ve Lise Eğitimini Ankara’da tamamlar. Lise döneminde Ankara Radyosunda etkinliklerde bulundu. 1964 Yılında Devlet Konservatuar Bölümünü kazandı. Burada aldığı eğitimlerle çeşitli tiyatroda görev yaptı daha sonra dizi ve film sektörüne atıldı. Cihan Ünal Çukurdere kadrosuna dahil olmadan önce Söz dizisinde Büyükbey karakterine hayat verdi.

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu