Darısı Başımıza

Darısı Başımıza Canan Kimdir? Gerçek Adı Ne? Daha Önce Nerde Rol Aldı?

Darısı Başımıza karakterlerinden biri de Canan karakteri. Cem’in annesi olan Canan karakterini yakından tanımak adına gelin hep birlikte Darısı Başımıza Canan kimdir, Darısı Başımıza Canan’ın gerçek adı ne gibi soruların cevaplarına detaylıca bakalım.

Darısı Başımıza Canan Kim?

Başrollerinde Elif Doğan ve Ozan Dolunay’ın rol aldığı Darısı Başımıza yaz aylarında ekranlarımızı süslemeye hazırlanıyor. Dizide Elif Doğan’ın canlandırdığı Öykü, Cem ile evlenmesine ramak kala gerçek aşkı bulup Ozan’ı tercih eder. Canan karakteri ise Cem’in annesi yani Öykü’nün kayınvalide adayı. Öykü’nün gelini olmasına pek de sıcak bakmayan Canan’ın Zerrin ile de arası hiç de iyi değil. Cem ise ailesine rest çekip Öykü ile evlenmek ister. Canan, Arslansoylar Şirketinde kurul başkanıdır. Şirketinde ailesinin de kaderinde meydana gelecek olan değişikliklerden dolayı da Canan’ın eli yüreğindedir.

darısı başımıza nergis kumbasar resmi

Geçmişte çok yakın dostu olan Zerrin ile de bu nedenle araları açılmış ve iki düşman haline gelmiştir. Oğlu Cem ise aslında ne kadar seviyorum dese de Öykü’nün kalbini kırınca Canan üzülmek yerine bu ilişki bitti diye sevinir.

Darısı Başımıza Canan’ın Gerçek Adı

Canan’ın yani Cem’in annesinin gerçek adı Nergis Kumbasar. Mayıs 1963, Ankara doğumlu olan oyuncu 1,75 boyunda ve 60 kilo. Babası ünlü bir doktor. TED Ankara Koleji mezunu olan başarılı oyuncu manken çıkışlı oyunculardandır. Manken iken rol aldığı reklam filmleriyle seyircinin dikkatini çeken oyuncu daha sonra oyunculuk ve sunuculuk yapmaya karar vermiştir.

1985 senesinde Dokuzuncu Hariciye Koğuşu adlı yapımda Nüzret karakterine hayat vererek sektöre adım atan oyuncu, Mehmet Ali Erbil ile evlenmiş ve hemen akabinde de mankenlik kariyerine son vermiştir. Son olarak Evim Şahane ekibine katılan oyuncunun Mehmet Ali Erbil ile olan evliliğinden Yasmin adında bir kızı vardır.

Kiralık Aşk dizisinde Neriman karakterini canlandıran oyuncu daha önce Türk Malı, Papatyam, Acemi Cadı, Dokuzuncu Hariciye Koğuşu gibi dizilerde rol almıştır.Sardunya Sokağı ve Evimin Erkeği adlı televizyon dizilerinde senaryosunu yazmış olan sanatçı için on parmağında on marifet desek hiç de abartmış olmayız. Rol Aldığı sinema filmlerinden bazıları ise; Neva, Sevmek ve Ölmek Zamanı. Bunların dışında Yeniden Başlasın, Burada Laf Çok adlı programlarda da sunuculuk yapmıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu