Survivor

Derya Can Kimdir? [Survivor Ünlüler 2020 Yarışmacısı]

Derya Can adını rekorlar kitabını yazdırmış serbest dalış dalında kendisini kanıtlamış milli sporcudur. Dünya şampiyonu noktasında 5 defa altın madalya alan profesyonel dalgıç, şimdi çok ama çok farklı bir kulvar da kendisini kanıtlamaya geliyor.

2020 Survivor Ünlüler yarışmacısı Derya Can da adını farklı bir kulvar da kanıtlamaya geliyor. Kendisi ile beraber yarışan yarışmacılar gibi başarısını kanıtlamış olan profesyonel sporcu Derya, şimdi dayanıklılık ve güç konusunda zirve noktada yer alan Survivor yarışmasında ünlüler takımında yer alacak.

=> Bu arada Survivor 2020 Ünlüler Yarışmacıları tam liste için tıklayınız.

Derya Can Hayatı

12 Ekim 1979 yılında Çanakkale ilimizde  dünyaya gelmiştir. Henüz 8 yaşında iken spora karşı ilgisi öğretmenleri tarafında keşfedilmiştir. Tabi ki ilk spor dalı yüzme yada dalma değildir. İlk olarak atletizm konusunda spor hayatına başlamıştır.Derya Can - Dalgıç - 2020 Survivor ünlüler takımı yarışmacısı

Lise yıllarında ise atletizm dalından tekvando sporu ile karşılaşmış ve oldukça ilgi duymuştur. Kendisini bu konuda yeterince geliştiren Derya, 2000 yılında olimpiyat kadrosuna bile seçilmiştir. Tabi siz bu dalgıç değil miydi ya hu? der gibi soruları duyar gibi oluyorum.

Derya Can’ın Dalgıç Olma Hikayesi

Derya bir çok spor dalı ile ilgilenmiştir. Ancak su ve su altı sporları hiç bir zaman ilgisini çekmemiştir. Ancak suya karşı korkusunu yenmek üzere 15 yaşında Çanakkale dalış okulunda tüplü olarak dalıp, suya karşı korkusunu yenmeye çalışırken birden arkadaş ısrarı ile kendisini serbest dalış konusunda olimpiyatlara kadar götüren hikayenin içinde bulur.

Dalgıç Derya can şu an 41 yaşında olan profesyonel sporcu iki çocuk annesidir. Bu zamanda kadar 5 dünya rekorunu kırmanın yanı sıra Türkiye de 40’dan fazla rekora adını yazdırmayı başarmıştır.

En son 111 metre derinliklere dalarak yeni bir dünya rekoruna da imza atmayı başarmıştır. Beş defa dünya şampiyonu olan 41 yaşında Derya Can Survivor 2020 Ünlüler takımında kendisini ve performansını izleyeceğiz.

Milli Sporcu Derya Can’ın Eğitim Durumu

18 Mart Çanakkale Üniversitesi Benden eğitimi öğretmenliği mezunu olan başarılı sporcuya yarışmada başarılar dilerken, hakkında merak edilen sorulara hemen alt kısımda kısa kısa cevap vereceğiz.

Derya Can instagram

“deryacanofficial” instagram hesabı ile paylaşımlar yapmaktadır.

Derya Can eşi

Tayfun Göçen

Derya Can kaç yaşında

40 yaşındadır

Derya Can Nereli

Çanakkaleli

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu