Diriliş Ertuğrul

Diriliş Aybars Kim? Diriliş Ertuğrul Bamsı’nın Oğlu Aybars Gerçek Adı Ve Daha Önce Oynadığı Diziler

TRT’nin en popüler dizisi 5. sezonuna bomba gibi açılışla yeniden ekranlara döndü. Yeni sezonda diriliş Ertuğrul oyuncuları arasına yeni isimler dahil olması ile kadrosunu oldukça genişleten muhteşem dizide yeni oyuncular kimler olduğu oldukça merak edildi. Bu yazımızda Diriliş Aybars kim olduğunu sizlere anlayacağız. Aybars deyince insanın aklına büyük bir insan aklımıza gelse de bu karakter Diriliş Ertuğrul Bamsı’nın oğlu Aybars olarak geldi. Muhtemelen gelecek sezon, Osman beyin en yakın adamlarından biri olacağını, kılıcı ile değil kalemi ile adından söz ettireceğini şimdiden ön görebiliyoruz.

Bu sebeple Diriliş Ertuğrul Aybars karakterini sizlere tanıtmaya çalışırken gerçekte Aybars adında biri var olup olmadığını anlatacağız. En alt kısımda ise Diriliş Bamsı’nın oğlu Aybars karakterinin gerçek ismini paylaşacağız. Sakın Bizden ayrılmayın.

Diriliş Ertuğrul Bamsı’nın Oğlu Aybars Kim?

6 Haziran Çarşamba günü 121. bölüm ile 4. sezonunu noktalan TRT’in fenomen dizisi, 5. sezonuna 7 Kasım Çarşamba günü 122. bölümü ile startı verdi. Dizi 10 yıl geçmiş bir zaman diliminde başladığı için bir çok olaylar gösterilmedi. Kösedağ savaşı gibi bazı olaylar atlanarak başlayan Diriliş de yeni sezonda oyuncu kadrosuna yeni isimler dahil oldu. Bunlardan biri olan Diriliş Ertuğrul Aybars yani Bamsı’nın oğlu Aybars  karakterine hayat veren küçük oyucunun kim olduğu sosyal medyada çok konuşulan ve merak eden oyunculardan biri oldu. 

Diriliş Aybars gerçek adını vermeden önce dizide dikkatimizi çeken bir noktayı hatırlatmak istiyorum. Bamsı Kayı obasının alp başı olmuş bir biri olmasının verdiği düşünce ile evlatlarına savunma ve saldırı eğitimi verirken oğlu Aybars‘ın bu işe daha hevesli olmasını isterken Aybars kılıç tutmak istemediğini, kalem tutup yazı yazmak istediğini söyledi.

Bamsı’nın kızı Aslıhan ise tam bir savaşçı gibi babasının söylediklerini harfiyen yapması Alp başı Bamsı’nın canın sıksa da demirci ustası [mavibuton]Aktemur[/mavibuton] olaya el atıp, kılıç tutanlar sayesinde ülke fethedilir ama kalem tutanlar sayesinde yönetilir ve elde tutulur diyerek her ikisinin de gerekli olduğunu Bamsı’ya anlatmaya çalışması gayet güzel bir diyalog olmuş.

Tarihte Aybars Kimdi?

İsim olarak tarih kitaplarımızı biraz karıştırmamız yetti. Memlük hükümdarı olan ve Sultan Aybars olarak bilinin tarihte en büyük Türk hükümdarları arasında simini yazıdan ve Moğollara karşı savaşan, gençlik yıllarında ise Fransız hükümdarını esir alan büyük komutanlar arasındadır.

Diriliş Aybars ise savaşmaktan çok kalem tutmayı seven bir karakteri yansıtıyor. İlerleyen zamanlarda bu durum değişir mi? Şimdilik izleyip göreceğiz diyelim. Tarihte Aybars 1223 yılında dünyaya gelmiş 1277 yılında Şam da hayatını kaybetmiştir. Aybars tarihte kısaca böyle biriydi.

Diriliş Aybars‘ın Gerçek İsmi

5. Sezonun başında diziye Diriliş Aybars karakteri ile dahil olan genç oyuncunu gerçek ismi Enes Göçmen‘dir. 2008 yılında kültür başkentimiz olan İstanbul da hayata gözlerini açan Enes şu na 4. sınıf öğrencisidir. Genç yaşına rağmen bu zamanda kadar beşten fazla projede yer almayı başaran Enes göçmen ilk olarak “güldüy güldüy çocuk show” programına katılmamıştır.

Enes, dizi sektöründe ise “Kalp Atışı” dizisinde “Kerem” karakterine hayat vermiştir. Ayrıca popüler olmasında ve muhtemelen Diriliş Ertuğrul Aybars karakterinin almasında büyük etkisi olduğunu düşündüğümüz “Kalbimin Sultanı” dizisinde “Şehzade Abdülmecit” olarak oldukça iyi işler çıkartmıştı.Diriliş Bamsınını oglu Aybars (Enes Göçmen) Resim 1

Diziler dışında sinema sektöründe de adını duyuran Enes göçmen “Biz Size Döneriz” ve “Müsadenizle Büyükler” isimli sinema filmlerinde rol almıştır. Şimdi karşımıza Bamsının oğlu Aybars olarak çıkan Enes oldukça iyi iş çıkarttığını şimdiden söyleyebilirim.

17 Nisan 2019 günü TRT 1 ekranlarına gelen bölümde Bamsının oğlu Aybars Dragos tarafında kaçırıldı. Bamsı Aybars’ı geri alabilmek için Ertuğrul beyden habersiz Albastı’yı kaçırıp Dragos’a teslim etti. Ancak Dragos hazır yakalamışken sizleri öldürelim dese de Ertuğprul bey gelip Bamsı’yı ve oğlu Aybars’ı kurtardı. Dragos’u da rehin aldı.

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu