Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 1 Kasım Fragmanı 93. Bölüm (4. Sezon) Özeti

Diriliş Ertuğrul 92 bölümü ile 4. Sezona başladı 93. bölümde neler yaşanacağını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ertuğrul bey obasına gidecek mi? 

diriliş ertuğrul 1 kasım resmi 4

Diriliş Ertuğrul 93. Bölüm (4. Sezon ilk Bölüm) Özeti

Diriliş Ertuğrul 1 Kasım 93 bölümde Ertuğrul bey düştüğü kirli planın farkında değildir. Kayı halkı ise Ertuğrul beyi şehit edenlerin peşini sürecekler. Ertuğrul bey ise öldü olarak bilinmesinin avantajını kullanacak. Kayı halkı yeni beyini seçmek için Toyu toplayacaklar. Beylik seçiminde  çatlak sesler duyulacak. Artug bey Dündar beyi obanın başına gelmesine karşı çıkacak. Daha toy bir gencin  böyle büyük ideali olan bir obanın başına geçmemesi gerektiği için kendisini toyda aday gösterecek. Ancak Ertuğrul’un yaşadığı haberi gelince toy iptal olacak. Hayma ana olaya el atacak. Tekfur Ares Ertuğrul beyin ölmediğini öğrenecek. Emir Sadettin Ertuğrul’un yedi canlı olduğuna inanmaya başlar. Ertuğrul’u kendi öldürmeye kalkacak ama başarısız olacak. Ertğrul bey Tüccar’ın oyununu bozacak.  Çavdar obası ise geçmişi ile yüzleşecekler. Aslıhan Çavdarların başında ancak Amca Bahadır bey abi Candar beyin peşine batıya gelmemiş ve baba topraklarını savunmayı seçmişti. Kendisi ile düşünenler ile moğol ve eyubi saldırılarında çok şehit vermiş geriye bir avuç insan kalmış. Şimdi Bahadır bey Çavdar obasında beylik iddiasında bulunacak. Çavdar beylerinin bazıları da destek verecek.

 

diriliş ertuğrul 1 kasım resmi 1

Diriliş Ertuğrul’un gelecek bölümü ile bağını kurmak adına geçtiğimiz bölümde neler olduğuna kısaca değinmek gerekirse Ertuğrul sefer sırasında tuzağa düşer ve ağır yaralanır Kayı alpleri olay yerine gelirler ancak Ertuğrul Bey yoktur Bamsı ve artık Bey Hala nefes almaktadır hemen obaya götürürler çavdarların da desteğiyle Ertuğrul beyi Aramaya devam ederler ancak Ertuğrul Bey’den biriz yoktur Bamsı O bayağı ağır yaralı gelir artuk bey ve yaralı olduğu için tedavi edecek kimseyi bulamazlar ancak Emir Sadettin köpek bamsıdan haber alabilmek için kendi doktorunu göndermiştir 

 

diriliş ertuğrul 1 kasım resmi 3

Bamsı ve Artuk Bey tedavi eden doktor Ertuğrul’un nerede olduğunu ve olay nasıl gerçekleştiğine bamsıya sorar Bamsı Ares’in adamları Ertuğrul Bey kaçırdığını söyler haber hemen Sadettin köpeği ulaşır Sadettin köpek askerlerine Ertuğrul beyi aramaya gönderir kayı alpleri Yanmış bir ceset bulurlar durumu hemen Haymana’ya bildirirler Haymana yanmış cesedin bir erkek cesedi olduğunu görür ve parmağındaki Zikiri kontrol eder zikir Ertuğrul Bey aittir aramaya katılanlar başta anne ve babası ilk alırlar haberi Emir Saadettin ve Tekfur Ares Neşe ile karşılar Hatta Tekfur Aras gece şenlik düzenler Sultan Alaaddin Keykubat olanları duymuş Kayı obasından getirdiği ve bölük komutanı yaptığı Turgut’a durumu anlatıp olay araştırmasını ister

diriliş ertuğrul 1 kasım resmi

 

Turgut hemen yola çıkar ve obaya gelir ancak çok geç kalmıştır omuzlar üstünde Kayı bayrağının altında Ertuğrul Bey’in cesedinin omuzlarda taşındığını görür ancak gerçek öyle değildir Ertuğrul Bey ölmemiştir Ama bunu kimse bilmez Tekfur Ares utanmadan Ertuğrul Bey’in cenazesine gelmiştir Komşuluk hakkı için diyerek Turgut Tekfur Ares’in gözüne bakarak halkın önünde Ertuğrul veya bunu yapanlardan intikam almak için Ant İçer kirli ittifak Emir Saadettin ile Tekfur Ares arasında kurulur. Ertuğrul bey ise düştüğü oyunun farkında değildir. Tüccarın adamı Anteusa güvenir.

Diriliş Ertuğrul 93. Bölüm Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=I-1mW5-77JU

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu