Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 100. Bölüm Detaylı Özeti #Çavdar Obası Ateş Yeri

Diriliş Ertuğrul 100. Bölümde Neler Olacak? Diriliş Ertuğrul 27 Aralık’ta Neler Olacak? Emir Saadettin’in sonu Geldi mi? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Diriliş Ertuğrul 100. Bölüm Detaylı Özeti

Trt 1 ekranlarında yayınlanan ve her hafta yeni rekorlara koşan Diriliş Ertuğrul adlı dizinin 27 Aralık‘ta ekranlara gelecek olan 100. Bölümde,Ertuğrul bey oğlu Gündüz’ün kaçırılmasından dolayı Karacahisar seferini yine ertelemek zorunda kalacak. Tüccar Niko, Tekfur Ares için çok önemli birisi olduğu için takas yapmak isteyecek. Çavdar obası da çok karışık Bahadır adamları ile toyu basip beyliği almak isteyecek. Buna Turgut alp müsade etmeyecek. Muhtemelen Emir Saadettin olayi çözüp Sultanın güvenini kazanmaya çalışacak. 

Diriliş Ertuğrul 100. Bölüm Resmi

Diriliş Ertuğrul 100. Bölümde Neler olacağını anlayabilmek adına bu hafta neler oldu? kısaca bahsedelim. Ertuğrul bey Bahadır Beyi kafasını kesmek üzere iken Artug bey yetişir ve olayların sanıldığı olmadığını ve Bahadır bey zehirlemediğini söyler. Artug bey delilleri de bir bir anlatınca bu işi yapacak tek bir  kişi olduğunu da bunu da yapacak bir kişi olduğunu o da Emir Saadettin olduğunu söyler. Ertuğrul bey Bahadır Beyin bırakılmasını söyler. Bahadır bey haksız yere beni suçladın şimdi bunun hesabını nasıl vereceksin der. Ertuğrul bey ise Bundan önce yaptığın fitnelere say ve akıllan ki başın gövdenin üzerinde durmaya devam etsin der. Bahadır bey oradan sinir ve öfke ile ayrılır. Bu arada adsız ve Abdurrahman Niko denen tüccarı yakalamak için pusu atar ama Niko ile beraber fazlaca Bizans askeri de olduğunu görünce durumu Ertuğrul beye haber etmesini ister. Abdurrahman hemen obaya gider.

Diriliş Ertuğrul 100. Bölüm Resmi1

Çavdar obasında ise Aslıhan hatun beylik toyunu kuracağını bey olarak da Turgut alp’in bey olacağını söyler. Beyler arasında sadece İvaz bey Turgut alp’in beyliğini istemediğini dile getirir. Abdurrahman ise obaya ulaşır ve gördüklerini bir bir anlatır. Ertuğrul bey gelen askeri birliği gafil avlayıp kaleye o askerlerin kıyafeti ile gireceklerini söyler. Görev paylaşımları taksim eder. Sancar beyin oğlu Sancar bey Çavdar obasına yakın yere konuşlandığı haberini alır. Ertuğrul bey Karacahisar kalesini fethetmek için gideceğini ailesine söyler. Bu sırada Güzdüz alp de konuşmaları duyar. Ertesi sabah titan Gündüz alp’in canı sıkılmış bir halde görünce sebeini sorar. Babası Ertuğrul beyin kaleye basıp düşmanları öldürmeye gittiğini söyler. Titan hemen Gündüz’e uçan atın geleceğini söyler.

Diriliş Ertuğrul Niko Resmi

Hemen hazırlanmasını ve obanın dışında beklediğini söyler. Bahadır bey ise Çavdar otağına gelir ve Turgut alp’i tehdit eder. Turgut Bahadır beye gerekli cevabı verse de tatmin olmaz ve Kırca’ya adım adım takip etme emri verir. Titan duyduğu haberi güvercin vasıtası ile Ares’e haber verir. Ares’in komuta Bahadır ile oba dışında konuşur. Turgut alp’in adamı Kırca olanları izler. Bahadır bey şimdi zamanı olmadığını otağa yerleştiğimde ulak gönderip Ares’i otağımda misafir etmek isterim der. Bu sırada Bamsı ve alpleri askerlerin arasına sızmayı başarır. Ares, komutan titandan gelen haberi duyar duymaz öfkenden deliye döner. bu arada Ertuğrul bey Bizans askerlerini yerle bir eder. Titan ise Gündüz’ü karacahisar kalesine götürür.

Diriliş Ertuğrul 100. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

  1. Vayy arkadaşş Ertuğrul ne yapsın düşmanı bir değilkii nereye el uzatsa hainle düşmanla karşılaşıyorrr bu hafta güzel değildi ama önünüzdeki hafta hareketlenecekk. Aferimm GÜNDÜZE körr ares yaptıı bu yaştan sonraa ???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu