Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 101. Bölüm Detaylı Özeti (10 Ocak 2018) #Cenk Vakti

Diriliş Ertuğrul 101. Bölümde Neler Olacak? Diriliş Ertuğrul 10 Ocak’ta Neler Olacak? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Diriliş Ertuğrul 101. Bölüm Detaylı Özeti

Trt 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi 101. Bölümü Bir hafta gecikmeli yayınlanacak. Diriliş Ertuğrul dizisi neden gecikmeli yayınlandığını buraya [pembebuton]TIKLAYARAK[/pembebuton] öğrenebilirsiniz. Diriliş Ertuğrul 10 Ocak’ta ekranlara gelecek 101. Bölümünde, Ertuğrul bey oğlu Gündüz’ü kaleden kurtardıktan sonra  Allah’ın izni ile sefer vakti gelmiştir diyerek Karacahisar kalesinin açıklarını ve saldırı şekillerini planlayacak Turgut alp ise Bahadır beyin bir şeyler planladığına artık emin olacak. Sancar bey ise kendini göstermeden gizlice savaşmaya devam edecek. Bahadır bey önce Çavdar halkının Aslıhan ile Turgut alpin obanın güvenliğini alamadığını ve aciz duruma düştüğünü göstermek için Sancar ve adamları ile obanın adamlarına saldırılar yapacak. Bahadır Turgut’un obada olmadığı bir anda obayı alpleri ile Basıp Aslıhan hatunu esir alacak. Turgut bu durumu haber alınca Ertuğrul bey ile Çavdar obasına gelip Bahadır’ın kellesini almak isteyecek. Tekfur Ares ie artık oyun oynamanın manasız olduğu için düşmanlığı açıktan yapmaya başlayacak. Ertuğrul bey ise karacahisar kalesini feth etmeden Çavdarlar ile birlik ve beraberlik içinde olmak için Bahadır olayını çözmek için girişimlerde bulunacak.

Diriliş Ertuğrul 101. Bölüm Resmi1

Diriliş Ertuğrul 101. Bölümünde Neler Olacağını anlayabilmek adına bu hafta neler oldu kısaca bahsedelim. Titan, Gündüz’ü Karacahisar kalesine getirir. Gündüz babasının anlattığı hikayeden etkilenip Tekfur Ares’in gözüne taş atar. Ares acı içinde yerde kıvranmaya başlar. Titan ve Mayra Gündüz’ü zindana atarlar. Ares ise bir an önce gözünü tedavi ettirmek için hemen en iyi hekimi getirtir. Hekim Aresin gözünü muayene eder. Hekim gözün beyazı erdiğini ve tedavi edilmeyeceğini artık bir gözünün kör olduğunu söyler. Ares bu duydukları karşısında çok sinirlenir ve Hekimi öldürmek ister.

Diriliş Ertuğrul 101. Bölüm Resmi

Sinirini alamayan Ares, kılıcını çekip Gündüz’ü öldürmeye gider. Titanda arkasında gelir. Ares, Gündüz’ü zindanda gözünü çıkartıp babası Ertuğrul’a göndermek ister ama Titan davaları için bunu yapmanın iyi olmayacağını söyleyip engel olur. Bu arada Ertuğrul bey ise Titan’ı takip etmesi için Samsa ve emrindeki askerlerin kılıcını alıp belli bir süre gözüne gözükmemesini ister. Ertuğrul, adsıza Tüccar Niko gibi Karacahisar kalesine gitmesini ister. Adsız da söylediği gibi Kaleye tüccar Niko olarak girer. Tekfur Ares daha önce Niko’yu görmediği için Adsızı Niko olarak kabul eder. Hiç de şüphelenmez. Bahadır bey ise Kırca’yı şehit etmiştir.

Diriliş Ertuğrul 101. Bölüm Resmi2

Turgut ise oba çevresinde Kırca’yı aramaya çıkar ama bulamaz. Bahadır ise kendini ava gitmiş gibi gösterip obaya gelir. Turgut bu işin altından Bahadır beyin olduğunu anlarsam kelleni uçururum der. Bahadır bey ise kirli planlar peşindedir. Turgut obada güvenlik önlemlerini artırınca Bahadır obayı basmaya cür’et edemez. Önce Turgut’u öldürmek gerektiğini söyler. Bunun içinde ertesi gün oba çevresinde bir kaç asker ile birlikte Kırca’yı armaya gittiğinde öldüreceğini söyler. Turgut Bahadır beyin tahmin ettiği gibi Kırcayı aramaya bir kaç askerle çıkar. Ertuğrul bey ise Tekfur ares’in çocuğunu kaçırdığını bile bile yalandan yardım istemeye gider.

Diriliş Ertuğrul 101. Bölüm Resmi3

Asıl amacı Adsızdan gerekli bilgileri almak olacak. Turgut, Kırca’yı arken Sancar’ın tuzağına düşer. Turgut’un alpleri yüzleri kapalı adamlarca yakalanır. Turgut alplerinin başına bir şey olmaması için kılıcını çekmez ancak Sancar yüzsüzü teslim olmuş Çavdar alplerini kılıçtan geçirince Turgut alp dayanamaz ve saldırmaya başlar. Turgut adamları etkisiz hale getirir Ancak Sancar kaçmaya başarır. Turgut olayın farkına varıp hemen obaya saldırabileceğini düşündüğünden hemen obaya gitmek ister. Aslıhan hatun Gündüz’ün kaçırıldığı haberini alınca obada artırılmış olan tedbirleri daha da artırarak durumu obanın beylerine ve alplerine haber verir.

Diriliş Ertuğrul 101. Bölüm Resmi4

Bu durumu Bahadır da haber alıp kendi saldırısını mı acaba haber aldı ki böyle tedbir alıyor der. Kayatekin ayrıca Ertuğrul’un oğlu Gündüz’ünde kaçırılmasını da haber verir. Bahadır bey ise Çavdar obasını almanın tam sırası olduğunu Ertuğrul beyin başını kaşıyacak vakti olmadığını düşünür. Tek eksik Sancar Turgut’un kellesini alması ancak Turgut Sancar’ı bertaraf etmiş Sancar da arkasına bakmadan kaçmıştır. Ertuğrul bey Ares ile görüşmesinde Niko (Adsız) Ertuğrul beye yazılı bir kağıt verir. Bu arada Turgut obaya yanında yaralı alp ile gelir. Bahadır bey oğlu Sancar’ın öldüğünü düşünüp moralman çöker ve Çavdar obasını ele geçirme planını biraz erteler.

Diriliş Ertuğrul 101. Bölüm (10 Ocak 2018) Fragmanı

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

    1. Nurdanım normalde yayınlanmayacağı yönünde haber almıştık ancak fragmanda verilen tarihe biz de şaşırdık eğer değişiklik olursa bilgileri güncelleyeceğiz ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu