Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 102. Bölüm Özeti #KızılElma

Diriliş Ertuğrul 102. bölümde neler olacak Diriliş Ertuğrul 17 Ocak’ta neler olacak Ertuğrul Karacahisar kalesini Feth edilecek mi? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 102. Bölümde Neler Olacak?

Diriliş Ertuğrul 2018 yılının ilk bölümünü 10 Ocak çarşamba günü 101. bölüm ile ekranlara gelmişti. Diriliş Ertuğrul‘un 2018 yılının 2. Bölümü 17 Ocak çarşamba günü ekranlara gelecek olan 102. bölümünde; Ertuğrul bey tüm hazırlıkları yapmıştır. Ancak karşısındaki düşman hile ile Oğuz alplerinin arkasından hamle yapacak. Sadece bununla da yetinmeyecek ve Nikea’dan İmparatorun Ordunun  çıktığı haberini Ertuğrul bey alacak. Kale içerisinden dışarıya çıkan gizli geçidin nereden çıktığını bulmak isteseler de gelen ordu bu kapıyı kendilerinden önce  İmparatorun Ordusunun bulması halinde hem kale kuşatması başarısız olma ihtimali olacak hem de sayıca üstün konuma geçmesi  ve çok sayıda şehit vermek ile karşı karşıya kalacak olması an meselesi iken,    Alaaddin Keykubat, Moğollar ile girdiği varlık mücadelesinde yeni cephe açmak yerine sınırları korumanın daha mühim ve ehemmiyetli olduğu haberini Ertuğrul beye iletip, Karacahisar kalesinin kuşatmasını sonlandırması için Ertuğrul beye haber gönderecek.  Ertuğrul bey her ne kadar istemese de devletin başına itaat  edip kale kuşatmasını  sonlandıracak.

diriliş 17 ocak resmi 6

Diriliş Ertuğrul dizisinin 102. Bölümünde neler olacağını kısaca bahsettikten sonra bu hafta Diriliş Ertuğrul’da neler yaşandı? Ertuğrul Bey Gündüz Alp Bey karacahisar kalesinden kurtarıp obasına getirir. Ertuğrul bey obaya gelir gelmez karacahisar kalesini Feth etmek üzere tüm hazırlıklara başlar. Tekfur Ares ise bir adamın yani Ertuğrul’un onca askeri öldürmesi ne anlam veremez. Tekfur Ares de mecburen Kale surlarının arkasına çekilip, kendine ait toprakları Bu şekilde korumanın acizliğine askerlerine anlatır. Bu sırada olanları Atsız da dinlemektedir. Tekfur Ares, Ertuğrul Bey’in alacağı önlemleri askerlerin komutanları ile birlikte değerlendirme yapar.

diriliş 17 ocak resmi 3

Tekfur en önemli görevi de titana verir. Ertuğrul Bey kale etrafını sardığını sırada kale içerisinden ıssız ormana çıkan bir Geçit olduğunu ve buradan yardım getirmesi görevini vermiştir. Ertuğrul bey ise Titanı takip etmesi görevini Samsa ve yanındaki alplere vermesine rağmen titan Gündüz’ü kaçırmasından dolayı Ertuğrul bey Samsa ve yanındaki Alplerin kılıçlarını almış ve bu şekilde cezalandırmıştı. Ertuğrul bey savaş zamanında küslük ve ceza olmayacağını söyleyip Samsa ve yanındaki alplere kılıçlarını geri verir. Ertuğrul bey önemli görevi de Samsa ve yanındaki alplere verir. Samsa ve alplerine Bahadır beyi takip etme ve koruma görevi verir.

diriliş 17 ocak resmi 5

Ertuğrul bey Oğuz beylerini Hanlı pazarda Savaş toyu toplar. Ertuğrul bey Bahadır beyi de toya çağırır. Bahadır bey Ertuğrul beyin niçin kendisini çağırdığını anlar ve hemen oğlu Sancar’ın yanına gidip Turgut ve Ertuğrul bey Karacahisar kalesine gittiğinde obaya gelip oba yönetimini ele geçirmek için kendisinden haber beklemesini ister. Bahadır bey savaş toyu esnasında öyle bir şey söyler ki tüm Oğuz beylerini şaşırtır. Bahadır bey kaleyi kılıçla cenkle kale fetih edilemeyeceğini, Surları yıkmadan kılıcın bir işe yaramayacağını söyler. Bahadır bey çizimlerini Ertuğrul beye gösterince Ertuğrul bey Bahadır beyin söylediklerini ve haklılığını kabul eder.

diriliş 17 ocak resmi 5 1

Ertuğrul bu arada Takfur Ares’e de elçi göndereceği haberini ulaştırır. Ares bu elçinin savaşmadan teslim etmesi için geldiğini bilir. Titan Bu teklifi Ares’in kabul edip etmeyeceğini sorar. Ares tabi ki de kabul etmeyeceğim şeklinde Titana çıkışır. Kayı obasında ise cenk sırasında yaralanacak askerler için ilaç ve yiyecek tedariğine başlamıştır. Bamsı’ya ise Tekfur Aresin kaleyi teslim etmesi için elçi olarak gider. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu