Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 104. Bölüm Fragmanı Ve Özeti #ZaferGünü

Diriliş Ertuğrul 104. bölümde Neler Olacak? Diriliş Ertuğrul 104. Bölüm Fragmanı Çıktı Mı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 104. Bölüm Özet (31 Ocak )

TRT 1 ekranlarında  31 Ocak’ta ekranlara gelecek olan Diriliş Ertuğrul 104. bölüm Özetinde; Ares intikamı almak için İka’ya gidip büyük bir ordu ile gelmek isteyecek. Emin olmamak ile birlikte Ares’in destek ister. Buna da karşılık bulacak. Kaleyi teslim etmez ise büyük bir ordu ile geleceğini söyleyecekler. Ertuğrul bey Alaaddin Keykubad ile görüşmesinde Moğollar ile şu an savaş halinde olduğunu yeni bir cephede güç dengesi değişeceğinden şimdilik kaleyi teslim etmesini ama vergiye bağlanması karşılığında verecekleri bir şart sunar. Tabi Ares bunu seve seve kabul edecek.

Diriliş Ertuğrul 104. Bölüm Özeti ve Tüyolarından bahsettikten sonra , bu hafta neler oldu kısaca bahsedelim. Ertuğrul bey geçen seferki gibi olmasın diye Aslıhan Hatunu kendi obasında değil Kayı obasında kalmasını ister. Turgut ise bizansa karşı savaşıp dönene kadar güvende olacağını söyler. Aslıhan hatun da kabul eder. Adsız ise Karaca hisar kalesinin gizli çıkışında adamları ile birlikte titana karşı tuzak kurarlar. Titan gizli geçitten geçmeden tepelerine binerler. Titan kalabalığı görünce atına binip kaçmaya çalışır. Adsız ise arkasından ok atar ve sırtından vurur. Ancak titan kaçmayı yaralı da olsa  başarır. Arkasından bir kaç tane alpi de gönderen adsız öncelik Karaca hisar kalesinin fethi olduğunu söyler. Titanın adamları etkisiz hale getirilir.

Atların birinde karaca hisar kalesine ulak mahiyetinde güvercinleri görünce Adsızın aklına çok güzel bir plan gelir. titan ise ilk bulduğu su kenarında sırtındaki oku çıkarmak ister. Arkasından gelen alpler titanı bulur. Ancak titan iki alpi de şehit eder. Titan ise bir an evvel kaleye haber gönderip gizli geçidi kapattırmak peşindedir. Aslıhan hatun kayı obasına gelir. Artug bey tedbir için obada bekleyen alpleri Çavdar obasına göndermesini yeniden ayaklanma olmasını istemediğini Haymana’ya söyler. Haymana da beyler cenkte ise bizlerde boş durmayacağız diyerek obanın güvenliğini kadınlar alacağını söyler. Halime ve Aslıhan hatun kadınlara talim yaptıracağını 7/24 çevre güvenliğini alacaklarını bütün kadınlara söyleyecek. 

Diriliş Ertuğrul 31 Ocak Resmi 1

Ertuğrul bey  gizli geçit önünde yapacakları planları bir bir anlatıp görev dağılımı yapar.  Daha sonra fethe katılan alpler ile birlikte namaz kılıp dua ederler. Adsız titanın ağzından kaleye Ertuğrul beyi öldürdüğünü söyler. Tekfur Ares bu haber ile çok sevinir. Kuşatmada bekleyen alplerinde çekildiğini görünce akşam bu haberi kutlayacağını söyler. Akşam olduğunda Ertuğrul ve alpleri gizli geçitten Karacahisar kalesine girerler. Haçlı askerleri gibi giyindikleri için ilk aşamada titanin askerleri gibi gözükürler.

Diriliş Ertuğrul 31 Ocak Resmi

Tekfur Ares ise Ertuğrul öldü diye kutlamaya başlamıştır. Ertuğrul önden giden alpine titan geliyor modası ile kutlamayı durdurmasını ister. Aynen söylediği gibi titan geliyor diyerek kutlamayı durdurur. Eres ise büyük iş başardın titan ayağa kalk dediği sırada Ertuğrul kendisini gösterince Tekfur Ares küçük dilini neredeyse yutacak gibi korkar. Oğuz boylarının alpleri ile Karaca hisar kalesi fetih edilir. Tekfur Ares ise kalede kapana kısılır. Kendisini ölü bir asker gibi kılık  değiştirip, hareketsiz yerde yatar.

Diriliş Ertuğrul 31 Ocak Fragmanı

 

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu