Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 105. Bölüm Fragmanı Ve Özeti #Haymana

Diriliş Ertuğrul 105. bölümde Neler Olacak? Diriliş Ertuğrul 105. Bölüm Fragmanı Çıktı Mı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 104. Bölüm Özet (31 Ocak )

TRT 1 ekranlarında  7 Şubat’ta ekranlara gelecek olan Diriliş Ertuğrul 105. bölüm Özetinde;Haymana evlat hasretine dayanamaz ve bu acı ile yaşamak istemediğinden zehir içip hayatına son vermek ister. Ertuğrul bey hemen Artug beyi çağırıp anasının hayatını kurtarmak ister.  (Haymana karakteri ölmesini gerektiren bir durum yokken zehir içmesi muhtemelen Haymana karakterinin artık aramızda olmayacak olmasından dolayı. Yani Haymaana ölecek.) Bu arada takfur Ares’in planını öğrenen Atsız, tekfur Ares tarafından vurulacak. Ares öldüğünü düşündüğü Atsız, son gücünü toplayıp Ares’in planını Ertuğrul beye söyleyip can verecek. Yani Atsız da ölecek.

Diriliş Ertuğrul 105. Bölüm Resmi

Diriliş Ertuğrul 105. Bölüm Özeti ve Tüyolarından bahsettikten sonra , bu hafta neler oldu kısaca bahsedelim. Ares yolda Titan ile buluşur. Mağraya sığınırlar. Atsız ile sayıca çok olan Tekfur ve titana karşı koymak istese de beklemek ve takip etmeye karar verir. Hayman ise oğullarından uzakta bir ömür geçirdiği için kötü olur. Çevresindekilerin yardımı ile kendine gelir. Ertuğrul bey ise kale fetinden sonra Rabbine hem şükreder hem de bu yoldan ayrılmamak üzere  Rabbine yemin eder. Ertuğrul bey ile Artuğ bey kalede bulunan tüm evrakları gözden geçirmesi için Mayra ile Artuğ beyi görevlendirir. Marya baktığı evraklar arasında önemli bir evrak bulamaz. Marya neyi aradığını Artug beye sorar.

Diriliş Ertuğrul 105. Bölüm Resmi 1

Artug bey bizzat aradığı bir evrak olmadığını ama önemli olduğunu düşündüğü bir evrak olduğunda kendisine haber vermesini söyler. Bamsı kaleyi koruyan alpleri zihin yönünden de her türlü savaşa hazır tutmaya çalışır. Bizans, kendisinin himayesinden olduğunu düşündüğü Kalenin tekrar kendilerine teslim edilmesi için bir birlik ve başında bir komutan göndermiştir. Bilecik Tekfurunun komutanı Angelos Ertuğrul beyin yanına silahsız bir şekilde çıkarılır. Atsız buradaki görevinin sona erdiğini ve İlbeyinin yanına gitmek istediğini Ertuğrul beye söyler. Ertuğrul bey yaptıklarından dolayı Atsıza teşekkür eder. Bu sırada Ares ile Titan Ertuğrul beyi öldürmenin tek yerin Hanlı Pazar olduğunu söyler.

Diriliş Ertuğrul 105. Bölüm Resmi 2

Angelos Bilecik tekfurunun teklifini  Ertuğrul beye iletir. Angelos, Bilecik ve Karacahisar bölgesine ait olan bölgenin vergisini vermeye ve Takfur Aresin kellesini vereceğini söyler. Tabi ki Ertuğrul bey bu teklifi kabul etmez. Atsız ise izini kaybettiği Ares’i bu teklifi getiren komutanı takip ederek bulacağına inanır. Gitmeden son görevini yerine getirmek ister. Alaaddin Keykubad, Emir Saadettin köpeği görmek istediğini söyler. Alaaddin Keykubad, Ertuğrul beyin Karacahisar kalesini feth ettiğini kendisinin de bunun üzerine Söğüt ve Domaniçi hediye ettiğini söyler. Emir Saadettin bu habere pek sevinmez ve engel olmak için Padişahı ikna etmek istese de Alaaddin Keykubad kararının kesin olduğunu söyler. Bu arada  Marya çok önemli bir belgeyi bulur. Emir Saadettin’in çevirdiği oyunlarından bazıları o mektupta bir bir anlatılmıştır. Artuğ bey hemen belgeyi Ertuğrul beye gösterir. Bu belge Emir Sadettin’in idam fermanı olduğunu Alaaddin Keykubad’a savaş ganimetlerinden 1/5 vermeye gittiğinde bu belgeyi de götüreceğini söyler.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu