Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 111. Bölüm Özeti 21 Mart Fragmanı # Kılıçaslan Ölecek Mi?

Diriliş Ertuğrul 111. Bölümü TRT 1 ekranlarına 21 Mart Çarşamba günü gelecek. Diriliş Ertuğrul son bölümde yaşananlar ile 111. bölüm özeti ile tüyolarını ile 21 Mart Diriliş Ertuğrul Fragmanını ile neler olacağını bu  yazımızda bulabilirsiniz. Kılıçaslan ölecek mi?

21 Mart Diriliş Ertuğrul Fragmanı 111. Bölüm Özeti

Diriliş Ertuğrul 111. bölümünde (21 Mart Çarşamba), Ertuğrul bey Sultan Alaaddin’e verdiği sözü tutmak ve Selçuklu Devletinin geleceği Kılıçaslan’ın elinde olduğunu bildiği için onu korumak için Altun aba’dan kaçan Kılıçaslan’ı kendi himayesine almayı başaramayacak. Melike hatun Altun Aba’nın elinden  kurtulamayacak. Emir Saadettin ise Altun Aba’nın ölümünü Ertuğrul beye yıkmaya çalışacak. Devlete baş kaldırıyor imajı verecek. Kaledar Günlap beyin nezarette olduğunu söyleyip sözlerini desteklemeye çalışacak. Kılıçaslan’dan aldığı devlet yüzüğü ile artık Selçuklu Devletinin yönetimine bağlı olmadığını söyleyecek. Aslıhan hatun ise Söğüt’e taşınmak istememesi obada çatlak seslerin sesini yükseltmesini sağlayacak. Söğüt için yer tespitine giderken Alpler tuzağa düşecek. Bilecik tekfuru ise boş durmayacak. Batı sınırlarını her seferinde tahdit edecek.

Diriliş Ertuğrul kapak resmi 5

Diriliş Ertuğrul son bölümde neler oldu? kısaca bahsedelim. Ertuğrul bey Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından İbnül Arabi’nin kefaletini bahane ederek masum olan uç beyini öldürmek veya asmak yerine onu meclisinde bağışladığını açıklar. Emir saadettin ile annesi Mahperi hatun hemen karşı çıksa da Gıyaseddin kararım kesindir deyince Ertuğrul bey hemen fetih ettiği Karacahisar kalesine gelir. Bu sırada Kaledar Günalp bey ise Sungur Tekin’i dar ağacında asmış ölmek üzere iken Ertuğrul bey boynundaki ipe attığı  ok ile ölmekten son anda kurtulmuştur. Günalp, kim bu terbiyesiz diye çıkıştığında Ertuğrul “Süleyman Şah oğlu Ertuğrul bey” diyerek içeri girer. Hemen oba beylerinin boynundaki ipleri çıkartıp Günalp’i makamına götürüp hesaba çeker. Günalp emri yerine getirdiğini söyler.

Kılıçaslan Ölecek Mi? 21 Mart Diriliş Ertuğrul 

Diriliş Ertuğrul Son Bölüm Özetine devam ediyoruz. Ertuğrul da ben artık masum olduğum ortaya çıktı. Senin burada bulunmanın bir manası yok. Gidebilirsiniz der. Ancak Günalp de Sultan ölmeden önce son fermanında buraya Ertuğrul beye destek olmak için gönderildiğini belgeleyen fermanı görünce Ertuğrul sesini çıkartamaz. Kaledar Günalp bey için tüm beylerini uyarıp yanlış yaptığında haber vermelerini emreder. Bu arada Ares cehennem savaşçılarının yanına gidip, Türklerden intikam almak için Bilecik tekfurunun yanına gideceklerini ve emrine girmelerini ister. Ancak cehennem savaşçıları Ares’e inanmaz ve onu darp edip mağaralarına götürür. Ares bilerek daya yemiş, mağrada cehennem savaşçılarının başındakine teke tek dövüşmeyi teklif edip teke tek kavga etmeye başlar. Ares yani Ahmet başlarındaki adamı yere serince diğerleri Ares sandığı Ahmet’e itaat ederler.

Diriliş Ertuğrul Kılıçaslan Resmi 1

Ares hemen Bilecik tekfurun Critos’un yanına gidip cehennem savaşçıları ile beraber Türkleri öldüreceklerini söyleyince Tekfur çok güvenmese de yanında yer almasını ister. Böylelikle Ahmet içeriden bilgi alabilecek bir konuma gelir. Ak sakallılardan çok önemli bir haber gelir. Melike hatun ile Şehzade Kılıçaslan’ı Altun Aba Ankara kalesine doğru getirdiğini Artug bey öğrenince hemen Karacahisar kalesinden çıkıp Kayı obasına gelir. Ertuğrul beye durumu anlatınca Sultan Alaaddin Keykubad’a verdiği sözün gereğini yerine getirmek için hemen yola koyulur. Günalp de hem Artug beyi hem de Ertuğrul beyi takip ettiğini öğrenen Artug bey Ertuğrul beyi takip etmesini engeller. Günalp olup biteni kervansarayda bekleyen Emir Saadettin’e anlatı. Aklında Ertuğrul beyin hain olmadığını düşündüğünü söylese de Emir Saadettin Kaledar Günalp’i ikna etmeyi başarır. Bu arada Kılıçaslan ile annesi Melike hatun kendisine inanan Selçuklu askerlerinin desteği ile sadece Kılıçaslan kaçmayı başarır. 

Diriliş Ertuğrul Son Bölüm (111. bölüm 21 Mart) Fragmanı 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu