Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 8 Kasım Fragmanı 94. Bölüm Detaylı Özeti

Trt1’in son zamanlarda ortaya koyduğu ve her hafta Reytingleri alt üst eden Diriliş Ertuğrul Adlı dizi 8 Kasımda yayınlanacak olan 94. Bölümü ile ekranlarımızda olacak Diriliş Ertuğrul adlı dizinin gelecek bölümünde neler olacağı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 8 Kasım Fragmanı 94. Bölüm Özeti

Diriliş Ertuğrul 8 Kasımda yayınlanacak Olan 94. Bölümünde; Ertuğrul bey Simko’num elinden kurtulsa da Tekfur Aresin emrindeki çetenin eline düşer. Aslıhan hatun Bahadır beyin beyliğe talip olmasını reddetse de çavdar halkından çaylak sesler duyulacak. Ertuğrul bey ise kendisine bu oyunu kuranın Ares olduğu öğrenecek. Artug bey ilbeyin talimatı ile obanın toyunda beyliğe talip olacak. Ama bey seçilemeden Ertuğrul bey çetecilerin elinden kurtulup gelecek. Ertuğrul bey çavdarların başına çöken Bahadır beyi durdurmak için Aslıhan hatun ile Turgutlu evlendirip çavdarların başında bir beyin olduğu imajı verdirmek isteyecek. 

 

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezon Resmi8

 

Diriliş Ertuğrul Adlı dizinin gelecek bölümünde neler olduğunu anlayabilmek adına bu hafta neler yaşandığından bahsetmek gerekirsek; Ertuğrul bey Tüccarın adamı ile yola koyulur . Ertuğrul başına geleceklerden habersizdir. Anteus Tüccarın adamı ve köle satan bir adamdır. Anteus Ertuğrul beyi istediği yere getirir. Ertuğrul bey Köle tüccarına esir düşer. Bu arada Emir Saadettin Tekfur Ares ile Hanlı pazar üzerinden anlaşırlar. Ares tek şart olarak hanı pazar başında kendi adamı olmasını ister. Emir Saadettin teklifi kabul eder. Ares Dündar’ı sıkıştırınca Dündar Emir Saadettinden yardım isteyecek.

 

Diriliş Ertuğruş 8 Kasım Resmi

Emir Saadettin’de Ares’in güvendiği bir adama Hanlı pazarı satmaya ikna edecek. O yüzden Tekfur Ares fitili ateşlenmiş düşmanlığı daha da artıracak. Tüccar Simko ikili oynamaktadır. Ertuğrul bey için Ares’ten yüklü miktarda altın isteyecek. Ares eğer istedikleri altını vermezse Sultan’a Ares’in barışı bozduğunu Ertuğrul beyi öldürmek istediğini söyleyerek tehdit edecekler. Bu arada Bahadır bey baba ocağı olan Çavdar obasına döner.Bahadır beyin niyeti Çavdar beyi olmak ama Aslıhan hatun buna müsaade etmemek için elinden geleni yapacak. Tekfur Ares Dündar’a düzeni ve güveni sağlayamadığı konusunda ikazda bulup Hanlı pazarı satmak isterse alabileceğini söyler. Dündar Hanlı pazarın Abisi Ertuğrul beyin emaneti olduğunu o sebeple satmayacaklarını söyler.

Diriliş Ertuğruş 8 Kasım Resmi1

 

Bu arada Aslıhan Hatun amcası Bahadır beyi misafir olduğu imasında bulunur ama Bahadır bey hiç de misafir olma niyetinde değildir. Bunu da Aslıhan hatunun yüzüne söyler. Bamsı alp Ertuğrul beyi koruyamadığı için kendini dertten yer bitir. Ertuğrul beyin atı “ak tolgalı” Ertuğrul beyin mezarına gelir. Halime’de oğlu ile birlikte Ak tolgalıya binip obaya gelirler. Bu olay herkesi şaşırtır. Dündar bey Ares’in baskısını anlatmak ve Emir Saadettin’den yardım istemek için yanına gider. Dündar bey hanlı pazarı satma niyetinde olduğunu söyleyince Emir saadettin şaşırır. Çünkü Emir Saadettin kendisi ikna etmek için çabalayacaktı  ki Dündar buna gerek bile bırakmadı.

 

Diriliş Ertuğruş 8 Kasım Resmi2

Bahadır bey sofrada niyetini halis etti. Çavdarları bir beyin yönetmesi gerektiğini söyleyerek beyliğe talip olduğunu dillendirdi. Ancak Aslıhan Hatun Çavdarların bir beye ihtiyacı olmadığını söylese de kılıçlar çekilmiştir. Aslıhan çavdarları korumak için elinden geleni yapacak. Ertuğrul bey bu arada Simko’nun elinden kurtulur. Dündar Hanlı pazarı satmak istediğini Haymeanaya Dündar’a destek verse de Artug bey ve Halime satılmasını istemez. Haymeana Takfur Ares’in istediğini öğrenince satılma lafının çıktığını duyunca haymeana Dündar’a asla bir kfr’ye satılmayacağını söyler. Emir Saadettin Hanlı pazarı Bahadır beye aldırıp Tekfur Ares ile birlikte yönetmeye çalışacaklar.

Diriliş Ertuğrul 94. Bölüm Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=A2AD-_-RAdo

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu