Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm Özeti 22 Kasım Fragmanı #Hanlı Pazar

Diriliş Ertuğrul 96. Bölümde Neler Olacak? diriliş Ertuğrul 22 Kasımda Neler Yaşanacak? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm Detaylı Özeti

Diriliş Ertuğrul 22 Kasımda ekranlara gelecek olan 96. Bölümünde; Ertuğrul bey kendisine tuzak kuran Ares tek başına olmadığı arkasında içeriden destek aldığını düşünür. Arkasında destek görenleri ortaya çıkarmak için plan yapacak. Ertuğrul bey obasına döndüğü için yeniden bey seçilecek. Dündar’ın söz verdiği Hanlı pazarı satmayacağını söyleyince Emir Saadettin ve Bahadır bey sinirden kuduracak. Ertuğrul bey öncelikle Çavdarlar ile birlik olmak için Bahadır ve Emir Saadettin’in oyununu bozmak için Aslıhan ile Turgut’u evlendirecek. Turgut Kayı obasına gelmeyecek Çavdar obasında Aslıhan hatun’u yalnız bırakmayacak. Bahadır ve oğlu Sancar’ın planlarını bozmak için elinden geleni yapacak. Ertuğrul, yokluğunda Dündar’ın Hanlı pazara satma kararına çok kızacak. Ertuğrul bey Sultanın emri ile Emir Saadettin’in üzerinde bir makama getirilir.

Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm Resmi3
Turgut bahadır beyin kendisine hançer saplamanın acısını oğlundan çıkarır. Emir Saadettin huzurunda densizliği kabullenemez ve Turgut ile Bahadır beye kızar. Bahadır beyi çadırına gönderir. Emir Saadettin emri altında bulunan topraklarda husumete sebep olursanız bedelini ödetirim diyerek Turgut’a göz dağı verip Çavdar obasından ayrılır. Komutan Lukas ve yanındaki askerlerde Ertuğrul beyi aramaya devam ederler. Ertuğrul bey ise Tüccarın peşine adsız ve adamları ile birlikte düşer. Bahadır beyin oğlu Sancar, Turgut’un kendisini otağı ortasında bıçaklamasını hazmedemez ve Çavdar obasının ortasında kavga etmeye başlarlar.

Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm Resmi1

Turgut Sancar’ı bir güzel benzetir. Tekfur ares’in adamları Ertuğrul’un öldürdüğü adamlarını bulur. Lucas Ertuğrul’un izini sürmeye devam eder. Bu arada Sancar obanın ortasında dayak yemeği kendine yediremez ve kılıcını çeker. Ona rağmen Turgut’u deviremez ve bir güzel dayak yer. Bahadır bey olay yerine gelir ve obanın yiğitlerine neden Turgut’a karşı birlik olmadıklarını fırça atarcasına sorar. Obanın yiğitleri Sancar Beyin haksı olduğunu o yüzden bu kavgaya karışmadıklarını söyler. Aslıhan Hatun Turgut’a teşekkür eder ve obasına gitmesini ister. Çavdar obasının Alpleri sloganlarla uğurlar.

Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm Resmi2

Sultan Alaaddin Keykubad Emir Saadettin’e gönderdiği mektup’ta kontrolü elinde bulundurduğu böldeğin bir uç beyi Şehit edilmiş Ancak Failleri ile alakalı bir açıklama yapılmamıştır. Tez vakitte bu konuya açıklık getirmesini ister. Artug bey ve Kayı obasının alpleri Dündar bey toyda beyliği kazanasa bile ayrılmayacaklarını kararlaştırırlar. Ertuğrul bey ve adsız Tüccar simkoyu yakalar tam konuşturacakları sırada komutan Lucas adamları ile gelir. Bu sırada Tüccar kargaşadan yararlanıp kaçar. Ertuğrul bey ve Adsız adamları etkisiz hale getirir. Komutan Lucas’ı konuşturmak için öldürmez.

Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm Resmi

Lucas sorguda Ertuğrul’a konuşmaz. Sabah olunca toy toplanır. Bu arada Ertuğrul Lucas’ı konuşturup Ares’i öğrenir. Toyda ise Dündar bey kazanır. Bahadır bey Çavdar obasının beyi olmak için Emir Saadettin’in gönderdiği altınlar ile şekil yapıp beyliğe oynamaya başlar.Dündar bey beyliğini  ve Hanlı Pazar mevzusuna halkına duyurmak için otağın önünde anlatır. Halk Ertuğrul beyin intikamını almadan buralardan gitmeye karşı gelirler. Turgut ve Bamsı da gövde gösterisi ile gitmeyeceğini söyleyince Dündar sert çıkarak beyinin sözünü dinlemeyenin başının çağresine baksın deyip otağa girer. Bu sırada Ertuğrul bey Obasına gelir.

Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu