Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 97. Bölüm Özeti 29 Kasım Fragmanı #Fetih Hazırlıkları

Diriliş Ertuğrul 97. bölümde Neler Olacak? Diriliş Ertuğrul 97. Bölüm Fragmanı çıktı mı? Diriliş Ertuğrul 29 Kasımda Neler olacak? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Diriliş Ertuğrul 97. Bölüm Detaylı Özeti

Diriliş Ertuğrul 29 Kasımda TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan 97. Bölümde; komutan titan gelecek ertuğrul beyi yaptıkları ile zor duruma düşürüp bunaltacak. Komutan Ares ise Ertuğrul’u can evinden vurmak içi oğlunu kaçırma planları yapacak. Ertuğrul bey Karacahisar kalesine gidip kalenin savunmalarını yerinde görüp öyle plan yapmak isteyecek Komutan Ares ise olduğundan fazla tedbir ve asker yığarak asla taviz vermeyeceğinin mesajını alttan verecek. Ertuğrul bey Sultandan Feth için izin isteyecek. 

Diriliş Ertuğrul 97. Bölüm Resmi

Diriliş Ertuğrul 97. Bölümde neler olacağını anlayabilmek adına bu hafta neler yaşandı kısaca bahsedelim. Ertuğrul bey Hanlı Pazar’ın satılacağı haberini alınca obadaki bütün alpler ile birlikte Hanlı pazarı basar Dündar’ın imzaladığı mukaveleyi yırtınca kılıçlar konuşur. Bahadır bey diklense de Ertuğrul bey bu toprakların uç beyi olduğunu ve bu hanlı pazar kendisine ait olduğunu söyler. Emir Saadettin köpek Ertuğrul’un Sultan’ın kulağına kadar gideceğini ve sultanın kıymetli uç beyi olduğunu bildiği için Emir Saadettin geri vites yapar. Bahadır beye uç beyi Ertuğrul beye karşı saygılı davranması gerektiğini bu hanlı pazar mevzusunun da suhulet ile çözeceğini söylese de bu söylediğine kendi bile inanmak ister.

Diriliş Ertuğrul 97. Bölüm Resmi1

Emir Saadettin lafları ile Ertuğrul beyi kandırmaya çalışsa da Ertuğrul bey kendi yokluğunda madem düzen bozuldu yeniden düzeni kurmak benim vazifemdir diyerek Emri saadettin’in kandırmasına müsaade etmez. Ertuğrul bey Bahadır beyin oğlu Sancar’ın bir uç beyine kılıç çekmenin cezasını hanlı pazarda beyler toplantısında vereceğini söyler. Ertuğrul Ares ve Bahadır bey gittikten sonra Emir Saadettin’i hesaba çeker. Arık bu toprakla da hüküm kendisine ait olduğunu ve burada bulunmamasını ister. Emir arkasına bile bakmadan hanlı pazardan çıkarken Bamsı Emir Saadettin’in duyacağı şekilde Aslıhan Hatun ile evlenme mevzusunu açar. Emir Bamsının bu lafına kılıcını çekmek istese de vaz geçer.

Diriliş Ertuğrul 97. Bölüm Resmi2

Dündar ise abisi Ertuğrul bey den özür dilese de Ertuğrul bey Dündar’a korkak olduğunu söyleyip hesabını soracağını söyler. İsimsiz ise Ertuğrul bey için bilgi toplamın peşindedir. Ertuğrul bey hanlı pazar esnaflarına eşkıya belasını bitirme sözü verir. Hanlı pazardan çıkıp obasına gelir. Obasının meydanında Hz Ebubekir’in sözleri ile cevap verir. Dündar beyi ve destek veren beyleri beylikten alır. Gitmek isteyenler gidebilir diyerek tarihi bir konuşma yapıp Dündar’ı otağına çağırır. Ertuğrul bey Dündar’a fırça çeker. Dündar kayıların dağılmasından korktuğunu söyler. O Sebeple Hanlı pazarı satmak isteyip bu topraklardan gitme kararı aldığını söyler. Ertuğrul Tekfur Ares kendisini öldürmeye çalıştığını ama bu aralarında sır olmasını ister. Ertuğrul Dündar’ı abilerinin yanına gönderir.

Diriliş Ertuğrul 97. Bölüm Resmi3

Aslıhan hatun beyleri ile istişare edip çavdarların toy kararını ertelediği duyurunca Bahadır bey sert çıkar ama Çavdarların beyleri Bahadır beyin asi duruşuna karşı durur.

Diriliş Ertuğrul 97. Bölüm Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=-0xFEAS5GDQ

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu