Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 98. Bölüm Detaylı Özeti #Aslıhan Ve Turgut Ölecek Mi?

Diriliş Ertuğrul 98. Bölümde Neler Olacak? Diriliş Ertuğrul 6 Aralık da Neler Olacak? Aslıhan Hatun Ölecek Mi? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Diriliş Ertuğrul 98. Bölüm Özeti

Diriliş Ertuğrul 98. bölümde; Ertuğrul bey kaleyi Fetih etmeye hazırlanırken obaya gelen Tüccar kılıklı Titan tarafından Gündüz  kaçırılmıştır. Ertuğrul beye kale Fethini sonraya bırakır  her yerde Gündüz’ü aramaya başlar.  Emir Saadettin’in zehri ile Aslıhan Hatun ve Turgut etkilenecek. Turgut hayatta kalırken Aslıhan Hatun’un durumu daha ciddidir. Ertuğrul bey bu işlerin arkasında Bahadır beyin olduğunu zannedecek ve Fethe ara verip Alihan’ın katili olduğunu zannettiği Bahadır beye karşı yürüyecek. Komutan Ares ise hiç bir şey yapmadığı halde iki musliman obaların  bir birine düşmesini sevinçle karşılayacak.

Diriliş Ertuğrul 98. bölüm Resmi

Diriliş Ertuğrul 98. Bölümde Neler Olacağını Anlayabilmek adına bu hafta neler yaşanmıştı kısaca bahsetmek gerekirse;Ertuğrul bey Bahadır beyin oğlu Sancar’ı bölgeden sürgün edince Bahadır bey sert çıkıp toydan ayrılır. Göktuğ Emir Saadettin’i beklemesini söylese de Bahadır bey kendisine sahip çıkmayan Emir Saadettin ile yollarının artık ayrıldığını söyler. Emir Saadettin ise artık sultan Alaaddin keykubat’ın emri ile buradan ayrılıp Konya’ya gideceğini söyler.

Diriliş Ertuğrul 98. bölüm Resmi1

Ertuğrul bey bu topraklarda kuzgunlara yer olmadığını söyler. Ertuğrul bey yarın gece Turgut ile Aslıhan için yapacakları düğüne davet eder. Bir taraftan da gelme dercesine laf sokar. Dündar bey abisi Gündoğdu‘nun yanına gitmesi için son kez Ertuğrul beyin yanına gelip müsaade isteyip emri olup olmadığını söyler. Ertuğrul bey yolun açık olsun diyerek yolcu eder. Emir Saadettin en güvendiği adamına Aslıhan Hatunu öldürme emri verir. Ancak kılıç darbesi ile değil obadaki devşirdiği ile başka bir hatun ile yapmasını ister. Emir Saadettin’in adamı Çavdar obasındaki kadına Emir Saadettin’in düğün hediyesi diye zehri verip dikkatli olmasını söyler.

Diriliş Ertuğrul 98. bölüm Resmi2

Bu sırada Bahadır bey ise oğlu Sancar’ın obadan kovulmasına çok öfkelenir. Bahadır bey yolda olan obasına gidip en güvendiği, gözü kara alpi alıp getirmesini emreder. Tekfur Ares’in adamı Titan yaralı bir şekilde oba yakınlarında bulunur. Kayı obasına kendisini Taryus olduğunu tüccarlık yaptığını söyler. Göktüğ Emir Saadettin’in yanına gelip papazdan aldığı zehri alıp Bahadır’ın Alpi Alkamış ile obadaki Esma’ya verdiğini söyleyince Emir Saadettin Bahadır’ın Alp’i ve Esmayı öldürme emri verir böylelikle işin arkasından Bahadır bey çıkarsa büyük bir savaş başlar.

Diriliş Ertuğrul 98. bölüm Resmi3

Bu da Sultan’ın kulağına giderse Ertuğrul beyin uç beyliğini alacağını düşünür. Titan obaya yaralı tüccar gibi girmiş yaralarını Artug bey tedavi ettirmiştir. Yani Komutan Titan ilk hedefine ulaşmıştır. Ertuğrul bey ise Tekfur Ares’e ziyarete geleceğini söyler. Ertuğrul bey bu ziyaretin arkasında alplerini sanki fetih edecekmiş gibi alplerine talimatlandırıp görevlendirir. Ertuğrul bey şanı ile Karacahisar kalesine girer. Bu arada komutan Titan ise Ertuğrul’un oğlu Gündüz’e çok yakındır. Titan Gündüz’e uydurduğu hikaye anlatır ve uçan kanatlı atı anlatır.

Diriliş Ertuğrul 98. bölüm Resmi4

Gündüz görmek istediğinde Titan kanatlı atın her zaman gözükmediğini, ortaya çıktığında haber vereceğini söyler. Titan böylelikle Gündüz‘ü kandırmış olur. Titan Gündüz’ü her an kaçırıp öldürebilecek bir hale gelir Turgut Alp ile Aslıhan Hatun evlenmiştir.

Diriliş Ertuğrul 98. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu