Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Detaylı Özeti #Emir Saadettin’in Sonu

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm de neler olacak? Diriliş Ertuğrul 13 Aralık’ta neler olacak? Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Fragmanı çıktı mı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Detaylı Özeti

Diriliş Ertuğrul 13 Aralık‘ta ekrana gelecek olan 99. bölümde; Bahadır bey Kendisini alpleri karşısında küçük düşürdüğü için aslı oyunun yeni başladığını söyleyip suçsuz yere eziyet gördüğü için cezasını devlet tarafından vermesini ister. Emir Saadettin ise canını son anda kurtardığı için atık daha dikkatli adım atmaya başlayacak. Artug beyin getirdiği ot, Sultanı zehirleyen otun da aynı kişi tarafından yapıldığını öğrenince geriye tek ihtimal kalıyor o da Emir Saadettin. Ertuğrul bey  tekfurdan şüphe duysa da asıl şüphelinin Emir Saadettin olduğunu, sultanı da zehirlediğine kanaat getirir ancak bunu delillendirmesi gerekir. sultan Alaaddin Keykubat da Emir Saadettin’e güvenmediği için en güvendiği adamına adım adım takip emri verir. Artık Emir Saadettin köşeye sıkışır. Hem Ertuğrul hemde sultanın takibine girer. Tekfur Ares ise boş durmayacak. Titanı ise Tekfur Ares’den gelecek Talimat ile Gündüz’ü kaçırma fırsatı arar. 

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Resmi1

Diriliş Ertuğrul 99. bölümde neler olacağını anlayabilmek adına bu hafta neler olmuştu Kısaca değinmek gerekirse Ertuğrul Bey karacahisar kalesini Feth etmeye giderken bir anda Aslıhan Hatun ve Turgut Alpin zehirlendiğini Duyar hemen olay yerine gider Turgutlu ve aslıhanı kurtarmak için elimden gelen her şeyi yaparız artık Bey zehirin çaresini bulmadan müdahale edemeyeceğini ve anti zehir oluşturamayacağını o yüzden bir an evvel zehri ve İçindeki maddeleri bilmesi gerektiğini Ertuğrul Bey söyler.

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Resmi

Ertuğrul Bey alpleri ile beraber Aslıhan hatunun otağını girip çıkanları ifadeye çağırır Aslıhan Hatun Geçen hafta söylediğimiz gibi durumu turgutalp den daha ağırdır Aslıhan hatunun sağ kolu Esma ile kırca’yı daha yakın takibi alıp sorguya çeker Esma korkudan şerbetten bahsedince zehri verenin Esma olduğunu anlar ama belli etmez bamsıya adım adım takip etme emrini verir Ertuğrul Bey makul şüpheliler arasında Bahadır Bey ve emir Sadettin vardır en yakınındaki Bahadır Bey den başlar.

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Resmi3

Bahadır Bey o Tuana çağırır Kayı ve Çavdar alpleri Bahadır Bey’e almak isterler ancak Bahadır beyin alpleri Buna müsaade etmeyince Kılıçlar çekilir ve Bahadır beyin alpleri etkisiz hale getirilir Bahadır Bey Ertuğrul Bey’in otağına  zorla getirilir. Ertuğrul Bey hem Kırca hatunu hem de Bahadır bey ifadesine aldıktan sonra Bahadır beyi mahkum çadırına götürmeleri emrini verir. Bamsı Esma’nın Bahadır beyin alpi ile buluşup altın verdikten sonra öldürünce Bamsi dayanamaz.

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Resmi2

Bahadır beyin alpinin karşısına çıkar. Onu etkisiz hale getirir ancak görmediği bir yerden gelen ok ile alp vurulur ve ölür. Bamsi alpi alıp obaya getirir. Tekfur Ares kendisine Ertuğrul’a karşı karşıya getirmemek için obaya gelir Turgut ve Aslıhan’a bu zehri yapabilecek tek bir kişinin olduğunu ve yaşadığı yeri Ertuğrul Bey söyler Emir Sadettin Geriye tek şahit bırakmamak için zehri yapan otacıyı öldürmesi için Göktuğ’a  talimat verir Göktuğ gerekeni yapıp Otacıyı öldürür.

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Resmi4

Ertuğrul Bey de mağaranın yerini bulur Ancak o çocuğu ölmüştür Artuk bey etrafı Biraz kontrol ettikten sonra kafası kesilmiş yılanı bulur ve bu yılandan anti zehir yapar. Artug bey Ertuğrul beye zehri tez vakitti götürmesini kendisi burada faydalı otları toplamak ister. Ertuğrul bey obaya gelir. Anti Zehri Turgu ile Aslıhan’a içirir . Artug bey otlar arasında sultanı zehirleyen otu da bulunca hemen obanın yolunu tutar.

 

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Fragmanı

Diriliş Ertuğrul 99. bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu