Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Aktemur Kim? Gerçek Adı Ne? Tarihte Aktemur Kimdir?

Çarşamba günlerinin vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul çok yakında beşinci sezonu ile ekranlara gelmeye başlayacak. Yeni sezon ilk tanıtımının ardından kadroya dahil olan yeni isimler her geçen gün netlik kazanmakta. Diriliş Aktemur karakteri de bu karakterlerden bir tanesi. Peki Diriliş Aktemur kimdir, tarihte Aktemur diye biri var mı neler yapmıştır nasıl biridir sorularının hemen ardından Diriliş Aktemur’un gerçek adı ve bilgileri ile sizleri aktaracağız.

Diriliş Aktemur Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Ekranların sevilen dizisi Diriliş yeni sezonda da adından söz ettirmeye devam edecek. Beşinci sezona merhaba diyecek olan dizide on yıllık bir zaman atlaması söz konusu.

Gündüz Alp, Savcı Alp büyümüş olarak karşımıza çıkarken Osman Gazi’nin de on yaşlarındaki hallerine şahit olacağız. Halime Hatun’un yerine ona ikizi kadar benzeyen Hande Soral’ın canlandıracağı karakter gelecek. Ertuğrul Bey’in gönlünü kaptıracağı bu kadını ilk gördüğü anda aklına herkes gibi Halime Hatun gelecek.

Bu benzerlik bakalım dizide nasıl bir rüzgar estirecek birlikte izleyeceğiz. Diziye yeni katılan karakterlerden bir tanesi de Aktemur karakteri. Bu soruyu cevaplamak adına tarihi bilgilere baktığımızda Aktemur adlı birinin olduğuna dair bilgiler malesef ki bulunmuyor. Ancak dizinin bu sezonda adından söz ettirecek bir karakteri olarak diziye dahil olduğunu düşündüğümüz bir karakter olduğunu belirtmeden geçmek istemedik. Ertuğrul bey ile girdiği bir savaşta aldığı kılıç darbesi ile ölerek diziye veda etti. 

Diriliş Ertuğrul Aktemur’un gerçek adı Kayra Şenocak. Son olarak Kanal D ekranlarının geçtiğimiz sezon en beğenilen dizilerinden biri olan İsimsizler adlı dizide rol almış olan Kayra Şenocak’ı yakından tanıyalım. İsimsizler Oyuncu Kadrosu Kudret ResmiBaşarılı oyuncu, 1968 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Aslen Karadenizli olan oyuncu 1998 yılında Aynalı Tahir dizisiyle ekranlara merhaba demiştir.

1999 yılında ise Tv ekranlarının sevilen bir programı olan Şans Kapıyı Çalınca adlı programda Seray Sever ile sunuculuk yapmıştır. Yağmurdan Sonra, Kapıda Biri Mi Var?, Doludizgin Yıllar adlı dizilerde rol alan oyuncu daha sonra 2014 yılında Abbas’ın Melekleri adlı filmde rol almıştır. Yine aynı sene TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Filinta’da Hasan karakterine hayat vermiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

  1. Söğüt e gidip Ertuğrul gaziyi ziyaret ederseniz yanındaki mezarlıktaki mezar taşlarından birinde adını görebilirsiniz. Mezarlıkta adı Aktimur diye yazılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu