Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Alıncak Kim? Alıncak Karakterini Kim Canlandırıyor? En Son Oynadığı Dizi Ve Filmler

Diriliş Ertuğrul 134. bölümü ile TRT 1 ekranlarına 6 Şubat 2019 Çarşamba günü öğrencilerin sömestr tatili dönüşü, sıcacık evlerimize konuk oldu. Genel de dizinin sezon başında reklam amacı ile popüler oyuncuları kadrosuna katan dizilerin aksine, diriliş dizisinde her bölüm birbirinden değerli oyuncuları kadrosuna katmaya devam ediyor.  Diriliş Ertuğrul Alıncak olarak karşımıza çıkan oyuncu diriliş kadrosuna bölüm oyuncusu olarak katıldı. 

Bir çok yerde, Diriliş yeni gelen oyuncu geldi diye sıcak haber olarak duyurulsa da bu haberi aslında duyurulması ve oyuncunun katılacağı 20 Ocak tarihinde netleşmişti. Tabi hangi karakterle geldiğini netleştiremediğimiz için habercilik gereği yayımlamadık. Şimdi oyucunun karakteri hakkında %100 bilgi elde ettik ve sizlere de en doğru bilgiyi verebilmek için bu sayfayı oluşturduk.

İsterseniz Diriliş Alıncak karakterinin geliş sebebinden biraz bahsedelim. Hatırlarsanız bu sezon başında 10 yıl zamanı ilerlemiş bir halde karşımıza çıkınca, Moğol komutan Noyan da zaman ilerlemesinden dolayı Hülagü Han tarafından kendi emirlerine karşı geliyor iddiası ile asılmıştı. Hal böyle olunca dizide eksik olan Moğol cephesini temsilen bu role en uygun karakter olacak Diriliş dizisi Alıncak katıldı.

Diriliş Alıncak Kim? Moğolların Komutanı Alıncak’in Gerçek Adı Ne?

Diriliş Ertuğrul dizisinin 134 bölümünde kadroya yeni katılan Alıncak karakteri oldukça acımasız bir komutanı canlandıracak. Ertuğrul bey, gerek içeride gerek ise dışarıda mücadele ederken, bir de karşısına güçlü Moğol komutanı Alıncak karşısına çıkınca, işleri daha da zorlaşarak. Ancak Ertuğrul bey sadece kılıcı ile değil, aklı ile de savaş edip, düşmanlarını alt etmeyi çok iyi bilen Kayı beyi, Moğol komutanına karşı ilk başta aklını kullanacaktır.Diriliş Ertuğrul Alıncak Resmi

Diriliş Ertuğrul Alıncak ile Kayı beyi her ne kadar karşılaşmak istemese de bu iki güçlü komutan, askerleri ile birlikte karşılaşacaklar. Bakalım o zaman Kayı beyi nasıl mücadele edecek. Bu arada Noyan gibi psikopat bir kişiliği canlandıracak karakter ise oldukça dikkat çekecek. Noyan’ın 10 kat belalı bir kişilik olan Alıncak Diriliş Ertuğrul kadrosunda, gayet bu role uygun diyebilirim. Şimdi Alıncak karakterini canlandıran usta oyucunun gerçek adını ve daha önce yer aldığı dizi ve filmleri açıklayalım. 17 Nisan 2019 Günü ekrana gelen bölüm de Ertuğrul bey kılıç darbesi ile Alıncak karakterini öldürdü. 

Diriliş Ertuğrul Alıncak’in Gerçek Adı Ve Oynadığı Diziler

Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezon 134. bölümünde Alıncak olarak kadroya dahil olan oyuncunun gerçek adı Engin Benli‘dir. Kendisini aslında bir çok diziden tanısak da akıllarda “Kanıt”  dizisindeki “Orhan başkomiser” rolü ile çok beğeni topladı. Usta oyuncu Ocak 1970 yılında İzmir’de hayata gözlerini açmıştır. Kova burcu olan Engin Benli, oyunculuk üzerine eğitimini “Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet konservatuvarı oyunculuk” bölümünden mezun olmuştur. Savaşçı Kuzgun Resmi 1İlk kez kamera karşısına, 2004 yılında yayınlanan Büyük buluşma dizisinde ekran karşısına çıkmıştır. 2006 yılında ise sinema filmi olan “Polis” filminde “Volkan” karakterine hayat vermiştir. Sonrasında “Arka Sokaklar” dizisinin setinin tozunu yutmuştur. Daha sonra 2007 yılında yayınlanan “Gazi” adlı dizide konuk oyuncu olma başarısını göstermiştir. 2010 yılına gelindiğinde, belkide bir çoğumuzun oyuncuyu burada tanıdığı “Kanıt” adlı dizide “Başkomiser Orhan” karakterine hayat vermişti.

Yıldızının parlaması ve ülke çapında tanınan bir oyuncu olması burada geçirdiği 4 sezonun büyük etkisi oldu. Buradaki rolü iyi olsa da “Payraz Karayel” adlı dizisindeki “Zafer” rolü ile kötü karakteri de başarı ile canlandırmıştır.  “Adı Efsane” adlı dizide “Sinan” karakterine hayat veren Engin bey, son olarak Fox TV ekranlarının sevilen askeriye dizisi, “Savaşçı” dizisinde uluslararası bir terörist olan Kuzgun karakterine hayat vermişti. Ayrıca Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan “Koca Koca Yalanlar” dizisinde “Erdem” rolü ile bölüm oyuncusu olarak katılmıştı. Tabi bunun dışında bir çok projede yer aldı. Bunların tamamını altta bulunan tabloda verdik. 

Engin Benli’nin Yer Aldığı Projeler

2018 Koca Koca Yalanlar Erdem
2017 Savaşçı Kuzgun
2017 Adı Efsane Sinan
2016 Yağmurlarda Yıkansam Yılmaz
2016 Muhteşem Yüzyıl Kösem Sinan
2015 Son Mektup Fuat
2015 Göç Zamanı Artem
2015 Poyraz Karayel Zafer
2014 Her Sevda Bir Veda  
2014 Göklerdekiler Ekrem

2014 yılında sonra ise yer aldığı birbirinden değerli projelerde yer adlı. Bence adını duyurmasında çok önemli olduğunu düşündüğüm Engin Başkomiser karakterini de 2010-2012 yılları arasında TV ekranlarda yayınlanan “Kanıt” isimli dizi ile oldu. Şimdi Engin Benli’nin 2014 öncesinde yer aldığı projelere bakalım.

2012 Göç Artem
2010 Kırık Midyeler Cevat
2009 Arka Sokaklar Necmi
2008 Gazi Konuk Oyuncu
2007 Ulak Konuk Oyuncu
2006 Polis Volkan

Şimdi Sizleri Engin Benli’nin son zamanlarda yer aldığı en önemli dizi olan Savaşçı isimli diziden bir kaç kare ile sizleri baş başla bırakıyorum.

Diriliş Ertuğrul Alıncak Savaşçı Kadrosundaki Görüntüsü

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu