Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Almıla Kimdir? Oyuncunun Gerçek Adı Ne?

2 Mayıs Diriliş Ertuğrul 166. bölümünde yayınlanan bölümde diziye bir birinden farkı oyuncular dahil olmaya devam ediyor. Son olarak diziye dahil olan  Diriliş Ertulrul Almıla kim olduğu daha önce hangi dizilerde rol aldığı merak konusu oldu. Bizde kısa bir araştırma yaptık.

Diriliş Ertuğrul Almıla Kim?

Diriliş Ertuğrul Almıla kim? Diriliş Ertuğrul dizisinin 2 Mayıs da yayınlanan 116. bölüm heyecan ve merakla başladı. Ertuğrul bey Emir Saadettin’in kellesini aldığını Gıyaseddin Keyhüsrev’e söyleyip ortalık durulduktan sonra Savaş olmadan Söğüt bölgesine göçeceğini söyler. Aradan altı ay geçmesine rağmen Ertuğrul bey Tekfur kritos’un Haçlı ordusundan birlik istediğini bildiği için oradan gelecek sonuca göre hareket edeceği için taşınma işlerini biraz ertelemiş, böylelikle halk savaşmadan yeni otlaklarına kan dökülmeden kavuşmasını istemiştir. Altı ay boyunca problem oldan her şey rayına oturmuş ilerlerken Hanlı Pazara belalı tiplerin gelmesi, başlarında ise bir kadın kabadayı bir şekilde esnaflardan deri satan esnafın mallarını yere atıp çiğnemesi dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Esnaf malına yapılan hakareti kabul etmeyip kendisini Almıla olarak kadına el kaldırmak istese de savaşçı olan Almıla esnafı ve yardımcısını kolayca alt etmeyi başarır.

Diriliş Ertuğrul Almıla kim

Çıkan kargaşanın haberini alan Ertuğrul bey olay yerine geldiğinde kadından ne istediğini sorar. Kadın Hanlı Pazar da esnaf olarak deri satan kişinin sahtekar olduğunu delilleri bile kanıtlayınca Ertuğrul bey Ayetlerle cevap verip sahtekar esnafı pazarından kovar. Almıla’yı da aynı dükkana esnaf yapar. Almıla işsize iş vereceğini deri tabakanesi kuracağını söyleyip Ertuğrul beyi ikana ettiğini düşünse de Ertuğrul bey Artuğ beye bu kadından gözlerini ayırma diyerek güvenmediğini belirtmiş oldu. Almıla ise Hanlı Pazara gelen kervana baskın yapan eşkıyaları ekibi ile bertaraf eder.  Ertuğrul beye kendisini Almıla olarak tanıtan ama ismi Alangoya olan kişi Noyan’ın kardeşidir. Türkleri çok iyi tanıyon Noyan, Almıla ismi Türklere özgü savaşçı bir kadınlara verilen ismi kullanmıştır. Eynace kardeşi gibi tanıttığı ama kardeşi değil ağabeyi Noyan’ın en iyi  adamı olan ilk olarka Eynece adı ile tanıttığı[pembebuton] Diriliş Ertuğrul Megren kim[/pembebuton] olduğunu merak ediyorsanız tıklayınız.

Diriliş Ertuğrul Almıla’nın Gerçek Adı Ne? 

Diriliş Ertuğrul dizine dahil diriliş Almıla karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Gönül Nagiyeva. 1982, Bakü doğumlu olan Azeri oyuncu Azarbeycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kamu Yönetimi mezunudur. Ancak eğitim aldığı alanda kariyerine devam etmek istemedi ve oyunculuk üzerine eğitim aldı. Oyuncu, mezuniyetin ardından Azerbaycan’ın meşhur kanalı Azad Azarbeycan Tv ekranlarında sunucu olarak işe başladı. 2016 senesi itibariyle İstanbul’a gelen oyuncu burada oyunculuk eğitimlerine devam etti. Aramızda, Terk Edilmiş, Kidnapper adlı yapımlarda yer alan oyuncu son olarak  adlı sinema filminde rol aldı. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu