Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Bahadır Bey Kimdir? Bahadır Beyi Kim Canlandırıyor?

“Mehmet Bozdağ” senaryosunu kaleme aldığı, yapımcılığını “Tekden film” tarafından yapıldığı, yönetmen makamında  Metin Günay’ın olduğu Diriliş Ertuğrul  adlı dizi 4. Sezonunda diziye yeni isimler dahil oldu.

Diriliş Ertuğrul Bahadır bey Resmi3

Diriliş Ertuğrul Bahadır Bey Kim?

Diriliş Ertuğrul 14 Haziran 2016 Çarşamba günü 91. Bölüm ile çekimlerine ara vermişti.   4. Sezon 92. Bölüm  25 Ekim Çarşamba günü hasret sona eriyor. Her dizinin doğasında olduğu gibi diziden ayrılan oyuncular olacağı gibi dizi kadrosuna katılanlarda olacak. Peki Bu sezon katılan Bahadır bey nasıl biridir? Bahadır bey Çavdar obasının soyundandır. Abi Candar bey ile fikir uyuşmazlığı ta eskilere dayanır. Candar bey yeni topraklar fethetmek derdinde idi hatta bir ara Ertuğrul benim hayalim olanı gerçekleştiriyor diye kıskanmıştı. Aynen dediği gibi Candar bey batıda yeni toprakların peşinde koşup yeni otlaklara hakim olmak isteyen biri idi.

Diriliş Ertuğrul dizisi Bahadır Bey Resmi

Kardeşi Bahadır bey ise kuş gibi konar göçer şeklinde bir hayatı benimsemeyen sahip olduğu otlakları korumanın peşinde olan ve yeni yer derdine girmeyen asıl savaşın ata toprağını korumak olduğunu düşünen biridir. Bahadır bey ve kendi gibi düşüneneler ile abi Candar beyden ayrılmış ata toprağında kalmıştır. Bahadır bey ayakta ayakta durmak için önce güvenliğe önem vermiş bu yüzden Alp yetiştirmiştir. Türkmen obalarında Bahadır beyin Alpları ün yapmış hatta sultanın kulağına kadar gitmiştir. Sultan ise seferlerinde Bahadır beyin Alpları ile savaşlara girmiştir. Bu savaşlarda gelip gelseler de çok alp kaybetmişlerdir. Üstüne Eyyubi ve Moğol belası musallat olunca tüm erleri bu düşman ile mücadele etmiş ve geriye obasında çok az insan kalmıştır.

Diriliş Ertuğrul Bahadır Beyi Kim Canlandırıyor?

Trt 1 ekranlarında 25 Ekimde 4. Sezonunun ilk bölümünde diziye dahil olan Bahadır beyi canlandıran kişi Ertuğrul Postoğlu’dur. Ertuğrul Postoğlu Malatyalıdır.  Aslında kendisini yakından tanıyoruz. Ertuğrul bek yaklaşık 22 senedir kanad de çalışan ve reklam sesi olan ses tonu olarak Mehmet Ali Erbil’e benzeyen kişidir. Kanal D den evvelde seslendirme piyasasında 9 sene faaliyet gösterdiğini dile getirdi. Ertuğrul’un babası öğretmen annesi ise Kimya dalında uzmandır.

Diriliş Ertuğrul dizisi Bahadır Bey Resmi1

 

Baba memur olunca yol İstanbul’a çıkar .Ertuğrul da burada büyür. Lise Eğitimini “Kabataş Lisesinde” alır. Pazarlama hatta hammallık bile yapar. Bir gün boş boş arkadaşları ile takılırken taklit ve ses tonu çok oturaklı olduğunu bu sesini kullanmasını söylerler. Ertuğrul o vakte kadar belkide aklına gelmemiş olan fikri hayata koyar ve artık geçimini seslendirmeden kazanmaya başlar. Aynı zamanda tiyatro ile de haşir neşir olan Ertuğrul, halen aktif bir tiyatro oyuncusudur. Ertuğrul toplumda “paramparça” adlı dizideki rolü ile ünlenmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu