Diriliş Ertuğrul Bamsı’nın Kızı Aslıhan Kim? Gerçek İsmi Ne? Hangi Dizide Oynadı? Bamsı Neden Kızına Aslıhan İsmini Koydu?

Diriliş Ertuğrul beşinci sezonuna merhaba derken yeni oyuncuları da kadrosuna katarak hikaye kaldığı yerden 10 yıl sonra bizlere anlatmaya başladı. Bu yazımızda Bamsı’nın kızı Aslıhan kim olduğunu? Hangi küçük oyuncunun canlandırdığını? Yani Diriliş Aslıhan’ın gerçek adı ve daha önce hangi dizi veya filmlerde oynadığını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere dizi 6 Haziran 2018 tarihinde 4. sezonu noktalarken Hafsa hatun hamile idi. Yeni sezon 10 yıl sonra olan olayları anlatmaya başladığı için yani zaman atlaması olduğu için Hafsa hatun hem Aslıhan’ı hem de Aybars’ı dünyaya getirmiş. Bamsı kızı Aslına’ı tam bir savaşçı gibi yetişmesi için ona kılıç tutmayı ve kendisini korumayı öğretmiştir. Ayrıca Bamsı neden kızına Aslıhan ismin koydu? Hatırlıyor musunuz? İşte bu soruların cevapları alt paragraf da sizleri bekliyor.

Diriliş Bamsı’nın Kızı Aslıhan Kim? Nasıl Bir Karakter?

5. Sezonu ile geçtiğimiz sezon elinden alınan reyting tahtını bu sene ilk bölümü ile yeniden almayı ve rakiplerine oldukça iyi fark atmayı başardı. Bu konumunu koruyabilecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz deyip, diziye yeni gelen oyuncular arasında oldukça fazla küçük oyucunun olduğunu fark etmişinizdir. Tüm bu soruları açıklamadan önce Bamsının oğlu Diriliş Aybars karakterini canlandıran oyuncu kim olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Bu sezon geçiş sezonu olacak ve yeni sezonda yani 2019 – 2020 yılında diriliş Osmanlı yada Osman’ın yolu adı altında Diriliş Ertuğrul devam edeceği için gelecek sezonun da bir nevi alt yapı çalışması olarak değerlendirebiliriz. Bu sezon dikkatleri üzerine çekecek çocuk oyunculardan biri olan ve Diriliş Ertuğrul Bamsı’nın kızı Aslıhan rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran genç oyuncunun oynayacağı Diriliş Aslıhan rolü yani karakteri nasıl biri olduğunu ve Bamsı neden çocuğuna bu ismi verdiğini açıklayalım.

Bamsının kızı Aslıhan, akıllı ve pratik bir zekasının yanı sıra kılıç kullanmayı bilen ve savaşçı olarak yetiştirilen birisidir. Bamsı neden kızına Aslıhan ismini koyduğuna gelince en yakın kılıç dostu olan Turgut’un ölen eşinin isminin Aslıhan olması ve Bamsı bu konuda Turgut’a söz vermesinden dolayı Aslıhan ismini koymuştur. Turgut ise kaderi ölen eşime benzemesin şeklinde dua etmiştir. 

Bamsı’nın Kızı Aslıhan’ın Gerçek Adı…

Her yeni sezon da yeni oyuncuların diziye katılması ile hikaye de heyecan artarak devam ediyor. Bu sene Diriliş Oyuncu kadrosuna çocuk oyuncuları fazlaca gelmiş olmasının sebebinin gelecek sene diriliş Osmanlıya bir nevi hazırlık babında bir sezon geçeceğinin göstergesi olduğunu görmüş olduk. Bu sene gelen yeni çocuk oyuncular arasında diriliş Bamsı’nın kızı Aslıhan olarak karşımıza çıkan oyuncunun gerçek ismi Çağla Naz Kargı’dır.Diriliş Bamsı'nın Kızı Aslıhan (Çağla Naz Kargı) Resim 1

Temmuz 2005 yılında hayata gözlerini İstanbul da açan küçük oyuncu şu an 13 yaşındadır. Halen ilköğretim eğitimini yapmakta olan Çağla Naz Kargı Yengeç burcudur. Çağla Naz Kargı ismini ilk kez “Adı Efsane” dizisinde “Emine” karakterine duyurmuştur. Genç oyuncuya çıktığı bu yolda ve Bamsı’nın kızı Aslıhan rolünde başarılar dilerken Bamsı kızı ile oğlu Aybars’a kılıç dersi verirken halini bir kez daha hatırlayalım.

Bamsının Kızı Aslıhan‘ın Kılıç Kullanmadı Mahareti

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın