Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Dizisi 4. Sezonunda Bitecek Mi?

Bir çok kişinin merak ettiği Diriliş dizisi 4. sezonda bitecek mi? sorusunu bu haberimizde detaylı olarak açıklamaya çalıştık.

“Mehmet Bozdağ” senaryosunu kaleme aldığı, yapımcılığını “Tekden film” tarafından yapıldığı, yönetmen makamında  Metin Günay’ın olduğu Diriliş Ertuğrul  adlı dizi 4. Sezonu ile bitecek mi? İşte bu soruların cevabı..

Diriliş Ertuğrul 4. Sezonunda Bitecek Mi?

Diriliş Ertuğrul adlı dizi yayına girdiği günden itibaren reyting rekorları kırmış her hafta bu geleneğini devam ettirmeyi başarabilmiştir. 4. Sezonunda da neredeyse rakiplerini ikiye katlayan bir reytin başarısı elde eden  diriliş Ertuğrul adlı dizinin senaristi Mehmet Bozdağ Hürriyet’te köşe yazarı olan Cengiz Semercioğluna konuştu. Bu konuşmanın özünden bahsetmek gerekirse Mehmet Bozdağ aslında Diriliş Ertuğrul adlı diziyi 3. Sezonu ile noktalamak isterken izleyicilerin tepkisine kulak verip 4. Sezonuna karar verdiklerini dile getirdi.

Diriliş Ertuğrul’dan sonra Diriliş Osmanlı adında projesi olduğunu dile getirirken bizler Mehmet beyin söylediklerinden Buradan şunu çıkarabiliriz. Ertuğrul bey bu sezon hayatını kaybedecek. Oğlu Osman bey serpilip genç bir delikanlı olarak bitecek anlaşılan. Mehmet bey ayrıca Diriliş Ertuğrul adlı dizinin muhtemelen final bölümünü sinemada izleyeceğiz.

 

Diriliş Ertuğrul Dizi iftv Resmi 1

Sinema filminin bitişinde Diriliş Osmanlı’dan bir sahne ile tahminim Karacahisar Kalesini Feth eden bir sahne ile son bulabilir. Mehmet bey Diriliş Ertuğrul adlı diziden daha zor bir dizi olan ve çekimlerine yakın zamanda başlanılan Küt’ül Amare adlı dizinin aslında ilk aşamada film olarak planlandığını ancak Hain darbe derişiminden sonra kanal yetkilileri ile görüşülüp diziye çevirdiklerini dile getirdi.

Mehmet beyin Diriliş Ertuğrul adlı diziyi bitirme kararının arkasında yatan ince bir fikir olduğu görünce etkilendim. Mehmet bey dizi o kadar reyting de alsa diziyi yerinde ve suyunu çıkarmadan bırakılmasını söylemesi çok yerinde bir düşünce kendisini tebrik ederim. Mehmet beyin bu davranışı umarım diğer senaristlere örnek olur.(tüm senaristleri kasdetmiyorum).

 

Diriliş Ertuğrul dizi Resmi

Diriliş Ertuğrul adlı dizinin bitiyor olması bir çok kişinin morali bozulsa da Mehmet bey bu işi biliyor. Eminim Küt’ül Amare adlı dizide daha fazla başarı sağlayacağından hiç şüphem yok kendisine ve ekibine dizicenter olarak başarılar dileriz. Ayrıcaca mehmet beyin yeni dizisi Küt’ül Amare’nin kadro ve karakterini yakın zamanda sitemize ekleyeceğiz

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu