Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Dragos Kim? (Rum Komutan) Hangi Oyuncu Canlandırıyor? Gerçek Adı Ve Oynadığı Diziler

Tekden yapım imzalı ve TRT 1’in en popüler dizisi olan Diriliş Ertuğrul 5 sezon 2018 – 2019 sezonuna bomba gibi hazırlanıyor  ve 7 Kasım 2018 tarihinde 5. sezonuna startı verecek. Her yeni sezonda olduğu gibi 5. sezonda da  Diriliş oyuncuları yeni gelen isimlerle de adından sıkça söz ettirecek.

Bu yazımızda Rum komutan olarak Diriliş Dragos olarak izleyeceğimiz oyuncu hakkında konuşacağız. Önce Diriliş Ertuğrul Dragos karakteri nasıl biri olduğunu daha soran Diriliş Rum komutan Dragos‘un gerçek adı ne olduğundan bahsedeceğiz. Sakın bizden ayrılmayın.

Diriliş Ertuğrul Komutan Dragos Kim?

Selçuklu devletinin Ertuğrul beye verdiği Söğüt yaylağında obası ile birlikte göç eden uç beyi Ertuğrul’u sinsi ve bir o kadar gizli düşmanlar beklemektedir. Ertuğrul bey her ne kadar Bizans ile sulh anlaşması yapsa da Bizans’a bağlı Rum komutan Dragos ekibi ile birlikte, Türkleri sınır topraklardan kovmak için anlar gibi giyinip aralarında olup bitenden haberdar olmak ister. Bu arada KAyı obasına Kilise de çalışan Zangoç olarak tanıtmıştır.

Ertuğrul beyin hamlelerini içeriden haber almak için oldukça etkili bir yöntem ile Diriliş Ertuğrul Dragos karakteri ile bizleri oldukça sinir edecek ve Ertuğrul beyi oldukça zorlayacak bir düşman ile karşılaşacak. Bunlar da yetmez gibi Selçuklu devleti adına deyip vergi isteyenlere karşı hakkını yedirmek istemeyen Ertuğrul bey hem içeriden hem de dışarıdan gelen olaylara karşı koymaya çalışacak.

Diriliş Dragos Rum Tarihinde Var Mı?

Yaptığımız araştırmalar neticesinde Rum tarihinde cesur ve savaşçılara verilen isimler arasına en güçlü olanlara verilen isimlerden olduğunu ancak yaşamış Rum komutan Dragos adında bir isme ulaşamadık. Yakın isimler olsa da birebir isim ile ilgi bir kayıta ulaşamadık. Ancak benzer özellikte mutlaka bir girişim olmuş olabileceğini de unutmamak gerek ve senarist Mehmet bey gayet mantıklı bir düşman oluşturmuş. 

Komutan Dragos Diriliş Ertuğrul da Neler Yapacak?

Tarihler tekerrürden ibarettir sözünü çoğumuz duymuşuzdur. Geçtiğimiz sezon komutan Titan kendisini kamufle edip Kayı obasına yerleşmiş ve bir çok alpin ölümüne neden olmuştu. [mavibuton]Diriliş Titan[/mavibuton] kimdi hatırlamak isterseniz mavi butona basıp ulaşabilirsiniz.

Kendisini bakıma muhtaç yaralı bir tüccar gibi tanıtıp obaya sızan hain, oldukça fazla bilgi ile zamanın tekfuruna çok önemli bilgiler sunmuştu. Muhtemelen bu sezonda bu tip olayları, Diriliş Dragos karakteri yapacaktır. Dragos aldığı bilgileri, dışarıdaki adamlarına ve Rum imparatoruna an ve an aktarıp Rum imparatoru da sınırı komşusu olan Kayı obasını en zayıf anında vurmak için zaman kollayacaktır.

Bakalım Ertuğrul beyin kıvrak zekası Diriliş Komutan Dragos karakterini alt edebilecek mi? Hep birlikte izleyip göreceğiz. Diriliş Ertuğrul Komutan Dragos karakterine hayat verecek oyuncu kim hadi bir de onu bakalım. Onca zaman Zangoç olarak Ertuğrul beyi ve Söğüt halkını kandıran Dragos yeni bir hamle yapmak üzere iken Ertuğrul bey maskesini düşürmeyi 17 Nisan 2019 tarihinde ekrana gelecek olan bölüm de başardı. Yakın zamanda Ertuğrul bey Dragos’un kellesini almayı başaracak. 

Diriliş Ertuğrul Dragos Karakterinin Gerçek İsmi

Dizinin 5. sezonunda Diriliş oyuncu kadrosuna yeni katılan isim olan ve komutan Dragos karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı İlker Aksum’dur. Isparta’da 1971 senesinde hayata gözlerini açan başarılı oyuncu, ikiz kardeşi vardır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu, Antalya Devlet Tiyatrosunda görev yapmaya başlamıştır.

Antalya Devlet Tiyatrosunun ardından İstanbul Devlet Tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır. “Sır Dosyası” adlı dizide rol alan oyuncuyu, sinema perdesinde izlediğimiz ilk film ise “Küçük Kıyamet” olmuştur. Bu filmdeki başarısı ile göz dolduran oyuncu, ödüle layık görülmüştür. Oyunculuk dışında sunuculukta da yeteneğini sergilediği “Birimiz İkimiz İçin” adlı programda başarısına başarı katmıştır.Diriliş Ertuğrul Dragon (İlker Aksum) resmi 2

“Bizim Büyük Çaresizliğimiz”, “Çarli” ve “Kara Yılan” adlı yapımlarda yer alan oyuncunun adını en çok duyduğumuz dizilerden biri de hiç kuşkusuz “Yabancı Damat” dizisi olmuştur. Bu dizide Ruşen karakteri ile kendini sevdiren oyuncu Kötü Yol, 20 Dakika, Mutlu Aile Defteri, Çilek, Yeşil Deniz adlı yapımlarda yer almıştır.

Diriliş Ertuğrul Dragos’un Katıldığı Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu