Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Göktuğ Kimdir? Göktuğ’u Kim Canlandırıyor?

Diriliş Ertuğrul 4. Sezonda kadroya yeni isimler dahil oluyor. Bunlardan Bahadır bey, Sancar bey, Karaca Hatun ve son olarak Göktuğ dizinin kadrosuna dahil oldu. [pembebuton]BAHADIR[/pembebuton], [saributon]SANCAR[/saributon] ve [mavibuton]KARACA HATUN[/mavibuton]’u ve [pembebuton]MARYA’YI[/pembebuton] tanıtmıştık. Şimdi ise Göktuğ’u tanıtacağız.

Diriliş Ertuğrul Göktuğ Arda Öziri Resmi

Diriliş Ertuğrul Göktuğ Kimdir?

 

Göktuğ, Diriliş Ertuğrul adlı dizinin 92. Bölümünde Emir Saadettin Köpek’in yayında bulunan askerdir. Göktuğ Emir Saadettin Köpek’in aynı zamanda koruma ordusunun başında bulunan rütbeli bir askerdir. Emir Saadettin Köpek sarayda yaptığı gizli ve Sultana karşı yürüttüğü her türlü faaliyetlerini çok güvendiği Göktuğ aracılığı ile yaptırmaktadır.

Diriliş Ertuğrul Göktuğ Arda Öziri Resmi3

 

Göktuğ ise  Emir saadettinden aldığı talimatları düşünme gereği bile duymadan yerine getiren acımasız bir askerdir. Göktuğ sadece sultana karşı değil, Ertuğrul beye karşı Emir Saadettin’in yürüttüğü her türlü kirli işlerini yapmaktadır. Göktuğ ilerleyen bölümde Emir Saadettin Köpek’in bir çok kez hayatını kurtaracak.

 

Diriliş Ertuğrul Göktuğ’u Kim Canlandırıyor?

Diriliş Ertuğrul adlı dizinin 4. sezonunda Emir Saadettin Köpek’in en sadık askeri ve korumasını canlandıran Arda Öziri ‘ dir. Eylül 1978 senesinde İzmir’de hayata gözlerini açan Arda şu an 39 yaşındadır. Arda Öziri başak burcudur ve burcunun bazı özelliklerini taşımaktadır.  Arda kendisini oyunculuk alanında geliştirmek ve bu sektörde olmak için “Dokuzeylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü” nü başarı ile tamamlar. Üniversite biter bitmez 1997 yılı yapımı olan “Ruhsar” adlı dizide konuk oyuncusu oldu.

Diriliş Ertuğrul Göktuğ Arda Öziri Resmi2

 

Burada performansı çok beğenildi. Arda’nın yıldızının parlamasında üç önemli dizi var. Bunlar sıra ile 2000 yılı yapımı olan “Yedi Numara” adlı dizideki “adalet” karakteri ve 2002 yılı yapımı olan “Asmalı Konak” adlı dizideki “Haluk” karakteri  ve son olarak “Kınalı kar” adlı dizideki karakterler Arda’nın yıldızının parlamasında km taşlarından olmuştur. Arda “Diriliş Ertuğrul” adlı diziye dahil olmadan evvel 2015 yılı yapımı “Aşkın Bedeli” adlı dizide “Poyraz haznedar” adlı karaktere hayat veriyordu.

Arda Öziri Fotoğrafları

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu