Diriliş Ertuğrul IFTV (Uluslararası Flim Ve Televizyon Fuarı )’na Katılacak

Küreselleşen dünyamızda artık bölgesel medya olgusu git gide azalıyor. Dizi ve Filmlerde artık kendi ülkesinde değil başka başka bir çok ulusa bazan aynı gün içresinde bazen de uyarlayarak bir çok ulusa ulaşıyor. Hal böyle iken kendi dizilerimizin de bölgesel çapta kalması düşünülemez.

Diriliş Ertuğrul IFTV Katılacak

Uluslararası Film ve Televizyon Fuarı da bu yıl bir yenisini daha düzenleyeceği şu günlerde dizi ve filmlerimizin uluslararası platformda adını duyurması, Ülke turizmi ve ekonomisi açısından çok önemli. Bunun en büyük örneğini de geçtiğimiz yıllarda yayınlanan Aşk-ı Memnu adlı dizi Arap ülkelerinde yayınlanmış ülkemize gelen Arap turist sayısında bir hayli artış olduğu gibi boğaz kenarındaki satılık lüks Villalarında bir bir arap şeyhlerine satıldığı haberi gündemde bir hayli yer etmişti. Sektöre sadece dar kapsamda bakmamak gerek. Yapılan bir diz ve Film sadece Tv. ekranlarında kalmadığı izlenen kitlenin bilinç altına bir çok mesaj gönderdiği açık. Dizi ve Film Sektörü ve Hükümet politikası ile uyumlu yapımlar geldikçe ülke ekonomisi canlanacağı, gerek ülkeye gelen turizm sayısı ile gerekse konut satışları gerekse ülke adına marka oluşturmada önemli bir faktördür.

Diriliş Ertuğrul Adlı dizi bir çok reyting sıralamasında adından sıkça söz ettirmiş ve ilk sıralarda almayı başarabilmiş, Ülkemiz adına çok önemli projelerden bir tanesidir. IFTV fuarına katılacak olması yapım adına önemli iken hem de ülkemiz adına önemlidir. Gelen yabancı konuklar belki adına daha önce hiç duymadığı diz hakkında ilk ağızdan bilgi alma fırsatı da olacak. Hatta dizinin başrol oyuncuları ile sohbet etme fırsatı olacak. Bu sayede Diriliş Ertuğrul adlı dizi adını duyurmuş ve bir çok ülkede yayınlanmasına olanak sağlamış olacak.

IFTV fuar ve forum bir arada olacak. Türkiye’den çok önemli isimler katılacağı gibi dünya’dan çok önemli yapımcı firmalar ve yapımcılar katılacağı gibi dizi ve film sektöründe adını duyurmuş isimler da katılacak. Diriliş Ertuğrul’un Başlama Tarihi ile detaylar ve yeni sezon Tüyoları için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın