Diriliş Ertuğrul İlbilge Kim? Diriliş İlbilge Karakterini Kim Canlandırıyor? En Son Hangi Dizide Oynadı

Diriliş Ertuğrul 5. sezona bu gün startını verecek. Doğal olarak her sezon başında birden fazla oyuncular diriliş Ertuğrul oyuncu kadrosuna dahil oluyor. Bu sezonda Ertuğrul beyin hatunu Diriliş Ertuğrul İlbilge karakteri olacak. Şimdi sizleri daha fazla meraklandırmadan Diriliş İlbilge kim? Gerçek de böyle biri yaşamış mı? Hepsini ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul dizisi 7 Kasım Çarşamba günü 5. sezonu ile ekrana gelecek. Yeni sezonda diriliş Ertuğrul oyuncuları arasına birden çok isimleri dahil etti. Bunlardan biri olan, Diriliş İlbilge kim nasıl bir karakter ile karşımıza çıkacağını ve Diriliş Ertuğrul İlbilge’nin gerçek adı ve bilgileri de yazımızda sizlerle paylaşılmıştır. Bu arada Diriliş Ertuğrul yeni gelen oyuncular kim olduğunu tek başlıkta görmek için tıklayınız.

Diriliş İlbilge Kim? Ertuğrul Bey İle Evlenecek Mi?

3. Sezonda final yapması planlanan ama halkın tepkisini dikkate alıp bu sene bir aksilik olmaz ise 5. sezona start verdi. Bu yıl sonunda final yapması beklenen Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularına yeni isimleri katarak reytinglerde bu sezon S.A.K dizine kaptırdığı birinciliği yeniden ele almak için kadrosunu oldukça güçlendirdi. Bu yazımızda tanıtacağımız Diriliş İlbilge karakterine hayat verecek oyuncu kadroya dahil olan son oyuncular arasındadır. 

Senarist Mehmet Bozdağ’ın yakın zamanda basına yaptığı bazı açıklamalar da Ertuğrul beyin artık bir hatunu olması gerektiğini düşündüklerini ve bu sebeple diziye bayan oyuncu alacaklarını ama kimin olacağını söylememişti.

Yapılan son paylaşımlarla Diriliş Ertuğrul İlbilge karakteri Ertuğrul bey ile ileri de evleneceğini şimdiden rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Halime Hatunun ölümünden sonra yıllar geçmesine rağmen evlatlarını yetiştiren Ertuğrul beye anası Haymeana da artık yuva kurmalısın oğlu sözleri ile bu bilgileri doğrular niteliktedir.Diriliş Ertuğrul İlbilge -(Hande Soral Resmi) Diriliş ılbilge

Diriliş Dizisine katılan ve İlbilge karakterine hayat veren oyuncuya baktığımızda yüzünün hemen tanıdık bir yüz olduğunu gördük. Genelde dizide az bilinene veya her projeye evet demeyen oyunculardan kurulu kadrosuna çok nadir olarak bilinen popüler dizi oyunculardan katıldığını gördük. Ancak şimdi popüler oyunculardan da katarak kadrosunu daha da güçlendirdi.

İlbilge Gerçek Tarihte Var Mıydı?

Tarih derslerinden hatırlarsanız bu isim kulaklarımız çok tanıdık geldiğini az çok hatırlarsınız. Ancak kimin nesi kimin fesi olduğunu tam olarak sizler için araştırdık. Ancak yaptığımız araştırmalarda Ertuğrul beyin çevresinde bu isim ile anılan birini bulamadık. Gerek kaynaklarımızın yetersiz olması gerekse bu gibi isimlerin senaristin hayal gücünden çıkabileceğinden dolayı yaptığımız araştırmalara göre İlbilge Göktürk devletinin kağanı yani hükümdarı olan Bilge Kağanın annesi İlbilge’dir. Ülke yönetiminde sözü geçen İlbilge Göktürk Devletinin en önemli adamını yetiştirdiği gibi devleti de parçalanmaktan kurtarmış akıllı ve bir o kadar da gözü kara biriydi. Diriliş Ertuğrul İlbilge karakteri de bu kişiden esinlenmiş olduğunu düşünüyoruz.

Diriliş Ertuğrul İlbilge Kim? Gerçek İsmi Nedir?

Diriliş İlbilge karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Hande Soral‘dır. 1987 doğumlu ve Bursa’da dünya’ya gelen oyuncunun kendinden küçük ikiz kardeşleri vardır. Kardeşi olan Bensu Soral da ekranların sevilen oyuncularından birisi.Turgut Alp Anadolu Lisesi mezunu olan oyuncu üniversite eğitimi için İstanbul’a gelip Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde eğitim almıştır.

“Fatih” dizisinde Gevherhan Sultan rolü ile başrol kadrosunda yerini almıştır. “Çalıkuşu” dizisinde Azelya karakteri ile beğeni alan Soral, 2014 yılında ise yönetmenliğini Ata Türkoğlu’nun yaptığı bir roman uyarlaması olan “Yılanların Öcü”nde başrol oyuncusu (Fatma karakteri) olarak rol almıştır. Yine aynı yıl “Birleşen Gönüller” adlı sinema filminde Cennet adıyla başrolde oynamıştır. 

Komedi Dükkanı’nda sahneye çıkan Soral yönetmenin dikkatini çeker ve oyunculuk hayatı da böylece başlamış olur. 2008-2010 yıllarında ise “Küçük Kadınlar” dizisinde Armağan karakteri ile başrolde yer almıştır. 2011 senesinde “Bir Günah Gibi” adlı yapımda Figen rolü ile seyirciyle buluşan Soral, 2012 yılında “Alev Alev” dizisinde rol alarak dizi hayatını devam ettirmiştir. Bu dizide ümran adlı bir kadının dramını ekranlara getirmiştir.

Diriliş Ertuğrul İlbilge’nin Diziye Katıldığı Bölüm

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın