Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Kaledar Günalp’in Yaveri Aydoğmuş Kim? Gerçek Adı Ne?

Diriliş Ertuğrul bu hafta 111. bölümü ile 21 Mart çarşamba günü izleyici karşısında oldu. Diziye geçen hafta dahil olan ve oynadığı karakterin etkinliğinden dolayı bir çok kişi Günalp’in adamı Aydoğmuş karakterini kimin canlandırdığını merak etti. Bizde bu oyuncunun gerçek adını ve daha önce oynadığı dizileri sizler için araştırdık.

Kaledar Günalp’in Yaveri Aydoğmuş Kim?

Diriliş Ertuğrul her hafta zafere doğru giderken bu yolda çıkarılan engelleri ve entrikaları bir bir aşmaya çalışmaktadır. Tarihte her zaman devletin bekasını değil yıkılmasını düşünen kesimler her daim var olmuştur. Gelecekte de varlığını bir şekilde ya içeriden ya dışarıdan sürdürecektir. Önemli olan zamanında tepki verebilmektir. Önce düşmanını tanımak ardından başını ezmek gerek. Ertuğrul bey de aynen öyle yapar. Günalp bey gerçek bir devlet adamı olduğunu ama Emir Saadettin’in gerçek yüzünü bilmediği için her söylediğini doğru kabul etmektedir.

Diriliş Ertuğrul Günalp'in Yaveri Aydoğmuş Resmi 1

Ertuğrul bey de Günalp’in gözünü açmak ve gerçekleri göstermek için Emir Saadettin’in adamı olduğunu anladığı ve Günalp’in yanına bilerek yerleştirdiği Günalp’in yaveri ve adamı gibi gözüken aslen Emir Saadettin’e bağlı olan Selçuklu askeri Aydoğmuş‘un gözünde bir mizansen ile hem Emir Saadettin’in hem de tekfur Critos’un gerçek yüzlerini çıkartmaya çalışacak. Bunu yaparken Gündoğmuş adında askerin istemeden çok faydası olacak. Günalp de gerçekleri görünce Ertuğrul’un yanında yer aldığını açıkladığında veya o yönde bir tepki verdiğinde Gündoğmuş Emir Saadettin’in talimatı ile öldürecektir. Peki dizide Günalp’i kim canlandırıyor? Bu sorunun cevabı bir alt başlıkta sizi beklemektedir. 

Diriliş Ertuğrul dizisinde önemli bir karakter haline gelen Aydoğmuş, Emir Saadettin’in talimatı ile Kayı obasına gidip katliam yapmaya çalışacak. Kayı obasındaki alpler Selçuklu askerlerine önce kılıç çekmek istemese de meşru görünümlü katile karşı koyup kendi obalarını savunacak. Aydoğmuş böyle yaparak kayıp olan Ertuğrul beyi ortaya çıkarmak ve yakalamak ister. Bakalım Emir Saadettin’in bu planı işe yaracak mı? Bunu hep birlikte izleyip göreceğiz. 

Kaledar Günalp’in Yaveri Aydoğmuş’un Gerçek Adı

Diriliş Ertuğrul 110. bölümde diziye dahil olup 111. Bölüme etkinliği ve rolü artan Diriliş Ertuğrul Aydoğmuş karakterini Cüneyt Şen canlandırmaktadır. Mayıs 1979 tarihinde kültür başkentimiz olan İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Boğa burcu olan Cüneyt ilk Tv karşısına 1999 yılında “Deli Yürek” dizisine bölüm oyuncusu olarak çıktı.

 

2002 yılında “Bulutbey” dizisinde “Cüneyt” karakteri ile karşımıza çıktı. Dikkatleri çekmesi ise 2002 yılında “Ekmek Teknesi” dizisinde “Ressam” karakteri ile oldu. Yıldızının parlaması 2003 yılında “Kurtlar Vadisi” dizisinde “Hüseyin” karakteri ile yıldızı parladı. Arka sokaklar dizisinde ise her yıl başka başka isimlerle bölüm oyuncusu olmuştur. diriliş Ertuğrul dizisine katılmadan evvel Kut’ul Amare dizisinde Albay Suphi karakteri ile karşımıza çıkmıştı. 

Cüneyt Şen Poyraz Karayel Dizisindeki Oyunculuğundan Bir Kesit

Diriliş dizisinde Aydoğmuş karakterini canlandıran Cüneyt Şen Poyraz Karayel dizisinde komiser rolü ile karşımıza çıkmıştı. Buyrun o görüntüleri izleyelim.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu