Diriliş Ertuğrul Karabela Kim? Dragos’un Ölüm Kusan Adamı Diriliş Kara Bela Karakterini Kim Oynuyor?

Diriliş Ertuğrul 5. sezonu ile oldukça beğeni toplamaya başladı. Geçen sezon yerini kaptırdığı reyting zirvesine yeniden oturdu. Tabi bunda diziye eklenen yeni oyuncuların ve hikayenin sürükleyici hale gelmesinin de  çok büyük etkisi var. Bu yazımızda dizinin sürükleyiciliğine katkı sağlayan ve son iki bölümdür dizinin önemli karakteri haline gelen, Diriliş Karabela karakteri kim olduğunu yani Kara bela karakterini canlandıran oyuncunun gerçek ismini siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

Diriliş Ertuğrul Karabela Karakteri Kim? Tarihte Böyle Biri Var Mıydı?

Uzatmaları oynayan Tek-den yapım olan Diriliş dizisi beşinci sezonu ile uzatmaları oynamaya başladı. Gelecek sezon yeni bir konsept ile karşımıza çıkacak olan dizi, gelecek sezonun da şimdiden karakter olarak alt yapısının da temelleri atılan dizide önemli karakter haline gelen Diriliş Ertuğrul Karabela karakteri kim olduğunu bu yazımızda geçek adı ile bulabilirsiniz.

Bir çok eleştirmenlerin yazılarına bakıyorum kimisi diziyi göklere çıkartırken, kimi yazarlarda son zananlarda verilen bölümlerin aslında tekrardan ibaret olduğunu söylüyor. Gerçekten de geriye dönüp de baktığımızda eskiden Titan vardı ve obaya yerli halktan biri gibi sızmıştı. Ancak gerçekde titan isminde bir şövalye idi. Şimdi Titan yerine Dragos var ve yerli halkın arasına Zangoç olarak sızmış ve içeriden aldığı bilgilerle Kayı obasını yıkmaya veya zor duruma düşürmeye çalışıyor. 

Her iki eleştirmenler grubu kendi çapında haklı. Şöyle ki; evet dizi tekrar ediyor ve eski bölümlerine benzer olaylar yaşıyor. Kesinlikle katılıyorum. Ancak hayatımıza baktığımızda ise yaşam da kendisini tekrar etmiyor mu? Gündüz geceyi takip edip tekrar gündüz olmuyor mu? Her gün yemek yiyor her gün iş ile sıkıntılar çekiyoruz.

Kimi zaman trafikte kalıyor kimi zaman birileri ile tartışıyoruz.  Dünya bile kendi etrafında dönüp kendisini tekrar ederken, dizide yaşanan olaylar eski bölümlerine benziyor, diyerek eleştirmek bence biraz acımasız olduğunu buradan duyurmak ve içimi dökmek istedim. Konuyu dağıtmadan, Diriliş Kara bela kim? Nasıl bir karakter derseniz? Buna biz cevap vermeyelim. Bizzat Dragos’un ağzından dökülen şu cümleler ile karakteri sizlere tanıtalım. 

Dragos “Kara bela gitti her yerde düşmanlarına kan kusturan kanlı şövalye, Türklere baskın yaparken başlarında sen olacaksın. Sana işaret ettiğimiz her yere ölüm götüreceksin.” diyerek bizlere Dragos’un adamı kara belayı böyle tanıtmıştı. Dirils kara bela - karabela (batuhan sezer) resmi

Gerçekten de dün izlediğim bölümde Diriliş Kara Bela karakteri neredeyse Gündüz ile Osman’ı hatta ve hatta Ertuğrul beyi bile öldürmek üzere idi. Ancak yetişen diğer Alper ile püskürtüldü. Dizide daha sıkça Kara Bela adını duyacağıma hiç kuşkum yok. Ancak ölümü yine Ertuğrul beyin elinden olacaktır. Tıpkı Titan gibi ölecektir.

Peki Kara Bela gerçek tarihte yaşamış biri mi? Aslın da kaynanalardan böyle bir isme ulaşamadık. Ancak Kara Bela isimden çok sıfat özelliği taşıdığı için düşmana korku salması açısından konulabilecek hatta lakap olarak takılabilecek bir isim olduğu için net bilgi veremiyoruz. Karabelay karakterini anlatırken Dragos kim olduğunu bilmeyenler için mavi butona basıp kim olduğunu öğrenebilirler.

Diriliş Kara Bela Kim? Gerçek Adı…

Dizinin beşinci sezon ikinci bölümünde dizinin oyuncu kadrosuna Karabela olarak dahil olan oyuncunun gerçek adı Batuhan Sezer‘dir. Kendisi hakkında yaptığımı araştırmalarda öğrendiğimiz bilgilere bakacak olursak; kayıtlara geçmiş bir dizide yer almadığını, köpekleri çok sevdiğini, motosiklet kullanmayı bilen ve gitar çalan, kendisini yetiştirmiş bir oyuncu olduğunu görsek de hakkında hiç bir haber yapılmaması oldukça bizleri şaşırttı.Dirilis ertugrul karabela (batuhan sezer) resim 1

Batuhan Sezer’in face adresinin olmadığını ancak instagram da aktif olarak kullandığını gördüğümüz oyuncunun instagram adresine ulaşmak için Tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın