Diriliş Ertuğrul Lais Kim? (Dragos’un Adamı) Diriliş Lais Karakterini Canlandıran Oyuncunun Gerçek İsmi

Diriliş Ertuğrul Lias karakteri ilerleyen bölümlerde oldukça önem kazanacağını düşündüğümüz için Dizide Dragos’un adamı Lais olarak izleyeceğimiz oyuncunun gerçek adını ve daha nerede oynadığı ile ilgili detaylı bilgileri alt bulabilirsiniz.

Diriliş dizisinin 122. bölümünde diziye dahil olan yani 5. sezonun ilk bölümünde diziye dahil olan birden fazla oyuncu olduğunda dolayı bunları derleyip araştırıp, gerçek hayatı ile bilgileri sunmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda Diriliş Lais kim olduğunu ve Kayı obasına ne yapacağını anlatırken Diriliş Dragos’un adamı Lais karakterini canlandıran kim olduğunu söyleyeceğiz. Sakın bizden ayrılmayın.

Diriliş Lais Kim? Dragos’un Adamı

Moğolların Selçuklu devleti ile uğraştığı sırada Rum ajanları da Selçuklu devletinin sınır beyliği olan Kayı obasını içten yok etmek için Komutan Dragos’u, Zangoç olarak kambur bir ihtiyar ve bakıma muhtaç biri gibi dikkat çekmemek adına hem kendisini Hristiyanların arasına hem de Kayı obasına kolaylıkla sızabilecek bir konumda kendisini yerleştirirken en yakın askerlerini de aynı kendisi gibi farklı isimlerle farklı dinlere mensupmuş gibi göstererek en önemli yerlere yerleştirmiştir. Dragos’un adamı Lais de bunlardan biridir. 

Komutan Dragos kendi sözleri ile Diriliş Lais karakterini bizlere nasıl tanımlamış; Lefke tekfurunun sağ kolu, tekfurun yanına yerleştirdiğimiz kişisin, zamanı geldiğinde tekfuru devirip yerine geçecek öne önemli adamımızsın diyerek aslında Kayı obasını hem Rum tarafından hem de Moğol tarafında baskısı yetmezmiş gibi bir de Hristiyan Lefke tekfurunu yerine öldürüp Lefke’nın kalesinde bulunan askerleri ile Kayı obasını yok etmek için fırsat kollamaktadırlar. Kısaca Diriliş Ertuğrul Lais, karakteri Kayı obasının başına büyük dert olacak. Dizide Dragon’un adamı Lefke Tekfurunun sağ kolu Lais olarak izleyeceğimiz oyuncunun gerçek adını ve daha önce oynadığı diziler alt paragraf da yer alıyor.

Diriliş Ertuğrul Lais Karakterinin Gerçek Adı…

Dizinin 122. bölüm 5. sezon ilk bölümünde Diriliş Lais olarak dahil olan oyuncunun gerçek adı Aytek Şayan’dır. 1985 yılında İzmir ilimizde hayata gözlerini açan Aytek Şayan, lise eğitimini doğduğu şehirde tamamladıktan sonra Üniversite eğitimi için Bolu da bulunan Uludağ Üniversitesi Veterinerlik bölümünü okumuştur.Dirilis lais kim (aytek şayan) resmi 1

Kendisinde oyunculuk yeteneğini geliştirmek ve bu yönde eğitim almak için 2009 yılında Bilkent Üniversitesinin Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Bir çok tiyatro oyunlarında kendisini gösteren Aytek Şayan en son İsimsizler dizi bozan karakterine hayat vermişti. Bu arada Diriliş Tara Kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın