Diriliş Ertuğrul Lefke Tekfuru Kim? Diriliş Tekfur Yandes Karakterini Kim Canlandırıyor? Kaç Yaşında, Gerçek Adı Ve En Son Oynadığı Dizi

Diriliş Ertuğrul yeni sezonda 2018-2019 sezonunda yeni isimleri kadrosuna eklemeye devam ediyor. Belki çok göz önünde olmayan ama ileri ki bölümlerde Lais tarafında öldürülecek olan Diriliş Ertuğrul Lefke Tekfuru karakteri ve kızı İrene hakkında çok konuşacağız. Bu sebeple Diriliş Lefke tekfuru kim olduğunu ayrıca tanıtmak istedik.

Diriliş Lefke Tekfuru Tekfur Yandes Kim? (İrene’nin Babası) Nasıl Bir Karakter?

Ertuğrul kılıç hakkı olarak aldığı Söğüt’e bu sezon ekrana gelen 5. sezondan itibaren taşınmış ve aradan 10 yıl geçmiş hali ile izlemeye başladık. Ertuğrul bey ortaya koyduğu hoşgörü ve adalet ile gayri müslümlerinde gözünde adil bir yönetici olarak yer etmiştir. Kendisine yani Kayı obasına en yakının da yer alan, Lefke tekfuru da Ertuğrul bey ile düşmanlık etmek yerine onun benimsediği bu tavır ile aynı derecede karşılık verip 10 yıl boyunca sulh içinde geçim etmişlerdir.

Araya giren, Rum komutan Dragos ve adamı Lais, iki toplum arasında bir kargaşa çıkartacaktır. Ancak bunu önce Tekfur  Yandes karakterini, zamanı geldiğinde öldürüp yerine de Lais’in geçmesi gerekecek. Dragos, Kayı halkının  hem kendi içinde hem de yakın Türk obaları ile birbirine girdiği bir dönemde, Lais’e Lefke tekfurunu öldürtüp, tekfura bağlı askerlerin yardımı ile Türkleri bu topraklardan atmanın planı içerisindeler.

Diriliş Ertuğrul Lefke Tekfuru karakterini kimin canlandırdığına geçmeden önce Ertuğrul bey hem obasını hemde kendisi ile beraber Söğüt’e gelen halkın canını korumak için İslam ışığında geldiği topraklarda kan, savaş getirmemiş bilakis hoşgörü ve saygıyı göstererek nasıl bir halk olduklarını hem dinen hemde toplum olarak çevre insanlara göstermesi ileride çıkacağı fetihlerde evlatlarına yani Osman beye çok avantaj sağlamış olduğunu izleyerek de görmüş olduk.

Diriliş tekfur yandes hakkında son olarak söylememiz gerek, Gündüz alpe aşık olan kızı İren’e olacak. Lais, Tekfuru öldürdükten sonra Gündüz, İrene’yi korumak için canını ortaya koyacak. Ertuğrul bey bu aşka nasıl tepki verecek? Şimdiden merak konusu oldu. Bu arada Diriliş İrene (tekfurun kızı) kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Diriliş Ertuğrul Lefke Tekfurunun Gerçek İsmi

Diriliş dizisinin 5. sezonunda diziye dahil olan ve İrene’nin babası Lefke Tekfuru karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Enis Yıldız’dır. Ocak 1972 yılında Almanya da dünyaya gelen Enis Yıldız, oğlak burcudur. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesinde tamamlayan Enis, ilk kez kamera karşısına 2005 yılında geçmiştir.dirilis fefke tekfuru (Enis Yıldız) resim 1

Dikkatleri üzerine çekmesi 2006 yılında yayınlanan “Köprü” isimli dizide “Levent” karakterini canlandırmasından sonra bir çok dizide yer alma başarısını göstermiştir. İlk sinema deneyimi ise 2009 yılında yayınlanan “Acı Aşk” isimli sinema filminde önemli karakterlerden biri olan bölüm başkanı karakterine hayat vermiştir.

Yıldızının parlaması ise bence 2014 yılında yayınlanan “Payraz Karayel” isimli dizide “Avukat Necdet” karakterini canlandırması ile olmuştur. Diriliş Ertuğrul Lefke Tekfuru karakterini canlandırmadan hemen önce 2016 yılında “Cesur Yürek” isimli dizide oynamıştı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın